20
1 2 3 4 5 6 7 
nov-tarifnik-za-visina-na-nadomestocite-na-makedonska-berza

еМАГАЗИН

Нов Тарифник за висина на надоместоците на Македонска берза

пред еден ден - еМАГАЗИН

Од Македонската берза АД Скопје информираат дека е дадена согласност од Комисијата за хартии од вредност за измени...

jp-makedonski-shumi-vrabotuva-otvoreni-86-rabotni-mesta

еМАГАЗИН

JП Македонски Шуми вработува: Отворени 86 работни места

пред еден ден - Бизнис вести

За засновање на работен однос на определено време за 86 (осумдесет и шест) лица за период од три месеци, заради...

vladata-objavi-javen-konkurs-bara-pretsedatel-i-chlenovi-na-inspekciskiot-sovet

еМАГАЗИН

Владата објави јавен конкурс: Бара претседател и членови на Инспекцискиот совет

пред еден ден - еМАГАЗИН

Владата на Република Македонија објави јавен конкурс со кој ќе избере претседател и шест члена на Инспекциски совет,...

duhovit-spot-na-kampanjata-it-can-wait-koj-prvo-zabavuva-a-potoa-shokira

Marketing365

Духовит спот на кампањата „It can wait“ кој прво забавува, а потоа шокира

пред еден ден - Marketing365

Агенцијата FCB Cape Town во кампањата за безбедност во сообраќајот на почетокот е духовита, за на крај да стане...

carinicite-ke-si-gi-podnovat-uniformite

еМАГАЗИН

Цариниците ќе си ги подноват униформите

пред еден ден - еМАГАЗИН

Царинската управа на Македонија објави оглас за доделување на договор за јавна набавка на летна и делови од зимска...

nevroloshki-eksperiment-otkri-deka-organskite-statii-se-najefektivni-koga-e-vo-prashanje-kupuvanjeto

Marketing365

Невролошки експеримент откри дека “органските” статии се најефективни кога е во прашање купувањето

пред еден ден - Marketing365

Според најновиот невролошки експеримент спонзориран од ПР групацијата MSL (дел од Publicis Groupe) за тоа како...

pchenicata-rodi-malku-ama-kvalitetno

Вечер

Пченицата роди малку, ама квалитетно

пред еден ден - Вечер

Жетвата годинава е со многу добар квалитет, но родот по хектар е помал од планираното. Некаде приходите се за 60...

Бизнис вести

Германски научник откри зошто Македонија не може во ЕУ и НАТО

пред еден ден - Бизнис вести

Ниту една македонска политичка партија не е наведена на листата на најголеми противници на западот кои што сакаат...

kolku-pari-mu-ponudile-na-bubo-karov-da-premine-vo-politichka-partija

Бизнис вести

Колку пари му понудиле на Бубо Каров да премине во политичка партија

пред еден ден - Бизнис вести

Бубо Каров во емисијата на Нова ТВ, изјави дека му биле понудени 5 милиони долари да премине во политичка партија....

grchkata-policija-pochna-da-sobira-tablichki-eve-na-shto-treba-da-vnimavate-ako-patuvate-na-prviot-krak

Бизнис вести

Грчката полиција почна да собира таблички: Еве на што треба да внимавате ако патувате на првиот крак

пред еден ден - Бизнис вести

Се известуваат сите туристи во Пефкохори да не ги паркираат непрописно колите на магистралниот пат, бидејќи полицијата...

1 2 3 4 5 6 7