20
1 2 3 4 5 6 7 
vladata-i-kss-za-socijalen-dijalog-i-zaednichki-reshenija

Канал 5

Владата и КСС - за социјален дијалог и заеднички решенија

пред 2 часа - Канал 5

На средбата, како што информираат од Владата, присуствувале министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, ...

nereshenite-imotni-odnosi-ja-kochat-izgradbata-na-gasovodot-sepak-godinava-ke-bidat-izgradeni-80-kilometri

Сител

Нерешените имотни односи ја кочат изградбата на гасоводот, сепак годинава ќе бидат изградени 80 километри

пред 41 минути - Сител

Embedded video for Нерешените имотни односи ја кочат изградбата на гасоводот, сепак годинава ќе бидат изградени...

tevdovski-vo-viena-od-2019-ke-pochneme-so-srednorochno-budjetiranje

Сител

Тевдовски во Виена: Од 2019 ќе почнеме со среднорочно буџетирање

пред еден час - Сител

Министерот за финансии Тевдовски на конференцијата од областа на финансиите за Централна и Источна Европа, Еуромани,...

gragjanite-ke-mozhat-da-kupat-alkohol-koga-sakaat-najverojatno-od-mart

Сител

Граѓаните ќе можат да купат алкохол кога сакаат, најверојатно од март

пред 41 минути - Сител

Embedded video for Граѓаните ќе можат да купат алкохол кога сакаат, најверојатно од март Алкохол ќе се продава...

jugo-za-50-evra-mercedes-za-2000-evra-ujp-rasprodava-zapleneti-avtomobili-i-predmeti

Вечер

„Југо“ за 50 евра, „мерцедес“ за 2000 евра – УЈП распродава запленети автомобили и предмети

пред 41 минути - Вечер

Управата за јавни приходи продава движни и недвижни предмети запленети по основа на неплатени даночни долгови на...

maduro-najavi-mesechna-pomosh-od-3-83-dolari-za-trudnicite-vo-venecuela

Start.mk

Мадуро најави месечна помош од 3,83 долари за трудниците во Венецуела

пред 3 часа - Start.mk

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, најави дополнителна помош за бремените жени од 3,83 долари месечно....

republika-kolku-pari-ke-ja-chini-makedonija-dvojazichnosta

Економски

Република: Kолку пари ќе ја чини Mакедонија двојазичноста?

пред 5 часа - Економски

Покрај големите укажувања од правните и уставните експерти дека Законот за употреба на јазиците е неуставен и ја...

ke-imaat-li-mozhnost-gragjanite-preku-subvencii-na-fotonaponski-paneli-da-prodavaat-struja

Скопје Инфо

Ќе имаат ли можност граѓаните преку субвенции на фотонапонски панели да продаваат струја

пред 5 часа - Скопје Инфо

Министерството за економија за „Макфакс“ потврди дека по донесувањето на законот за енергетика и подзаконските...

agencijata-za-evropski-obrazovni-programi-ke-gi-trenira-vrabotenite-za-20-iljadi-evra

Вечер

Aгенцијата за европски образовни програми ќе ги тренира вработените за 20 илјади евра

пред 5 часа - Вечер

За сума од приближно 20 илјади евра, или 1 милион и 227 илјади евра без ДДВ, Национална агенција за европски образовни...

izvlechen-dobitnikot-na-pazari-grebi-dobij-na-ramstor-mol

Бизнис вести

Извлечен добитникот на „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол

пред 5 часа - Бизнис вести

Новогодишната наградна игра „Пазари, греби, добиј!“ на Рамстор мол и официјално заврши. Истата започна на 24-ти...

za-da-se-spravat-so-stresot-nad-60-otsto-od-britancite-sekojdnevno-pijat-alkohol

Денар

За да се справат со стресот над 60 отсто од Британците секојдневно пијат алкохол

пред 5 часа - Денар

Речиси 60 проценти од возрасните Британци секојдневно пијат алкохол за да може полесно да се справат со секојдневниот...

samo-27-otsto-od-kompaniite-vo-makedonija-se-sopstvenost-na-zheni

Скопје Инфо

Само 27 отсто од компаниите во Македонија се сопственост на жени

пред 11 часа - Скопје Инфо

Најголем број на македонските големи и средни компании, односно во 73 проценти од нив се сопственост на мажи, а...

shofket-hazari-izbran-za-pretsedatel-na-uo-na-agencija-za-promocija-na-turizmot

Вечер

Шофкет Хазари избран за претседател на УО на Агенција за промоција на туризмот

пред 7 часа - Вечер

За претседател на Управниот одбор на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија, вчера...

opshtina-shtip-ke-inkasira-700-000-evra-od-naplata-na-danokot-na-imot

Сител

Општина Штип ќе инкасира 700.000 евра од наплата на данокот на имот

пред 36 минути - Сител

Embedded video for Општина Штип ќе инкасира 700.000 евра од наплата на данокот на имот Општина Штип во 2018 година...

makedonija-i-bugarija-zaedno-ke-go-razvivaat-alternativniot-turizam

Сител

Македонија и Бугарија заедно ќе го развиваат алтернативниот туризам

пред 36 минути - Сител

Embedded video for Македонија и Бугарија заедно ќе го развиваат алтернативниот туризам Пограничните региони од...

1 2 3 4 5 6 7