20
1 2 3 4 5 6 7 
zabrzuva-ekonomskoto-zazdravuvanje-vo-evrozonata

Start.mk

Забрзува економското заздравување во еврозоната

пред 9 часа - Start.mk

Економското заздравување во еврозоната забрзува, а некои податоци покажуваат силна стапка на раст во првиот квартал...

sovremen-dom-od-prilep-so-dobivka-od-10-7-milioni-denari-ja-zavrshi-lanskata-godina

Бизнис инфо

Современ дом од Прилеп со добивка од 10,7 милиони денари ја заврши ланската година

пред 9 часа - Бизнис инфо

Современ дом од Прилеп, од јануари до декември лани, оствари вкупна сеопфатна добивка во висина од 10.774.000 денари,...

turci-kupuvaat-imoti-vo-atina

Лидер

Турци купуваат имоти во Атина

пред 10 часа - Лидер

Договоривме средба со Ела Ајдоган и Џунеит Ѓузак на плоштадот Колонаки во Атина. Турското семејство тукушто купиле...

koalicijata-za-podobri-reklami-objavi-podobreni-standardi-za-desktop-i-mobilni-reklami

Marketing365

“Коалицијата за подобри реклами“ објави подобрени стандарди за десктоп и мобилни реклами

пред 10 часа - Marketing365

Коалицијата за подобри реклами (The Coalition for Better Ads – www.betterads.org ) ги објави подобрените стандарди...

koj-go-dobi-priznanieto-za-najdobar-eksponat-kujna-vo-kategorijata-proizvoditeli-na-ovogodineshniot-saem-na-mebel

Бизнис вести

Кој го доби признанието за најдобар експонат, кујна, во категоријата производители на овогодинешниот Саем на мебел

пред 11 часа - Бизнис вести

На овогодинешниот Саем на мебел Jumis Luxury доби признание за најдобар експонат, кујна, во категоријата производители....

amerikancite-se-selat-kon-juzhnite-drzhavi

Локално

Американците се селат кон јужните држави

пред 11 часа - Локално

Во последно време се повеќе Американци кои живеат во големите градови во северниот дел на земјата, се преместуваат...

drzhavnata-kasa-imuna-na-politichkata-kriza-se-urivaat-rekordi-vo-pribiranje-danoci

еМАГАЗИН

Државната каса имуна на политичката криза: Се уриваат рекорди во прибирање даноци

пред 11 часа - еМАГАЗИН

Иако повеќе од две години е во тешка политичка и институционална криза, кога станува збор за финансиите односно...

taa-ne-e-dzvezda-no-nejzinoto-video-e-najgledanoto-makedonsko-video-na-youtube

Бизнис вести

Таа не е ѕвезда, но нејзиното видео е најгледаното македонско видео на Youtube

пред 11 часа - Бизнис вести

Оваа девојка го постигна тоа што ниту една македонска ѕвезда досега го нема постигнато. Нејзиното видео на „Јутјуб“...

namaleniot-prag-za-ddv-dopolnitelen-tovar-za-gragjanite

Утрински

Намалениот праг за ДДВ, дополнителен товар за граѓаните

пред 18 часа - Утрински

Физичките лица треба да плаќаат и ДДВ доколку остваруваат стопанска дејност, но намалувањето на прагот, од два...

jugohromci-baraat-itna-sredba-so-premierot-dimitriev

Утрински

Југохромци бараат итна средба со премиерот Димитриев

пред 18 часа - Утрински

Синдикатот на металуршкиот комбинат „Југохром“ денеска уште еднаш побараа неодложна средба со премиерот Емил Димитриев....

lani-imalo-71-519-aktivni-kompanii-8-081-se-bez-vraboteni

Економски

Лани имало 71.519 активни компании, 8.081 се без вработени

пред 19 часа - Дневник

Лани во земјата имало 71.519 активни фирми или 1,9 процент повеќе од претходната година, покажуваат податоците...

makedonski-telekom-ke-isplati-20-milioni-evra-dividenda-za-drzhavata-7-milioni

Бизнис инфо

„Македонски телеком“ ќе исплати 20 милиони евра дивиденда, за државата 7 милиони

пред 19 часа - Дневник

„Македонски телеком“ во септември ќе подели дивиденда во износ од 20 милиони евра, колку што изнесува нето-добивката...

iran-rusija-i-sad-gi-prezemaat-nekogashnite-pazari-na-saudiska-arabija

Дневник

Иран, Русија и САД ги преземаат некогашните пазари на Саудиска Арабија

пред 19 часа - Дневник

Саудиска Арабија с` повеќе ја губи контролата врз големите нафтени пазари на кои порано имаше доминација со оглед...

dolgot-na-firmite-vo-kina-porasna-na-169-otsto-od-bdp

Дневник

Долгот на фирмите во Kина порасна на 169 отсто од БДП

пред 19 часа - Дневник

Kорпоративната задолженост во Kина е превисока и ќе биде потребно време таа да се намали до поподносливи нивоа....

Дневник

„Газпром“ има проблеми со клучниот склад за гас во Германија

пред 19 часа - Дневник

1 2 3 4 5 6 7