20
1 2 3 4 
chedomir-jovanovik-ako-srbija-ne-go-reshi-problemot-so-kosovo-ke-go-reshat-drugi

Сител

Чедомир Јовановиќ: Ако Србија не го реши проблемот со Косово, ќе го решат други

пред 23 часа - Сител

Србија во 2018 година мора да излезе со решение за проблемите кои постојат на Косово, а доколку тоа не го стори,...

uragan-go-pogodi-severniot-del-na-slovachka

Алфа

Ураган го погоди северниот дел на Словачка

пред 23 часа - Алфа

Ураган ги погоди северните делови на Словачка, а најкритична е ситуацијата во одморалиштетот Јасна. Ветерот во...

partijata-na-marjan-sharec-najpopularna-vo-slovenija-spored-poslednite-anketi

A1on

Партијата на Марјан Шарец најпопуларна во Словенија според последните анкети

пред 23 часа - A1on

Новоформираната партија на актерот и градоначалник на Камник, Марјан Шарец е најпопуларна партија во Словенија...

bugarija-izdvojuva-50-milioni-evra-za-remont-na-lovcite-mig-29

A1on

Бугарија издвојува 50 милиони евра за ремонт на ловците МиГ-29

пред еден ден - A1on

Бугарија ќе издвои околу 50 милиони долари за ремонт на нејзините застарени ловци МиГ-29, соопшти бугарското министерств...

vujanovik-do-haradinaj-demarkacijata-na-granicata-pomegju-crna-gora-i-kosovo-e-zavrshena-rabota

A1on

Вујановиќ до Харадинај: Демаркацијата на границата помеѓу Црна Гора и Косово е завршена работа

пред еден ден - A1on

Договорот за демаркација на црногорско-косовската граница за Црна Гора е завршна работа, му порача на косовоскиот...

plach-ja-parashe-grobnata-tishina-pogreban-ubieniot-srednoshkolec-stotina-drugari-dojdoa-da-go-ispratat-kon-vechnoto-pochivalite

Сител

Плач ја параше гробната тишина: Погребан убиениот средношколец, стотина другари дојдоа да го испратат кон вечното почивалите

пред еден ден - Сител

Момчето Иван Адамов (16), кој пред неколку дена е убиен во договорена тепачка во Панчево, денеска е погребан на...

tatko-i-dvajca-sinovi-vojuvale-na-tri-razlichni-strani-vo-bosna-mojata-prikazna-treba-da-ja-znae-celiot-svet-site-se-mrtvi

Курир

Татко и двајца синови војувале на три различни страни во Босна: Мојата приказна треба да ја знае целиот свет… сите се мртви

пред еден ден - Курир

Зоран Лакета од Мостар, со својот брат и татко војувал на три различни страни и денес е единствениот кој што успеал...

slobodan-praljak-mu-ponudil-otrov-i-na-ratko-mladik

Курир

Слободан Праљак му понудил отров и на Ратко Младиќ

пред еден ден - Курир

Хрватскиот генерал и лидер на босанските Хрвати, Слободан Праљак, кој се отру со цијанид во судницата во Хаг на...

roditelite-vlegle-vo-kafule-a-deteto-vo-kolichka-go-ostavile-na-parking

Сител

Родителите влегле во кафуле, а детето во количка го оставиле на паркинг

пред еден ден - Сител

Неодговорни родители денес ја шокираа јавноста во Босанска Градишка. Шетајќи со бебето во количка, родителите се...

nezapametena-semejna-tragedija-soprugata-so-nozh-ja-izbodel-do-smrt-a-potoa-se-obesil-na-roletnata

Сител

Незапаметена семејна трагедија: Сопругата со нож ја избодел до смрт, а потоа се обесил на ролетната

пред еден ден - Сител

Мирсад С. (49) во петокот ја уби невенчаната сопруга Мелита Д. (46) во семејната куќа во Пеќинци,а  потоа извршил...

zagreb-blokiran-poradi-komemoracijata-za-praljak

A1on

Загреб блокиран поради комеморацијата за Праљак

пред еден ден - A1on

Загреб денеска е блокиран поради одржување комеморација за Слободан Праљак, осуден во Хаг за воени злосторства...

marko-se-ozheni-za-20-godini-pomlada-albanka-odel-3-pati-vo-albanija-ostavil-50-evra-pod-sholja-kupil-zlatno-lanche-prsten

Сител

Марко се ожени за 20 години помлада Албанка: Одел 3 пати во Албанија, оставил 50 евра под шоља, купил златно ланче, прстен...

пред еден ден - Сител

Марко Милутиновиќ од село Дрежник кај Ужице со години барал жена за брак, но кога годините го стигнале, а немало...

kako-hrvatskata-vlada-im-podmetna-sledenje-na-svoite-gragjani

Start.mk

Како хрватската влада им подметна следење на своите граѓани

пред еден ден - Start.mk

Со потпишувањето на наведениот договор, подносителите на барања за нова лична карта ѝ допуштаат на фирмата „AKD"...

pijan-vozach-se-zabi-vo-dnevnata-soba-gazdata-gledal-televizija-koga-avtomobil-mu-go-probi-dzidot

Сител

Пијан возач се заби во дневната соба: Газдата гледал телевизија кога автомобил му го проби ѕидот

пред еден ден - Сител

Брзината, алкохолот и лизгавиот пат кумуваа на сообраќајната несреќа која се случи во Загребачката улива во Лобор...

Нетпрес

Пацоли: Во јануари продолжува дијалогот помеѓу Белград и Приштина

пред еден ден - Нетпрес

1 2 3 4