20
1 2 3 4 
f1-se-otkazha-od-oreolot

Тип

Ф1 се откажа од Ореолот

ново - Тип

Раководството на Формула 1 се откажа од концептот на затворен кокпит преку т.н. ореол и одлучи следната година...

anglija-gi-promeni-kaznite-za-brzo-vozenje

Вистина

Англија ги промени казните за брзо возење

пред 30 минути - Вистина

Стартувајќи од денеска, Англија го промени системот на казни за брзо возење, што во превод би значело дека прекршителите...

intervju-so-horhe-lorenco

Мотори

Интервју со Хорхе Лоренцо

пред 9 часа - Мотори

Попладнево имавме можност да разговараме со Лоренцо во однос на предизвиците со кои се соочува по преминот од Yamaha...

makedoncite-na-podium-i-vo-romanija-ivchevski-pobedi-buzalkovski-zavrshi-vtor

Мотори

МАКЕДОНЦИТЕ НА ПОДИУМ И ВО РОМАНИЈА: Ивчевски победи, Бузалковски заврши втор

пред 12 часа - Мотори

Одлични резултати од 3. трка во БМУ Европскиот брзински мото шампионат После двете втори места на трките во Серес,...

novi-modeli-na-piaggio-i-vespa-vo-dinamiks

Мотори

Нови модели на Piaggio и Vespa во Динамикс

пред 12 часа - Мотори

Во салонот на Динамикс во Скопје пристигнаа новите модели на Vespa и Piaggio. Во салонот на Динамикс во Скопје...

mekginis-i-martin-debitiraa-vo-kasl-komb

Мотори

МекГинис и Мартин дебитираа во Касл Комб

пред 9 часа - Мотори

Џон МекГинис и Гај Мартин дебитираа во боите на 2017 Honda Racing, тимот за кој ќе настапат на овогодинешните North...

brembo-gi-odnese-sopirachkite-na-edno-poinakvo-nivo

Мотори

Brembo ги однесе сопирачките на едно поинакво ниво

пред 9 часа - Мотори

Компанијата за производство на сопирачки, Brembo, пушти на пазарот нов радијален цилиндер кој има висока спецификација...

svetskiot-superbajk-shampionat-se-otkazha-od-kaznenite-poeni

Мотори

Светскиот Супербајк Шампионат се откажа од казнените поени

пред 12 часа - Мотори

На последниот состанок на Супербајк комисијата беше донесена одлука да се укинат казнените поени. Откако Гран При...

bmw-ke-pretstavi-ekskluziven-model-na-shouto-vo-shangaj

Мотори

BMW ќе претстави ексклузивен модел на шоуто во Шангај

пред 12 часа - Мотори

BMW Motorrad имаше одлична продажба во Кина минатата година, а бројката се зголеми за 52.7 проценти во споредба...

galerija-pristignaa-novite-modeli-na-nolan-vo-makpetrol

Мотори

[галерија] Пристигнаа новите модели на Nolan во Макпетрол

пред 12 часа - Мотори

Во Хонда салонот на Макпетрол пристигнаа новите модели на кациги од Нолан групацијата (Nolan, X-Lite и Grex). Во...

skarlet-johanson-ke-vozi-honda-nm4-vultus-vo-noviot-film-ghost-in-the-shell

Мотори

Скарлет Јохансон ќе вози Honda NM4 Vultus во новиот филм Ghost in the Shell

пред 12 часа - Мотори

Honda дизајнираше футуристички NM4 Vultus мотоцикл кој ќе биде дел од филмот Ghost in the Shell – а на него ќе...

hibridot-na-bmw-so-pogon-na-dve-trkala-e-vistinski

Мотори

Хибридот на BMW со погон на две тркала е вистински

пред 12 часа - Мотори

На денот на шегата BMW изненади многумина со едно лажно соопштение преку кое го претстави xDrive Hybrid R1200GS,...

yamaha-yzf-r6-2017

Мотори

Yamaha YZF-R6 2017

пред 12 часа - Мотори

Иако за Јапонскиот производител тој е повеќе еволуција отколку револуција, Yamaha R6 е  одлична машина која сакаме...

motogp-avintia-ducati-go-obezbedi-gp17-za-sezonata-2018

Мотори

MotoGP: Avintia Ducati го обезбеди GP17 за сезоната 2018

пред 12 часа - Мотори

Тимот на Reale Avintia Ducati потврди дека го продолжил договорот со Италијанскиот производител и дека наредната...

shto-da-napravite-dokolku-premnogu-ostro-vlezete-vo-sviok

Мотори

Што да направите доколку премногу остро влезете во свиок?

пред 12 часа - Мотори

Порано или подоцна сите правиме грешки. Понекогаш едноставно ќе се опуштиме и премногу остро ќе влеземе во свиок....

1 2 3 4