20
1 2 3 4 
horor-go-potrese-regionot-monstrum-siluval-devet-maloletnichki

Сител

Хорор го потресе регионот: Монструм силувал девет малолетнички

пред 16 часа - Сител

Хорор ја потресе Србија, насилник силувал девет малолетни девојчиња. Се работи за 29-годишниот Ервин Енги кој во...

site-se-chudat-na-soprugot-na-jelena-eve-zoshto-negovata-majka-ne-odi-na-grobot

Прес 24

Сите се чудат на сопругот на Јелена - еве зошто неговата мајка не оди на гробот

пред 13 часа - Прес 24

Сопругот на убиената ѕвезда на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, даде бизарно објаснување за тоа зошто неговата...

ovoj-izvor-e-misterija-koj-se-obidel-da-go-skroti-pochinal

Прес 24

Овој извор е мистерија: Кој се обидел да го скроти - починал

пред 14 часа - Прес 24

Со векови изворот Савина во Шумадија е мистерија и се чини дека е создаден само да се поминува до него. Тој има...

klanot-haradinaj-nudi-milioni-za-glavata-na-vuchik-srpskite-sluzhbi-otkrile-deka-podgotvuvaat-strashna-osveta

Start.mk

Кланот Харадинај нуди милиони за главата на Вучиќ: Српските служби откриле дека подготвуваат страшна освета!

пред 17 часа - Start.mk

Мафијашкиот клан на Рамуш Харадинај ја уцени галавата на српскиот Претседател Александар Вучиќ. На најопасните...

19-kurshumi-za-19-svedoci-zlostorstvata-na-haradinaj-ne-se-dokazhani-zatoa-shto-site-svedoci-se-ubieni

Вечер

19 КУРШУМИ ЗА 19 СВЕДОЦИ: Злосторствата на Харадинај не се докажани затоа што сите сведоци се убиени!

пред 14 часа - Вечер

Дури 19 сведоци во случајот против Рамуш Харадинај за воени злосторства против Србите на Косово и Метохија се мистериозн...

go-ostavile-bebeto-pokraj-korpa-za-otpadoci-pronajdeno-e-mrtvo

Прес 24

Го оставиле бебето покрај корпа за отпадоци- пронајдено е мртво

пред 14 часа - Прес 24

Иако многумина ги виделе родителите кога го прават ова, не обрнувале многу внимание на коментарите. Двајца загрепчани...

makedonskoto-drushtvo-ilinden-mu-go-chestitashe-izborot-na-meta-za-pretsedatel

A1on

Македонското друштво „Илинден“ му го честиташе изборот на Мета за претседател

пред 15 часа - A1on

Македонското друштво „Илинден“, со седиште во Тирана упати честитка до новоизбранот претседател на Република Албанија,...

hrvati-napravija-aplikacija-koja-otkriva-izvori-na-voda-za-pienje

Иновативност

Хрвати направија апликација која открива извори на вода за пиење

пред 17 часа - Иновативност

Со цел мапирање на изворите на вода за пиење во Хрватска и во светот, но и овозможување пристап до бесплатна и...

devojka-trchala-pokraj-grobishta-navecher-potoa-videla-kako-gorat-sveki-i-neshto-zastrashuvachko

Прес 24

Девојка трчала покрај гробишта навечер- потоа видела како горат свеќи и нешто застрашувачко

пред 15 часа - Прес 24

Народот е често поделен помеѓу тоа дали треба или не треба да се оди на гробишта навечер и какви работи во глува...

policijata-na-noze-ubiecot-na-biznismenot-na-sloboda-sheta-vooruzhen-do-grlo

Прес 24

Полицијата на нозе, убиецот на бизнисменот на слобода: Шета вооружен до грло

пред 16 часа - Прес 24

Полицијата го идентификуваше мажот кој се сомничи за убиството на српскиот бизнисмен и поранешен полицаец, Роберт...

silno-nevreme-vo-bosna-se-krshea-stebla-letaa-krovovi-meteorolozite-najavija-posilen-udar

Прес 24

Силно невреме во Босна: Се кршеа стебла, летаа кровови - метеоролозите најавија посилен удар

пред 16 часа - Прес 24

Силно невреме ја зафати Босна, летаа кровови, се кршеа дрвја, се превртуваа автомобили. Ветрот со 90 километри...

oskvernavena-srpska-crkva-alah-akbar-i-smrtta-doagja-ispishano-na-dzidovite

Прес 24

Осквернавена српска црква: "Алах Акбар" и "Смртта доаѓа" испишано на ѕидовите

пред 17 часа - Прес 24

Српската православна црква Успение на Пресвета Богородица, била сквернавена од страна на џихадист. На ѕидовите...

soobrakajka-vo-vranje-sudar-megju-motor-i-avtomobil-edno-lice-povredeno

Прес 24

Сообраќајка во Врање- судар меѓу мотор и автомобил, едно лице повредено

пред 17 часа - Прес 24

Во сообраќајна несреќа која се случила во Врање на раскрсницата Партизански пат едно лице се здобило со тешки телесни...

samo-ivanov-i-rusija-ne-go-osudija-brutalnoto-nasilstvo-vo-sobranie

еМАГАЗИН

Само Иванов и Русија не го осудија бруталното насилство во Собрание

пред 21 часа - еМАГАЗИН

Не престенуваат реакциите од сите страни на светот за бруталното насилство во македонското Собрание во кое настрадаа...

bosanski-paradoks

A1on

Босански парадокс

пред 19 часа - A1on

Дневни Аваз – Сараево Знаеме дека Босна одамна е земја на апсурди. Но, таа е татковина и на посебниот европски,...

1 2 3 4