20
1 2 
normaliziran-soobrakajot-na-patot-prilep-bitola-po-soobrakajkata-vo-koja-zagina-18-godishna-devojka

Курир

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп- Битола по сообраќајката во која загина 18 годишна девојка

пред 12 часа - Курир

Сообраќајот на овој патен правец од 11:30 часот беше пренасочен по стариот пат, поради случена сообраќајна несреќа...

kaj-skopjanec-otkrien-cel-arsenal-oruzhje-i-municija

Скопје Инфо

Кај скопјанец откриен цел арсенал оружје и муниција

пред 10 часа - Скопје Инфо

Цел арсенал оружје и муниција биле откриени кај скопјанец. Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена...

dvajca-rabotnici-na-avtopatot-kichevo-ohrid-zavrshija-vo-bolnica-so-teshki-povredi

MK News

Двајца работници на автопатот Кичево – Охрид завршија во болница со тешки повреди

пред 12 часа - MK News

Вчера околу 12.30 часот, при изведување на градежни работи на автопатот во изградба Кичево-Охрид, на место викано...

narkodiler-od-bosna-uapsen-vo-skopje

Скопје Инфо

Наркодилер од Босна уапсен во Скопје

пред 10 часа - Скопје Инфо

Вчера во Скопје бил уапсен наркодилер. Вчера во 15.10 часот, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични...

starica-pregazena-vo-kumanovo-poradi-teshki-povredi-prefrlena-vo-skopje

Курир

Старица прегазена во Куманово, поради тешки повреди префрлена во Скопје

пред 16 часа - Курир

Во незгодата С.Ј. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Медицински центар Куманово каде и била...

dvajca-tetovci-zavrshija-vo-policija-edniot-uriniral-na-javno-mesto-drugiot-snimal

Сител

Двајца тетовци завршија во полиција: Едниот уринирал на јавно место, другиот снимал

пред 16 часа - Сител

Синоќа во 20.30 часот на ул. „Б.Стефаноски“ во Тетово, полициски службеници забележале непознато машко лице како...

mazh-od-sveti-nikole-padnal-od-drvo-i-teshko-se-povredil

Курир

Маж од Свети Николе паднал од дрво и тешко се повредил

пред 15 часа - Курир

Tој паднал од дрво додека сечел гранки кои пречеле на електричен вод. Поради карактерот на повредите, П.Н. со возило...

izgore-avtomobil-vo-bitola-prichinite-nepoznati

Сител

Изгоре автомобил во Битола, причините непознати

пред 15 часа - Сител

Ноќеска околу 02.30 часот на ул. „Благојче Силјановски“ во Битола, од страна на непознат сторител, од засега непознати...

shto-jadat-studentite-a-shto-jade-personalot-vo-studentskiot-dom-stiv-naumov

Канал 77

Што јадат студентите, а што јаде персоналот во студентскиот дом Стив Наумов

пред 12 часа - Канал 77

Од објавениот пост на Фејсбук на страната на Стив Наумов – студентски дом еден член има објавено слики во кои се...

pozhar-na-popova-shapka-izgore-vikendichka-na-tetovec

Прес 24

Пожар на Попова Шапка - изгоре викендичка на тетовец

пред 17 часа - Прес 24

Ноќта помеѓу петок и сабота од засега неутврдени причини на неутврден начин избувнал пожар во викендичка на Попова...

deca-predizvikale-tragedija-mazh-se-bori-za-zhivot-na-skopskite-kliniki

Скопје Инфо

Деца предизвикале трагедија - маж се бори за живот на скопските клиники

пред еден ден - Скопје Инфо

Маж се бори за живот откако се обидел да спречи поголема трагедија во кумановската населба Карпош, кога деца во...

se-zabile-vo-ograda-sovozachot-pobegnal-od-bolnica

Start.mk

Се забиле во ограда, совозачот побегнал од болница

пред еден ден - Start.mk

Едно лице е повредено откако автомобил „БМВ" синоќа околу 2:30 часот излета од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов"...

maloletnici-pronashle-rachna-bomba-vo-gazi-baba

Сител

Малолетници пронашле рачна бомба во Гази Баба

пред еден ден - Сител

Малолетници пронашле рачна бомба на ул. Ордан Чопела во скопската општина Гази Баба. Како што соопшти МВР, настанот...

vooruzhena-drama-vo-centarot-na-skopje

Прес 24

Вооружена драма во центарот на Скопје

пред еден ден - Прес 24

Во центарот на Скопје, на улицата „Живко Чинго“ вчера се случила вооружена кражба, соопштуваат од полицијата. Како...

mu-se-zakanuvale-so-pishtol-vo-usta-brachna-dvojka-prezhiveala-horor

Канал 5

Му се заканувале со пиштол во уста – брачна двојка преживеала хорор

пред еден ден - Канал 5

Страшниот настан се случил вчеравечер . М.М пријавил во полицијата дека во 20.30 часот , додека се возеле со неговата...

1 2