20
1 2 3 4 5 
albanija-ja-napushtaat-priblizhno-onolku-lekari-kolku-shto-diplomiraat

Утрински

Албанија ја напуштаат приближно онолку лекари колку што дипломираат

пред еден ден - Утрински

Тирана - Во последните две години Албанија ја напуштаат прближно онолку лекари колку што дипломираат. Овој алармантен...

pronajdeno-blizu-do-zheleznichka-mrtvo-i-frleno-vo-voda-stravichno-ubistvo-na-3-godishno-dete

Прес 24

Пронајдено близу до железничка, мртво и фрлено во вода - стравично убиство на 3-годишно дете

пред еден ден - Прес 24

Во Пула вчера околу 9 часот наутро е пронајдено безживотно тело на 3- годишно детенце. Утврдено е дека детето починало...

postavena-e-prvata-digitalna-nadgrobna-plocha-celiot-zhivot-na-pochinatiot-kako-igran-film

Локално

Поставена е првата дигитална надгробна плоча, целиот живот на починатиот како игран филм

пред еден ден - Локално

На гробиштата во словенечкиот град Марибор поставена е првата дигитална надгробна плоча на гробот на починатиот...

roditeli-vnimavajte-po-siniot-kit-nova-seksualna-igra-megju-uchenicite

Прес 24

Родители внимавајте: По „Синиот Кит" нова сексуална игра меѓу учениците

пред еден ден - Прес 24

Во соседна Србија стигна опасна сексуална игра, која основците и средношколците ја играат на забави под името „шарени...

mustafa-do-mogerini-kosovo-e-posveteno-na-eu-integraciite

+Инфо

Мустафа до Могерини: Косово е посветено на ЕУ интеграциите

пред еден ден - +Инфо

Косовскиот премиер во заминување Иса Мустафа тврди дека ја уверил високата претставничка на Европската унија за...

roditeli-vnimavajte-pedofil-se-pretstavuva-kako-dijana-na-fejsbuk-i-bara-sliki-od-decata

Прес 24

Родители внимавајте - педофил се претставува како Дијана на Фејсбук и бара слики од децата

пред еден ден - Прес 24

Алармантна порака објавена е на службениот Фејсбук профил на „Здружението Лавици – заштита и помош на жртвите педофили“!...

zhena-pochina-vo-gradskiot-avtobus-patnicite-isplasheni-brzo-panichno-izleguvaa

Прес 24

Жена почина во градскиот автобус – Патниците исплашени брзо панично излегуваа

пред еден ден - Прес 24

Постара женска личност почина во градскиот превоз на линија 16, а се се случи околу попладне во близина на свртувањето...

snimkata-koja-tito-ja-zabrani-eve-zoshto-ne-sakal-nikoj-da-ja-vidi

Прес 24

Снимката која Тито ја забрани - еве зошто не сакал никој да ја види

пред еден ден - Прес 24

Говорот на Тито кој беше забранет, па заборавен повторно крена прашина во медиумите во регионот. Додека се обраќал...

crna-gora-vo-oktomvri-ke-bide-domakin-na-premierite-od-zapaden-balkan

Актуелно24

Црна Гора во октомври ќе биде домаќин на премиерите од Западен Балкан

пред еден ден - Актуелно24

На синоќешниот работен состанок со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика...

presvrt-vo-istragata-za-jelena-otkrieno-koj-e-misteriozniot-mazh-po-koj-traga-policijata

Start.mk

Пресврт во истрагата за Јелена: Откриено кој е мистериозниот маж по кој трага полицијата

пред еден ден - Start.mk

Новите детали за истрагата за убиството на пејачката на Гранд, Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, прават вистински пресврт....

tragedija-utrinava-zhena-skokna-od-zgrada-vrie-policija

Сител

Трагедија утринава: Жена скокна од зграда, врие полиција

пред еден ден - Сител

Трагедија утрово го потресе Белград кога засега непозната жена изрши самоубиство со скок од висококатница. Како...

horor-srede-ulica-najdeno-zaklano-kuche-gletkata-uzhasna

Прес 24

Хорор среде улица: Најдено заклано куче, глетката ужасна

пред еден ден - Прес 24

Недалеку од Шабац во Србија, најдено е мртво куче на пат. Страшната и морбидна слика говори какви монструми за...

otkrien-identitetot-na-zhenata-koja-skokna-od-14-sprat-sosedite-velat-zgradata-e-prokolnata

Прес 24

Откриен идентитетот на жената која скокна од 14. спрат - соседите велат, зградата е проколната

пред еден ден - Прес 24

Српските медиуми денеска ја пренесоа трагичната вест за самоубиство во Белград. Се работи за 71-годишната Мирјана...

morbidna-gletka-srede-centarot-na-gradot-golemi-zmii-zabelezhani-kaj-fakultetite

Прес 24

Морбидна глетка среде центарот на градот: Големи змии забележани кај Факултетите

пред еден ден - Прес 24

Со пролетта во Белград се појавија и змиите кои шират паника меѓу граѓаните. Неодамна жителите на неколку улици...

stani-stani-milo-pogrebano-deteto-koe-se-samoubi

Прес 24

"Стани, стани мило" - погребано детето кое се самоуби

пред еден ден - Прес 24

17-годишното момченце Ѓорѓе С. од Ниш кое се уби со пиштол во семејниот дом, е испратено во вечниот дом. Тажната...

1 2 3 4 5