20
1 2 3 4 5 6 7 
mrachnata-strana-na-rabotata-vo-germanija

Факултети

Мрачната страна на работата во Германија

пред 19 часа - Факултети

Многу луѓе од Западен Балкан работат во Германија во градежнишвото, без разлика дали се дојдени самостојно или...

dali-treba-da-zagrizhuva-planinskiot-dolg-na-kina

Факултети

Дали треба да загрижува „планинскиот“ долг на Кина?

пред 19 часа - Факултети

Долгот

vienskiot-aerodrom-e-najdobar-vo-evropa

Иновативност

Виенскиот аеродром e најдобар во Европа

пред 20 часа - Иновативност

Аеродромот Schwechat го доби признанието на „Airport Council International (ACI)” за пружање услуги од извонреден...

on-ke-nemaat-dovolno-pari-ako-sad-gi-namalat-budjetskite-troshoci

Дневник

ОН ќе немаат доволно пари ако САД ги намалат буџетските трошоци

пред еден ден - Дневник

Планираното драстично намалување на буџетот од страна на американската влада се заканува да ја направи ОН неспособна...

debata-za-eu-migraciite-ekonosmiot-razvoj-i-solidarnosta

Сител

Дебата за ЕУ, миграциите, еконосмиот развој и солидарноста

пред еден ден - Сител

Каква иднина ја очекува Европската унија по излезот на Велика Британија и што може да се очекува по скорешните...

oie-e-sektorot-shto-dava-rabota-na-rechisi-10-milioni-lugje-vo-svetot

Дневник

ОИЕ е секторот што дава работа на речиси 10 милиони луѓе во светот

пред еден ден - Дневник

Бројот на нови вработувања се зголемил речиси 2,8 милиона за четири години благодарение на „падот на трошоците...

so-formiranje-na-socijalni-pretprijatija-pogolema-vrabotlivost-na-ranlivite-lica

Сител

Со формирање на социјални претпријатија поголема вработливост на ранливите лица

пред еден ден - Сител

Embedded video for Со формирање на социјални претпријатија поголема вработливост на ранливите лица Здружението...

diplomatskiot-sindikat-bara-od-novata-vlada-da-gi-zapre-shtetnite-ekonomski-politiki

Либертас

Дипломатскиот синдикат бара од новата влада да ги запре штетните економски политики

пред еден ден - Либертас

Синдикатот на македонската дипломатска служба бара новата влада да реагира негативно на пораките да се продолжи...

gazprom-izveze-18-otsto-poveke-gas-vo-zimskata-sezona

Дневник

„Газпром“ извезе 18 отсто повеќе гас во зимската сезона

пред еден ден - Дневник

Извозот на природен гас во периодот од октомври 2016 до март 2017 година е зголемен за 18 проценти во однос на...

besplatni-sodrzhini-i-uslugi-za-korisnicite-na-telekom-koi-imaa-prekin-na-uslugite

Дневник

Бесплатни содржини и услуги за корисниците на Телеком кои имаа прекин на услугите

пред еден ден - Дневник

Корисниците на Македонски Телеком коишто имаа прекин на услугите во текот на вчерашниот ден како последица на невремето,...

vo-shvedska-duri-i-crkvite-veke-sobiraat-donacii-preku-mobilni-aplikacii

Дневник

Во Шведска дури и црквите веќе собираат донации преку мобилни апликации

пред еден ден - Дневник

Во најдоброто безготовинско општество во светот, дури и Господ веќе прифаќа дигитални плаќања, коментира „Блумберг“....

lani-48-restorani-i-kebapchilnici-rabotele-na-divo-353-firmi-bile-polni-so-lebarki-i-gluvci

Дневник

Лани 48 ресторани и ќебапчилници работеле на диво, 353 фирми биле полни со лебарки и глувци

пред еден ден - Дневник

Речиси педесет ресторани, ќебапчилници и ланч-барови минатата година работеле на диво, а 12 од нив без дозвола...

letno-biznis-patuvanje-vo-makedonija-nastan-shto-gi-povrzuva-mladite-iselenici-so-mozhnostite-za-sorabotka-vo-makedonija

Иновативност

Летно бизнис патување во Македонија – настан што ги поврзува младите иселеници со можностите за соработка во Македонија

пред еден ден - Иновативност

Македонија2025 го организира второто издание на летното бизнис патување во Македонија, наменето за млади професионалци...

ekonomijata-na-evrozonata-vo-maj-porasna-so-najbrzo-tempo-vo-poslednite-shest-godini

Start.mk

Економијата на еврозоната во мај порасна со најбрзо темпо во последните шест години

пред еден ден - Start.mk

Композитниот индекс на менаџери за набавка ПМИ, за еврозоната во мај изнесувал 56,8 поени, што е непроменето во...

kanal-5-vo-sluzhba-na-zaev

Пулс 24

Канал 5 во служба на Заев

пред еден ден - Пулс 24

Режимските сајтови со задоволство ја дочекаа вестта за укинувањето на емисијата на Васко Ефтов на Канал 5. Па така...

1 2 3 4 5 6 7