20
1 2 3 4 5 6 7 
top-5-akcii-so-najgolem-rast-i-pad-na-makedonskata-berza-minatata-godina

еМАГАЗИН

Топ 5 акции со најголем раст и пад на Македонската берза минатата година

пред 9 часа - еМАГАЗИН

Според годишниот извештај на Македонската берза, оваа се акциите кои минатата година имале најголем пораст и најголем...

biznis-svetot-deneska

Локално

Бизнис светот денеска

пред 9 часа - Локално

Москва – Годишната стапка на инфлација во Русија во јануари 2017 година ќе изнесува од 5 до 5,2 отсто, соопшти...

minoski-cel-e-da-se-privlechat-kapitalno-intenzivni-investicii

Утрински

Миноски: Цел е да се привлечат капитално интензивни инвестиции

пред 17 часа - Утрински

Политиката за привлекување странски директни инвестиции ќе продолжи, но таа во иднина ќе биде насочена кон привлекување...

skrshena-ekonomija

Утрински

Скршена економија

пред 17 часа - Утрински

Мирче Јовановски Осум еднакво на 3,6 милијарди? Во математиката тешко дека некој би го потврдил ваквото равенство,...

kina-saka-da-bide-velesila-i-za-hemiski-penkala

Утрински

Кина сака да биде велесила и за хемиски пенкала

пред 17 часа - Утрински

Кина успеа да произведе врв за хемиско пенкало. Така, се приклучи на мал број земји кои го прават тоа. Прашање...

poveke-od-polovinata-lugje-vo-svetot-smetaat-deka-sistemot-gi-izdal

Дневник

Повеќе од половината луѓе во светот сметаат дека системот ги издал

пред 21 часа - Дневник

Довербата на луѓето во владата, медиумите, невладините организации и бизнисот се намалила во повеќето земји лани,...

sad-mozhe-da-mu-stanat-najgolem-konkurent-na-gazprom-za-isporaka-na-gas-vo-evropa

Денар

САД може да му станат најголем конкурент на „Газпром“ за испорака на гас во Европа

пред 21 часа - Дневник

САД ќе му бидат конкурент на „Газпром“ во следните години поради намерата на новоизбраниот претседател Доналд Трамп...

Дневник

Велика Британија може да се претвори во даночен рај на Европа

пред 21 часа - Дневник

Британија со заминувањето од ЕУ може да се претвори во даночниот рај на Европа, посочи министерот за финансии на...

novo-zadolzhuvanje

24 вести

Ново задолжување

пред 23 часа - 24 вести

Државата денеска планира да се задолжи за нови шест милиони и петстотини илјади евра. Парите ќе ги обезбеди преку...

kostadinovski-shtetite-od-niskite-temperaturi-vo-zemjodelstvoto-ke-se-znaat-naprolet

Утрински

Костадиновски: Штетите од ниските темпeрaтури во земјоделството ќе се знаат напролет

пред 24 часа - Утрински

Најголем дел од овошките не се оштетени од ниските температури што ја зафатија Македонија, покажуваат теренските...

svetskata-elita-vo-davos-ke-se-bara-nachin-za-namaluvanje-na-socijalnata-neednakvost

Сител

Светската елита во Давос, ќе се бара начин за намалување на социјалната нееднаквост

пред 21 часа - Сител

Embedded video for Светската елита во Давос, ќе се бара начин за намалување на социјалната нееднаквост Прославата...

ponekogash-za-sreka-e-dovolno-sholja-chaj

Start.mk

Понекогаш за среќа е доволно шоља чај

пред 23 часа - Start.mk

Иако повеќето ќе се сложат дека чајот е совршен да се конзумира во зимските денови, вистинските љубители на оваа...

evropski-rizichen-kapital-fondovi-za-socijalni-pretprijatija

Македонија Денес

Европски ризичен капитал. Фондови за социјални претпријатија

пред 22 часа - Македонија Денес

Унијата на Капитален Пазар (CMU) е клучен дел од инвестицискиот план на Јункеровата комисија (Junkcker Commission)...

nad-100-vodomeri-vo-strumica-puknaa-od-polarnite-temperaturi

Економски

Над 100 водомери во Струмица пукнаа од поларните температури

пред еден ден - Економски

Над сто водомери на домаќинства од Струмица пукнале поради поларните теператури. Како што велат во ЈПКД „Комуналец“,...

kosmos-zaminuva-vo-istorijata-kompanijata-titanium-kapital-ltd-od-sad-vleguva-vo-proektot-fine-na-fijat-canoski

Бриф

“КОСМОС” заминува во историјата: Компанијата Титаниум Капитал ЛТД од САД влегува во проектот ФИНЕ на Фијат Цаноски

пред 22 часа - Бриф

“КОСМОС” заминува во историјата. Компанијата Титаниум Капитал ЛТД од САД влегува во проектот на компанијата ФИНЕ...

1 2 3 4 5 6 7