20
1 2 3 4 5 6 7 
makedonijaturist-ad-skopje-so-namalena-dobivka-vo-odnos-na-lani

Денар

Македонијатурист АД Скопје со намалена добивка во однос на лани

пред 15 часа - Денар

Со работењето Друштвото во даванаесетте месеци од 2016 година од пружените хотелски и ресторански услуги како основна...

pad-od-16-6-makedonski-telekom-lani-so-dobivka-od-16-8-milioni-evra

еМАГАЗИН

Пад од 16,6%: „Македонски Телеком“ лани со добивка од 16,8 милиони евра

пред 12 часа - еМАГАЗИН

„Македонски Телеком“ во текот на минатата година оствари нето добивка од околу 1.035.942.000 денари или околу 16,8...

centralen-registar-so-prodolzheno-rabotno-vreme-za-podnesuvanje-godishni-smetki

Бизнис инфо

Централен регистар со продолжено работно време за поднесување годишни сметки

пред 16 часа - Бизнис инфо

Централниот регистар на Република Македонија го продолжува работното време за да може сите обврзници да ги поднесат...

vitez-koj-im-gi-seche-kravatite-na-menadjerite-poslushajte-go-najvazhniot-biznis-sovet-na-richard-branson

Македонија Денес

Витез кој им ги сече краватите на менаџерите: Послушајте го најважниот бизнис совет на Ричард Брансон!

пред 13 часа - Македонија Денес

Богатството на овој невообичаен витез се преоценува на  малку повеќе од пет милијарди долари, па можеби и не е...

gazprom-mozhe-da-gi-pomati-planovite-na-eu-se-razgleduva-vkluchuvanje-vo-proektot-tap

Денар

Газпром може да ги помати плановите на ЕУ, се разгледува вклучување во проектот TAP

пред 17 часа - Денар

Рускиот енергетски гигант во гасниот сектор „Газпром“ би можел да го помати планот на Европската унија да ја намали...

korupcijata-a-ne-vojnata-e-glavnata-prechka-za-investiciite-vo-ukraina

Денар

Корупцијата, а не војната, е главната пречка за инвестициите во Украина

пред 13 часа - Денар

Близу тригодишниот конфликт во Источна Украина без сомнение ги отежнува напорите за реформи во поранешната советска...

kompanijata-shto-so-inovativnost-sozdava-uspeshna-biznis-prikazna

Лидер

Компанијата што со иновативност создава успешна бизнис приказна

пред 13 часа - Лидер

Дали иновативноста е пресудна за создавање успешен бизнис? Секако. Тоа се гледа и по примерот на компанијата Неотел...

najopasnoto-mesto-za-pomorsko-piratstvo

Бизнис вести

Најопасното место за поморско пиратство

пред 14 часа - Бизнис вести

Гвинејскиот залив стана новото најопасно место на Земјата за превози, се вели во извештајот на американската организациј...

folksvagen-podgotvuva-partnerstvo-so-tata-motors

Бизнис вести

“Фолксваген” подготвува партнерство со “Тата Моторс”

пред 14 часа - Бизнис вести

“Фолксваген” подготвува партнерство со “Тата Моторс”, што ќе му дозволи да влезе посериозно на индискиот пазар,...

milijarder-otkril-koja-veshtina-ke-vi-donese-najmnogu-pari-vo-idnina

Македонија Денес

Милијардер открил која вештина ќе ви донесе најмногу пари во иднина

пред 14 часа - Македонија Денес

Милијардер, софтверски девелопер и сопственикот на коршаркарски клуб Далас Маверикс, Марк Кјубан , открил која...

rasprodazhba-ujp-prodava-stanovi-i-avtomobili-po-niski-ceni

Прес 24

Распродажба: Ујп продава станови и автомобили по ниски цени

пред 14 часа - Прес 24

Управата за јавни приходи во најновиот оглас за аукциска продажба закажана за 28 февруари, годинава. За подетални...

makedonski-marketing-greshki-koga-prodavash-slatko-pakuvanje-na-prashok-za-perenje

Бизнис вести

Македонски маркетинг грешки: Кога продаваш слатко пакување на прашок за перење

пред 15 часа - Бизнис вести

Македонски маркетинг грешки: Кога продаваш слатко од прашок за перење

makedonijaturist-za-12-meseci-proknizhi-117-6-milioni-denari-dobivka

Бизнис инфо

Македонијатурист за 12 месеци прокнижи 117,6 милиони денари добивка

пред 15 часа - Бизнис инфо

Македонијатурист од први јануари до 31-ви декември лани успеа да оствари 117.628.000 денари вкупна сеопфатна добивка,...

bitkoinot-ja-brka-najvisokata-vrednost-na-site-vreminja

Денар

Биткоинот ја „брка“ највисоката вредност на сите времиња

пред 15 часа - Денар

Цената на криптовалутата биткоин скокна со нови 1,5%, достигнувајќи 1.123 долари по вчерашната сесија во САД. Ова...

zoshto-facebook-snapchat-i-golemite-marketing-agencii-lansiraat-mobilni-inkubatori

Marketing365

Зошто Facebook, Snapchat и големите маркетинг агенции лансираат мобилни инкубатори?

пред 15 часа - Marketing365

Дали рекламните агенции и технолошките компании забрзано влегуваат во ‘’базен полн со ајкули’’…. Конкуренцијата...

1 2 3 4 5 6 7