20
1 2 3 4 5 6 7 
sdsm-zemjodelcite-ke-dobivaat-povisoki-i-redovni-subvencii

Бриф

СДСМ: Земјоделците ќе добиваат повисоки и редовни субвенции

пред 6 часа - Бриф

Ќе ги зголемиме субвенциите за земјоделците на 160 милиони евра годишно. Земјоделците ќе добиваат 30 проценти повеќе...

fuks-eu-nema-da-podlegne-na-pritisocite-na-britanija

Актуелно24

Фукс: ЕУ нема да подлегне на притисоците на Британија

пред 4 часа - Актуелно24

Михаел Фукс, главен економски советник на германската кацеларка ангела Меркел, го орфрли планот за „Брегзит“ на...

kina-planira-da-investira-okolu-25-milijardi-dolari-vo-patishta

Start.mk

Кина планира да инвестира околу 25 милијарди долари во патишта

пред 6 часа - Start.mk

Стотици лица загинаа изминатите години во немирите во регионот, за кои Пекинг ги обвинува исламистите, кои се обидуваат...

indeksite-na-volstrit-zabelezhaa-nov-pad

Денар

Индексите на Волстрит забележаа нов пад

пред 5 часа - Денар

На Wall Street во вторникот цените на акциите забележаа пад, најмногу во финансискиот сектор ни и во другите секотри...

vladata-edno-vetuva-drugo-realizira-kaj-kapitalnite-investicii

+Инфо

Владата едно ветува друго реализира кај капиталните инвестиции

пред 4 часа - +Инфо

Речиси 40 отсто од планираните буџетски пари за капитални инвестиции не се реализираа лани. Податоците на Министерството...

ujp-do-15-ti-fevruari-podnesuvanje-izveshtaj-za-uplaten-danok-po-zadrshka

Бизнис инфо

УЈП: До 15-ти февруари поднесување извештај за уплатен данок по задршка

пред 5 часа - Бизнис инфо

Домашните правни лица, домашните физички лица – регистрирани за вршење на дејност, странските правни лица или странските...

koi-se-pette-najekoloshki-drzhavi

Бизнис вести

Кои се петте најеколошки држави

пред 5 часа - Бизнис вести

Кина и Индија дефинитивно не можат да се пофалат со особено чиста животна средина. На спротивниот пол, пак има...

grafik-na-denot-koi-sektori-vo-sad-privlekuvaat-najmnogu-investicii

Денар

График на денот: Кои сектори во САД привлекуваат најмногу инвестиции?

пред 5 часа - Денар

Интернетот се уште е водечкиот американски сектор за инвестиции, иако финансирањето се намали за 26% во последниот...

videri-chocolate-factory-proslavuva-jubilej-so-chokoladen-poster-shto-se-jade

Бизнис инфо

Videri Chocolate Factory прославува јубилеј со чоколаден постер што се јаде

пред 5 часа - Бизнис инфо

Американскиот производител на чоколади Videri Chocolate Factory својот петгодишен јубилеј го прославува на “сладок“...

se-osnova-najgolema-svetska-tutunska-kompanija

+Инфо

Се основа најголема светска тутунска компанија

пред 8 часа - +Инфо

„Бритиш Американ Тобако“ (БAT) се согласи да плати 50 милијарди долари (47 милијарди евра) за преземање на контролата...

kako-da-troshime-pomalku

Бизнис вести

Како да трошиме помалку?

пред 6 часа - Бизнис вести

Сте се чувствувале ли виновни по уште едно бесмислено купување? Не сте единствени. Но, како да одолеете на нешто...

avtomobilskiot-biznis-vo-evropa-raste-treta-godina-po-red-volkswagen-lideri-po-prodazhbi

Бизнис вести

Автомобилскиот бизнис во Европа расте третa година по ред, Volkswagen лидери по продажби

пред 6 часа - Бизнис вести

Автомобилската индустрија во Европа, минатата година ја зголеми продажбата за 6.8%. Ова го покажуваат податоците...

profitot-na-morgan-stanley-se-udvoi-vo-chetvrtiot-kvartal

Денар

Профитот на Morgan Stanley се удвои во четвртиот квартал

пред 6 часа - Денар

Профитот на „Morgan Stanley“ се удвои во четвртиот квартал поради забрзување на активноста во трговијата на „Wall...

grcite-do-mmf-ova-e-besmisleno-prijatno

Денар

Грците до ММФ: Ова е бесмислено, пријатно!

пред 6 часа - Денар

Грчката влада соопшти дека ќе ја поздрави одлуката Меѓународниот монетарен фонд да се повлече од програмата за...

nbrm-izdade-i-pushti-vo-optek-kovana-para-za-kolekcionerski-celi

Бизнис инфо

НБРМ издаде и пушти во оптек кована пара за колекционерски цели

пред 6 часа - Бизнис инфо

Народната банка на Република Македонија ја издаде и пушти во оптек кованата пара за колекционерски цели света Матрона...

1 2 3 4 5 6 7