20
1 2 3 4 5 6 7 
chelsi-na-shoping-so-100-milioni-evra

Актуелно24

Челси на „шопинг“ со 100 милиони евра

пред 4 часа - Актуелно24

Англискиот шампион е пред ангажман на првите звучни имиња во овој летен преоден рок. Извори од „Стемфорд Бриџ“...

bertrand-traore-potpisha-za-lion-se-poizvesno-zaminuvanjeto-na-lakazet

Start.mk

Бертранд Траоре потпиша за Лион, се поизвесно заминувањето на Лаказет

пред 5 часа - Start.mk

Француски Лион денес го претстави својот нов фудбалер, поранешниот напаѓач на Челси, Бертранд Траоре кој изминатава...

bardi-vo-idealniot-tim-na-ep-vo-polska

Start.mk

Барди во идеалниот тим на ЕП во Полска

пред 11 часа - Start.mk

Стрелецот на дава гола за македонската репрезентација, Енис Барди, се најде во идеалниот турнир на Европското првенство...

pogba-so-sovet-za-mbape-i-dembele-vo-idnina-moraat-da-bidat-seriozni

Start.mk

Погба со совет за Мбапе и Дембеле: Во иднина мораат да бидат сериозни

пред 4 часа - Start.mk

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, го искажа своето одушевување од двајцата талентирани француски фудбалери,...

ujpesht-na-slatki-maki-pochnuvaat-da-pristignuvaat-ponudi-za-bardi

24 фудбал

Ујпешт на слатки маки, почнуваат да пристигнуваат понуди за Барди

пред 5 часа - 24 фудбал

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди на Европското првенство во Полска на широка сцена го покажа својот голем...

zhiru-zaminuva-od-arsenal-no-ostanuva-vo-london

24 фудбал

Жиру заминува од Арсенал, но останува во Лондон?

пред 3 часа - 24 фудбал

Францускиот напаѓач, Оливие Жиру е на излезна врата од Арсенал, но се погласни се шпекулациите дека нема да го...

na-socijalnite-mrezhi-se-pojavi-slika-od-aleks-sandro-koja-gi-zbuni-fudbalskite-fanovi

24 фудбал

На социјалните мрежи се појави слика од Алекс Сандро која ги збуни фудбалските фанови

пред 5 часа - 24 фудбал

Се чини дека се ближи официјализацијата на најавениот трансфер на Бразилецот Алекс Сандро, тој и дефинитивно ова...

shkendija-go-promovirashe-noviot-golman-avdilji

Македонски Спорт

Шкендија го промовираше новиот голман Авдиљи

пред 5 часа - Македонски Спорт

Шкендија и официјално го претстави своето ново засилување, косовскиот голман Илир Авдиљи Косовскиот голман е засилување...

del-pjero-ispali-proektil-kako-vo-najdobrite-denovi-i-ne-vrati-10-godini-vo-minatoto

Дерби

Дел Пјеро испали проектил како во најдобрите денови и не врати 10 години во минатото

пред 5 часа - Дерби

Алесандро Дел Пјеро го најави своето присуство на ревијалниот меч во Гватемала по повод 81-годишнината од постоењето...

liverpul-e-na-pat-povtorno-da-go-urne-sopstveniot-rekord-ovoj-pat-za-dzvezda-od-bundesligata

24 фудбал

Ливерпул е на пат повторно да го урне сопствениот рекорд, овој пат за ѕвезда од Бундеслигата

пред 5 часа - 24 фудбал

Јирген Клоп во Бундеслигата најде големо засилување за средниот ред во остварувањето на амбициите за следната сезона,...

semejstvoto-dela-vale-objavi-fiorentina-na-prodazhba

Нова ТВ

Семејството Дела Вале објави: Фиорентина на продажба

пред 4 часа - Нова ТВ

Двократниот италијански фудбалски клуб Фиорентина оди на продажба. Огласот го објави семејството Дела Вале во чија...

ibrahimovik-se-vraka-vo-shpanija

24 фудбал

Ибрахимовиќ се враќа во Шпанија?

пред 7 часа - 24 фудбал

Се поизвесно е дека Ибрахимовиќ ќе се пресели во Шпанија, веќе се шпекулира за идниот клуб на Швеѓанецот Златан...

chelsi-potroshi-nad-120-milioni-funti-na-levi-bekovi-otkako-eshli-kol-si-zamina-vo-2014

24 фудбал

Челси потроши над 120 милиони фунти на леви бекови откако Ешли Кол си замина во 2014...

пред 3 часа - 24 фудбал

„Сините“ се на прагот да ангажираат нов лев бек, четврти откако Ешли Кол го напушти Стемфорд Бриџ во 2014 година...

el-sharavi-ja-pokazha-kolekcijata-na-dresovi-ima-od-ronaldo-mesi-toti-bufon

24 фудбал

Ел Шарави ја покажа колекцијата на дресови, има од Роналдо, Меси, Тоти, Буфон...

пред 3 часа - 24 фудбал

Иако има само 24 години, Стефан Ел Шарави собрал убава колекција на дресови со која се пофали на социјалните мрежи....

shkendija-so-kosovski-golman-vo-kvalifikaciite-za-liga-evropa

Спорт365

Шкендија со косовски голман во квалификациите за Лига Европа

пред 4 часа - Спорт365

1 2 3 4 5 6 7