20
1 2 3 
vmro-dpmne-zagrizheni-sme-od-najavata-za-menuvanje-na-danochnata-politika

Канал 5

ВМРО-ДПМНЕ: Загрижени сме од најавата за менување на даночната политика

пред еден час - Канал 5

„Јавноста е згрозена од основната цел и теза на натписот „Во одбрана на најмаргинализираните сексуални заедници...

dejvis-veruvam-deka-belika-britanija-i-eu-ke-se-spogodat-za-dogovor-za-slobodna-trgovija

Курир

Дејвис: Верувам дека Beлика Британија и ЕУ ќе се спогодат за договор за слободна трговија

пред 6 часа - Курир

– Верувам во тоа, но не сум 100 отсто сигурен, затоа што, сепак, станува збор за преговори, рече Дејвис во разговор...

so-odluka-na-rke-utre-se-ochekuva-nova-cena-na-gorivata

Infomax

СО ОДЛУКА НА РКЕ:Утре се очекува нова цена на горивата

пред 4 часа - Infomax

Во моментов ЕУРОДИЗЕЛ-от изнесува 48 денари за литар. Регулаторната Комисија за енергетика пред две недели ја донесе...

sdsm-ke-udri-po-djebot-na-gragjanite-ke-gi-zgolemuvaat-danocite

Infomax

СДСМ ЌЕ УДРИ ПО ЏЕБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Ќе ги зголемуваат даноците

пред 7 часа - Infomax

Новата влада на СДСМ подготвува зголемување на даноци. Доколку се земе во предвид програмата на СДСМ ќе се види...

sitel-na-teren-nekoi-ugostiteli-go-krijat-prometot-gragjanite-prijavuvaat-deka-im-se-izdavaat-smetki-koi-ne-se-fiskalni

Сител

Сител на терен: Некои угостители го кријат прометот, граѓаните пријавуваат дека им се издаваат сметки кои не се фискални

пред 32 минути - Сител

Embedded video for Сител на терен: Некои угостители го кријат прометот, граѓаните пријавуваат дека им се издаваат...

od-1-juli-makedoncite-ke-zboruvaat-poevtino-koga-patuvaat-vo-srbija-bosna-i-hercegovina-i-crna-gora

Сител

Од 1 јули Македонците ќе зборуваат поевтино кога патуваат во Србија, Босна и Херцеговина и Црна Гора

пред 42 минути - Сител

Embedded video for Од 1 јули Македонците ќе зборуваат поевтино кога патуваат во Србија, Босна и Херцеговина и...

italija-ke-plati-17-milijardi-evra-za-da-spasi-dve-venecijanski-banki

Локално

Италија ќе плати 17 милијарди евра за да спаси две венецијански банки

пред 3 часа - Локално

Италија ќе плати 17 милијарди евра за да спаси две венецијански банки кои се соочуваат со банкрот, објави во неделата...

polovina-od-mladite-nevraboteni-obrazovanieto-glaven-problem

Телма

Половина од младите невработени, образованието главен проблем

пред 5 часа - Телма

Образованието во земјава не им помага на младите луѓе да најдат работа. Тоа исфрла профили кои не се конкурентни...

rokot-za-apliciranje-za-ipard-prodolzhen-do-21-juli

еМАГАЗИН

Рокот за аплицирање за ИПАРД продолжен до 21 јули

пред 9 часа - еМАГАЗИН

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги известува сите заинтересирани за поднесување...

najskap-benzin-ima-grcija-najevtin-vo-makedonija-i-bih

Вечер

Најскап бензин има Грција,најевтин во Македонија и БиХ

пред 6 часа - Вечер

Пред да земете  на одмор земете дигитрон за да пресметате колку пари ќе ви бидат потребни за одморот проверете...

zavrshi-letnata-shkola-na-feit

Бизнис инфо

Заврши летната школа на ФЕИТ

пред 10 часа - Бизнис инфо

Околу 60-тина посетители беа дел од летната школа EMBEDED: Дизајн на вградливи микрокомпјутерски системи, која...

5-domashni-uredi-troshat-struja-i-koga-se-isklucheni

Телефони

5 домашни уреди трошат струја и кога се исклучени

пред 11 часа - Телефони

Одредени домашни уреди трошат електрична енергија дури и кога не ги користиме, т.е. кога се исклучени: Полнач -...

kako-da-se-oblekuvate-na-30-i-da-izgledate-profesionalno

Бизнис инфо

Како да се облекувате на +30 и да изгледате професионално

пред 9 часа - Бизнис инфо

Летните горештини започнаа, а облекувањето за на работа во топлите денови почнува да станува стилска загатка –...

ne-gi-ostavajte-milenichinjata-koga-se-selite

Бизнис инфо

Не ги оставајте миленичињата кога се селите

пред 11 часа - Бизнис инфо

Фото: YouTube Во Квебек, Канада, 1 јули е ден на селидби. Секоја година, на овој ден, кога луѓето што изнајмуваат...

kade-najlesno-se-zhivee-pod-kirija

еМАГАЗИН

Каде најлесно се живее под кирија

пред 12 часа - еМАГАЗИН

Во моментот во кој бројни млади луѓе не можат да си купат сопствен дом, пазарот на имот цвета. Алтернативата на...

1 2 3