20
1 2 3 4 5 
ja-vikale-arkanka-vakvi-kapi-morale-da-nosat-site-tigri

Телеграф

JA ВИКАЛЕ „АРКАНКА“: Вакви капи морале да носат сите „тигри“

пред еден ден - Телеграф

„Тигрите“ на Жељко Ражнатовиќ-Аркан биле страв и трепет во деведесеттите години. Оваа паравоена формација војувала...

poznatata-pejachka-dozhivea-stravichna-soobrakajka-udrila-vo-dzid-i-se-zdobila-so-povredi-opasni-po-zhivot

Прес 24

Познатата пејачка доживеа стравична сообраќајка- удрила во ѕид и се здобила со повреди опасни по живот

пред еден ден - Прес 24

Пејачката Тамара Радмиловиќ  синоќа имала тешка сообраќајна несреќа во која со автомобилот се удрила во бетонски...

studenti-napravija-djeben-solaren-polnach

Телефони

Студенти направија џебен соларен полнач

пред еден ден - Телефони

Генијални студенти од факултетот за технички науки, Нови Сад, креирале полнач за телефон. Екстерната батерија може...

drama-vo-leskovac-izbegal-pacient-od-oddelenieto-za-psihijatrija

Прес 24

Драма во Лесковац- Избегал пациент од Одделението за психијатрија

пред еден ден - Прес 24

По две недели лечење на Одделението за психијатрија во лесковачката Општа болница, 61-годишниот С.З. избегал и...

detali-za-ubistvoto-na-veligden-znaeme-koj-go-ubi-a-znae-i-policijata

Сител

Детали за убиството на Велигден: „Знаеме кој го уби, а знае и полицијата“

пред еден ден - Сител

Бил член на Бед блу бојс и страствен навивач на Динамо. Неговиот брат вели дека тој никогаш не се занимавал со...

brisel-od-albanija-bara-brzo-zatvoranje-na-prashanjeto-za-imotite-na-malcinstvata

Локално

Брисел од Албанија бара брзо затворање на прашањето за имотите на малцинствата

пред еден ден - Локално

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, упати апел, Албанија што побргу да ја затвори...

odzvonuvaat-eksplozii-i-vrisoci-vo-nov-belgrad-pozharnikarite-se-na-lice-mesto

Прес 24

Одзвонуваат експлозии и врисоци во Нов Белград- Пожарникарите се на лице место

пред еден ден - Прес 24

Експлозија во Нов Белград. Пожарникарите пристигнале на лице место и го гаснат пожарот. Автомобил со плин се запалил...

vuchik-i-nikolik-dogovorija-primopredavanje-na-31-maj

Локално

Вучиќ и Николиќ договорија примопредавање на 31 мај

пред еден ден - Локално

Претседателот во заминување и новоизбраниот претседател на Србија, Томислав Николиќ и Александар Вучиќ, ќе го извршат...

reakcii-po-vcherashnata-nesreka-vo-egejskoto-more-vo-koja-zaginaa-16-migranti

Сител

Реакции по вчерашната несреќа во Егејското Море во која загинаа 16 мигранти

пред еден ден - Сител

Претставникот на УНХЦР во Грција Филип Леклерк повика за воспоставување безбедни, легални патишта со цел луѓето...

detali-za-tragedijata-vo-semejstvoto-majka-ostavila-novorodenche-zaglaveno-vo-krevetot-i-pochinalo

Прес 24

Детали за трагедијата во семејството- Мајка оставила новороденче заглавено во креветот и починало

пред еден ден - Прес 24

35-годишната мајка од Загреб заминала од својот дома, каде оставила четири деца, воопшто не размислувајќи дека...

izbi-pozhar-vo-centarot-na-gradot-tri-lica-povredeni

Прес 24

Изби пожар во центарот на градот- три лица повредени

пред еден ден - Прес 24

Во Загреб, вчера избил пожар, среде центарот на градот. Пожарот настанал во еден од становите. Една личност е повредена...

odekna-taga-vo-seloto-detali-za-stravichnata-smrt-na-3-godishnoto-detence-koe-padna-vo-jama

Прес 24

Одекна тага во селото- детали за стравичната смрт на 3-годишното детенце кое падна во јама

пред еден ден - Прес 24

Тригодишното детенце Зухдо Муратовиќ вчера се удави во јамата во дворот на семејната куќа во селото Врсјеница....

horor-vo-nish-otishol-da-se-odmori-vo-vikendicata-i-poveke-ne-se-vratil-rodninite-vo-shok-koga-ja-otvorile-vratata-od-kukata

Прес 24

ХОРОР ВО НИШ: Отишол да се одмори во викендицата и повеќе не се вратил, роднините во шок кога ја отвориле вратата од куќата

пред еден ден - Прес 24

Беживотното тело на С.Л (73) од Ниш, кои се претпоставува дека починал пред три месеци, пронајдено е во неговата...

poraneshnata-jugoagentura-celosno-gi-kontrolira-hrvatskite-mediumi

Локално

Поранешната југоагентура целосно ги контролира хрватските медиуми

пред еден ден - Локално

Истрага на хрватското списание “7дневни” покажува директни врски на луѓе одјугослужбите во управата на медиумите...

1 2 3 4 5