20
1 2 3 4 5 6 7 
imame-ekspanzivna-aktivnost-vo-gradezhniot-sektor-ochekuvame-trendot-da-prodolzhi

Start.mk

Имаме експанзивна активност во градежниот сектор, очекуваме трендот да продолжи

пред 3 часа - Start.mk

Две години бевме во политичка криза. Можеме ли на стартот на годината да бидеме оптимисти дека ќе имаме успешна...

vo-sad-povtorno-pokrenata-tuzhba-protiv-apple

Денар

Во САД повторно покрената тужба против Apple

пред 3 часа - Денар

iTunes App Store е во сопственост и под контола на компанијата Apple, во која програмерите, музичарите и филмските...

oglas-za-vrabotuvanje-vo-fabrikata-na-djonson-meti

Економски

Оглас за вработување во фабриката на Џонсон Мети

пред 3 часа - Економски

Компанијата Џонсон Мети има нов оглас за работа во фабриката во ТИРЗ Скопје. Реф.бр. 2016157 Оглас за работа: ПЛЦ...

oglas-za-rabota-vo-kompanijata-drekslmaer

Економски

Оглас за работа во компанијата Дрекслмаер

пред 3 часа - Економски

Дрекслмаер распиша оглас за вработување. Еве ги деталите. IT Administrator (m/f) In order to support the IT department...

metodi-za-razvoj-na-menadjeri-nadvor-od-rabotnoto-mesto

Бизнис инфо

Методи за развој на менаџери надвор од работното место

пред 3 часа - Бизнис инфо

Организациите најчесто користат една или комбинација на следниве методи за развој на менаџерите надвор од работното...

deutsche-bank-antiruskite-sankcii-mozhat-da-bidat-ublazheni-ushte-ovaa-prolet-bankata-ja-pravi-prognozata-so-verojatnost-od-65

Локално

Deutsche Bank: Антируските санкции можат да бидат ублажени уште оваа пролет – банката ja прави прогнозата со веројатност од 65%

пред 3 часа - Локално

Вашингтон може да ги омекне антируски санкции уште во пролетта оваа година, смета Deutsche Bank. Аналитичарите...

arc-automotiv-vrabotuva-na-7-razlichni-pozicii-vo-fabrikata-vo-bunardjik

Економски

АРЦ Аутомотив вработува на 7 различни позиции во фабриката во Бунарџик

пред 3 часа - Економски

Компанијата АРЦ Аутомотив има нов огласи за 7 различни позиции. Аплицирајте за работа на линковите. Facility Engineer...

sad-i-dojche-bank-napravija-dogovor-vreden-7-2-milijardi-dolari

Вечер

САД и Дојче банк направија договор вреден 7,2 милијарди долари

пред 6 часа - Вечер

Од економската криза во 2008 година, што започна по падот на пазарот на хипотеки во САД, американските власти истражуваа...

dobitnichka-na-560-evra-mesechno-od-finskata-vlada-ima-poveke-elan-da-bara-rabota

Актуелно24

Добитничка на 560 евра месечно од финската влада има повеќе елан да бара работа

пред 3 часа - Актуелно24

Експериментот на финската влада на невработените да им додели константна социјална помош или основен приход за...

vinichanec-dobitnik-na-27-ot-milioner-djek-pot

Start.mk

Виничанец добитник на 27-от Милионер џек пот

пред 6 часа - Start.mk

Добивката, како што информираат од Државната видеолотарија е освоена на видео лотариските терминали во обложувалницата...

19-od-rabotodavcite-shirum-svetot-ochekuvaat-tehnoloshkiot-bum-da-go-zgolemi-personalot

Денар

19% од работодавците ширум светот очекуваат технолошкиот бум да го зголеми персоналот

пред 3 часа - Денар

Еден на секои пет работодавци (19%) очекува во услови на технолошки бум да ангажира повеќе вработени, додека компаниите...

povtorno-zajakna-doverbata-na-investitorite-vo-germanija

Денар

Повторно зајакна довербата на инвеститорите во Германија

пред 3 часа - Денар

Довербата меѓу инвеститорите во Германија забрза во месец јануари, спротивставувајќи и се така на политичката неизвеснос...

davos-da-se-sprechat-rastechkiot-populizam-i-protekcionizmot

Нова ТВ

Давос: Да се спречат растечкиот популизам и протекционизмот

пред 3 часа - Нова ТВ

Директорката на Меѓународниот монетарен фонд Кристин Лагард денеска ги повика светските лидери на подобра распределба...

makedonska-berza-dve-od-bankite-so-dneven-promet-od-nad-pet-milioni-denari

Актуелно24

Македонска берза: Две од банките со дневен промет од над пет милиони денари

пред 4 часа - Актуелно24

На Македонската берза за хартии од вредност особен беше интересот на вложувачите за акциите на две домашни банки,...

koi-profesii-ke-bidat-atraktivni-vo-2030-godina

Македонија Денес

Кои професии ќе бидат атрактивни во 2030 година?

пред 3 часа - Македонија Денес

Научниците предвиделе дека во 2030 година берзата на трудот ќе биде многу шаренолика и ќе нуди некои сосема нови...

1 2 3 4 5 6 7