20
1 2 3 4 
brz-banana-kolach-so-chokolado

Мои рецепти

Брз банана колач со чоколадо

пред еден час - Мои рецепти

Рецептот ми го даде мајка ми која стално има скоро скапани банани во фрижидерот хехеххее. Кај мене не заостануваат...

zachinet-chaj-so-mleko

Мои рецепти

Зачинет чај со млеко

пред 3 часа - Мои рецепти

Ајде да го почнеме денот здраво. Ќе ви пишам еден предлог, а вие ќе ми кажете како ќе ви се допадне. Подготовката...

imate-blago-pokachen-pritisok-jadete-kivi

Panacea

Имате благо покачен притисок? Јадете киви!

пред 4 часа - Panacea

Покрај притисокот, кивито го намалува и холестеролот, ги неутрализира слободните радикали и го стимулира имунолошкиот...

shkolki-so-fil-od-przheni-jabolka-i-suvo-grozje

Мои рецепти

Школки со фил од пржени јаболка и суво грозје

пред 4 часа - Мои рецепти

Од наведените состојки за тесто се замесува средно тесто. Нека одстои во фрижидер 30 минути За тоа време во касерола...

pralini-so-belo-chokolado-i-marcipan

Мои рецепти

Пралини со бело чоколадо и марципан

пред 6 часа - Мои рецепти

1. Со лажица се мешаат сите состојки за полнењето, да се добие хомогена смеса. 2. Белото чоколадо се топи на пареа...

pita-so-kompiri-bez-kori

Репортер

Пита со компири без кори

пред 7 часа - Репортер

Брз и вкусен рецепт за пита што се подготвува лесно. Потребни состојки: 700 гр. компири 3 јајца 100 гр брашно 1...

torta-so-tri-vida-chokolado

Мои рецепти

Торта со три вида чоколадо

пред 9 часа - Мои рецепти

Неодоливо вкусен десерт.... Многу ни се допадна. Рецептов го најдов на нет, а има и видеа на јутуб за слично нешто....

vegansko-kafe-so-samo-3-sostojki-za-beskrajno-uzhivanje-vo-prodolzheniot-vikend

Кафе пауза

Веганско кафе со само 3 состојки за бескрајно уживање во продолжениот викенд

пред 10 часа - Кафе пауза

За сите вегани и вегетаријанци, како и за оние што внимаваат на своето здравје Потребни состојки: 2 лажици инстант...

bombici-so-naut

Мои рецепти

Бомбици со наут

пред 11 часа - Мои рецепти

Интересна спојка на состојки, вкусни празнични бомбици. 1. Во стопениот маргарин се додаваат шеќерите да се истопат....

ova-e-najdobrata-dieta-vo-svetot-i-toa-8-godini-edno-po-drugo

Panacea

Ова е најдобрата диета во светот, и тоа 8 години едно по друго!

пред 10 часа - Panacea

Одлично го елиминира лошиот холестерол, а ништо помалку ефикасно не ги топи и масните наслаги

vkusna-lesna-i-ne-se-peche-havana-torta

Боза

Вкусна, лесна и не се пече! Хавана торта

пред 11 часа - Боза

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: * 1л млеко * 250гр шеќер * 30гр желатин * 3 шлаг креми од ванила * 250гр мелени ореви НАЧИН...

princes-krofni-so-mast-i-limon-fil

Мои рецепти

Принцес крофни со маст и лимон фил

пред 12 часа - Мои рецепти

Прекрасни принцес крофни, кои имаат уште повоздушесто тесто, заради употребата на маст во него. Мене во воодушевија!...

pleskavici-so-kinoa-i-spanak

Мои рецепти

Плескавици со киноа и спанаќ

пред 12 часа - Мои рецепти

Припрема Киноа Киноата потребно е пред да ја варите убаво да ја измиете неколку пати за да не горчи. - Сварете...

liker-od-dunji-so-med

Мои рецепти

Ликер од дуњи со мед

пред 23 часа - Мои рецепти

Годинава се решив да подготвам ликер од дуњи. Има многу рецепти за овој ликер, но јас го одбрав токму овој со мед,...

suvi-brusnica-keksi

Мои рецепти

Суви брусница кекси

пред 24 часа - Мои рецепти

Во вангличка го ставаме путерот и шеќерот. Матиме со миксер, го додаваме јајцето, кората од портокал, солта, матиме....

1 2 3 4