20
1 2 3 4 5 6 7 
javen-povik-za-biznis-plan

Pixel

Јавен повик за бизнис план

пред 9 часа - Pixel

Јавен повик за избор на најдобри бизнис планови и за започнување на бизнис! Главна цел на проектот „Интегрирање...

rusija-ke-se-bori-so-sivata-ekonomija

Start.mk

Русија ќе се бори со сивата економија

пред 17 часа - Start.mk

Би се даночело и купувањето на големо, ако е платено во готово. Русија разгледува воведување на данок на готовинската...

objaven-konkursot-za-nagradata-za-socijalno-pretpriemnishtvo

Cooltura

Објавен конкурсот за Наградата за социјално претприемништво

пред 16 часа - Cooltura

Младите кои имаат идеја и се заинтересирани за отворање бизнис во областа на социјалата преку креирање ново иновативно...

crno-na-belo-krim-stana-pobogat-po-postukrainskiot-period

Локално

Црно на бело: Крим стана побогат по постукраинскиот период

пред 10 часа - Локално

Во 2016 година приходите во буџетот на Крим достигнаа 40,6 милијарди рубљи. Тоа е речиси два пати повеќе во споредба...

kim-dobrata-politika-nosi-vistinski-ekonomski-rezultat

Start.mk

Ким: Добрата политика носи вистински економски резултат

пред 16 часа - Start.mk

Ова не е само вежба по математика. Добрата политика носи вистински економски резултат. Не се работи само за аутпутот...

chetiri-soveti-za-pouverliva-prezentacija

Бизнис инфо

Четири совети за поуверлива презентација

пред 10 часа - Бизнис инфо

Кога имате задача да направите бизнис презентација за да ја постигнете вашата цел (освојување на нови бизниси,...

britanskata-banka-barclays-se-vrati-kon-profit

Денар

Британската банка „Barclays“ се врати кон профит

пред 10 часа - Денар

Британската банка „Barclays“ се врати кон годишна нето добивка од 1,6 милијарди фунти (1,99 милијарди долари),...

eu-treba-da-gi-zatvori-site-elektrani-na-jaglen-do-2030

DW

ЕУ треба да ги затвори сите електрани на јаглен до 2030

пред 11 часа - DW

Сите електрани на јаглен во ЕУ треба да бидат затворени до 2030 година за да можат да бидат остварени целите поставени...

za-rudnici-banjani-2016-godina-zavrshi-so-2-2-milioni-denari-dobivka

Бизнис инфо

За Рудници Бањани 2016 година заврши со 2,2 милиони денари добивка

пред 14 часа - Бизнис инфо

Минатата 2016 година за Рудници Бањани заврши со вкупна сеопфатна добивка од 2.254.000 денари, покажува билансот...

replek-lani-od-dividenda-od-pridruzhnite-drushtva-ima-priliv-od-39-4-milioni-denari

еМАГАЗИН

Реплек лани од дивиденда од придружните друштва има прилив од 39,4 милиони денари

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Реплек АД Скопје во текот на 2016 година има исплатено дивиденди и даноци за исплатените дивиденди во вкупен износ...

replek-so-zgolemena-dobivka

еМАГАЗИН

Реплек со зголемена добивка

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Реплек АД Скопје во периодот од 1 јануари 2016 година до 31 декември 2016 година оствари неконсолидирана добивка...

gasovodot-od-shtip-do-negotino-stasa-do-polovina-izgradbata-ke-zavrshi-do-krajot-na-godinava

Дневник

Гасоводот од Штип до Неготино стаса до половина, изградбата ќе заврши до крајот на годинава

пред 12 часа - Дневник

Речиси половина од гасоводот од Штип до Неготино е изграден, а оваа делница од магистралниот гасовод ќе биде готова...

fondot-za-zdravstvo-ke-potroshi-20-000-evra-za-testiranje-na-it-sistemot-na-hakeri

еМАГАЗИН

Фондот за здравство ќе потроши 20.000 евра за тестирање на ИТ системот на хакери

пред 12 часа - еМАГАЗИН

Фонд за здравствено осигурување на Македонија распиша оглас за барање на прибирање на понуди за тестирање и проверка...

kazni-od-500-evra-za-nesmeneto-prezime-vo-pasosh

Start.mk

Казни од 500 евра за несменето презиме во пасош

пред 17 часа - Start.mk

Иако стапи на сила во 2007 дури од пред три години Министерството за внатрешни почна да дели прекршочни пријави...

poeftino-e-da-zhiveesh-vo-hotel-otkolku-vo-london

Бизнис вести

Поефтино е да живееш во хотел отколку во Лондон

пред 12 часа - Бизнис вести

Неодамнешните истражувања покажуваат дека поевтино е да живеете во 4 ѕвезден хотел во 65% од европските престолнини,...

1 2 3 4 5 6 7