20
1 2 3 
najnovo-od-belgrad-vo-skopje-se-vraka-samo-konzularnoto-oddelenie

MK News

Најново од Белград: Во Скопје се враќа само конзуларното одделение

пред еден ден - MK News

Вработените во Амбасадата на Србија во Македонија кои се занимаваат со конзуларни работи, ќе се вратат во Скопје...

starec-bludnichel-nad-maloletnata-kerka

Сител

Старец блудничел над малолетната ќерка

пред еден ден - Сител

Припадници на полициската станица во Сански мост, по криминалистичката истрага, утврдиле дека 71 годишниот М.М....

dubrovnik-saka-da-go-prepolovi-brojot-na-turisti-od-kruzeri-za-da-go-spasi-gradot

Популарно

Дубровник сака да го преполови бројот на туристи од крузери за да го „спаси“ градот

пред еден ден - Популарно

Градоначалникот на Дубровник Мато Франковиќ побарал да се преполови бројот на патници-туристи кои дневно пристигнуваат...

mihajlovik-srbija-nema-da-dozvoli-zagrozuvanje-na-nejzinata-bezbednost

Актуелно24

Михајловиќ: Србија нема да дозволи загрозување на нејзината безбедност

пред еден ден - Актуелно24

Потпретседателката на српската влада, Зорана Михајловиќ, изјави дека главен интерес на Србија е стабилноста на...

vulin-od-skopje-zavisi-promenata-na-odnesuvanjeto

Локално

Вулин: Од Скопје зависи промената на однесувањето

пред еден ден - Локално

Министерот за одбрана на Србија Александар Вулин, денеска изјави дека Србија одговорно ќе се однесува кон своите...

grchkite-diplomati-zagrizheni-poradi-povlekuvanjeto-na-srpskite-kolegi-od-makedonija

Start.mk

Грчките дипломати загрижени поради повлекувањето на српските колеги од Македонија

пред еден ден - Start.mk

Грчките дипломати загрижено го следат развојот на случувањата на Балканот откако Србија го повлече својот персонал...

grcite-stravuvaat-od-nov-golem-bran-begalci-i-migranti

Start.mk

Грците стравуваат од нов голем бран бегалци и мигранти

пред еден ден - Start.mk

Ненадејното зголемување на бројот на мигранти кои пристигнуваат од Турција предизвика загриженост кај грчките власти,...

1 2 3