20
1 2 3 4 5 6 7 
ke-se-formira-regionalna-platforma-za-mladinsko-vrabotuvanje

Сител

Ќе се формира регионална платформа за младинско вработување

пред 6 часа - Сител

Embedded video for Ќе се формира регионална платформа за младинско вработување Седум балкански земји ќе креираат...

kocho-angjushev-sam-ke-si-nosi-zakoni-za-negovite-firmi

Економски

Кочо Анѓушев сам ќе си носи закони за неговите фирми

пред 5 часа - Економски

Новиот закон за енергетика во делот за либерализација на пазарот на електрична енергија сам по себе е конфликтен,...

so-humanitarna-trka-licata-so-vilsonova-bolest-baraat-retkite-bolesti-da-se-vidlivi-pred-zakonot

Пулс 24

Со хуманитарна трка лицата со Вилсонова болест бараат ретките болести да се видливи пред законот

пред 10 часа - Пулс 24

Системски пристап и можност за правилно и квалитетно лекување на пациентите со Вилсон и другите ретки болести,...

zhivite-statui-v-sabota-na-ploshtadot-vo-gevgelija

Нова ТВ

Живите статуи в сабота на плоштадот во Гевгелија

пред 12 часа - Нова ТВ

В сабота (23 септмври) на градскиот плоштад во Гевгелија ќе се одржи уличниот уметнички фестивал за живи статуи...

chesto-prashanje-da-pozajmam-li-od-prijatel

A1on

Често прашање – Да позајмам ли од пријател?

пред 9 часа - A1on

„Сите зборуваат за тоа колку е скапо да се опреми прваче, никој не кажува колку е тешко кога тинејџер ќе ти побара...

forbs-100-najgolemi-biznis-umovi-vo-moderniot-svet

Start.mk

Форбс: 100 најголеми бизнис умови во модерниот свет

пред 10 часа - Start.mk

По повод 100-годишнина, престижниот Форбс ја објави листа на 100 најголеми деловни умови на модерното време. Таа...

platite-vo-gradinkite-ke-se-zgolemat-za-dva-otsto

Start.mk

Платите во градинките ќе се зголемат за два отсто

пред 16 часа - Start.mk

Владата по предлог на Министерството за труд и социјална политика ја разгледа и ја усвои информацијата за зголемување...

iri-lugjeto-najmnogu-se-informiraat-od-televizija-tv-24-treta-na-listata

24 вести

ИРИ: Луѓето најмногу се информираат од телевизија, тв 24 трета на листата

пред 8 часа - 24 вести

Телевизијата се уште е главен информатор за политичките случувања, но се зголемува и бројот на граѓани кои за политиката...

zapochna-golema-nagradna-igra-na-grand-kafe-otvori-i-kesh-osvoj

Пулс 24

Започна голема наградна игра на Гранд кафе „Отвори и кеш освој“

пред 10 часа - Пулс 24

Од 1 септември сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе имаат можност во рамките на наградната игра „Отвори...

vmro-dpmne-gragjanite-znaat-deka-vmro-dpmne-se-shto-veti-realizira-dodeka-sdsm-se-shto-vetija-izlazhaa

A1on

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните знаат дека ВМРО-ДПМНЕ се што вети реализира, додека СДСМ се што ветија излажаа

пред 8 часа - A1on

ВМРО-ДПМНЕ испрати писмено соопштение во врска со реакцијата на СДСМ на изјавата на Лилјана Кузмановска. „СДС и...

slab-imteres-za-merkata-mlad-zemjodelec-vo-kumanovsko

Start.mk

Слаб имтерес за мерката „Млад земјоделец“ во Кумановско

пред 13 часа - Start.mk

Петнаесет земјоделци од Куманово, Липково и Старо Нагоричане се пријавиле во утврдениот рок за користење средства...

protekoa-meilovi-koi-potvrduvaat-deka-usaid-finansiral-drzhaven-udar-vo-makedonija-preku-nvo-i-preku-sharenata-revolucija

Start.mk

Протекоа меилови кои потврдуваат дека УСАИД финансирал државен удар во Македонија преку НВО и преку Шарената револуција

пред 11 часа - Start.mk

Високорангиран британски извор за новинарот Саша Узунов, македонски иселеник во Австралија, сопственик и на сајтот...

rubljata-treba-da-stane-glavno-platezhno-sredstvo-vo-site-pristanishta-vo-rusija

Вечер

Рубљата треба да стане главно платежно средство во сите пристаништа во Русија

пред 15 часа - Вечер

Во многу руски пристаништа сега услугите главно се наплатуваат во американски долари, а со предлогот на Путин во...

reakcija-na-stopanska-banka-bitola

Телма

Реакција на Стопанска Банка -Битола

пред 9 часа - Телма

Стопанска Банка- Битола реагира на вчерашното обраќање на претседателот на УО на АД Макпетрол, Андреа Јосифовски...

zavodot-za-revizija-so-izveshtai-za-zdravstvenite-institucii

24 вести

Заводот за ревизија со извештаи за здравствените институции

пред 8 часа - 24 вести

Државните ревизори се сомневаат во начинот на кој се трошеле парите што Стоматолошката клиника во Скопје ги добивала...

1 2 3 4 5 6 7