20
1 2 3 4 5 6 7 
nema-veke-narod-za-lazhenje-ima-narod-koj-ke-ja-brani-makedonija

Курир

Нема веќе народ за лажење – има народ кој ќе ја брани Македонија

пред 53 минути - Курир

Нив ги шират платформите, пишувачи на платформи, анахрони и архаични според времето и местото, но и спиритуалисти...

zaturoska-do-shekerinska-prifatete-ja-ponudata-za-dobroto-na-makedonija-i-otkazhete-se-od-antidrzhavniot-proekt

Сител

Затуроска до Шекеринска: Прифатете ја понудата за доброто на Македонија и откажете се од антидржавниот проект

пред 33 минути - Сител

Пратеничката Лилјана Затуроска упати повик до Радмила Шекеринска да ја прифатат понудата на ВМРО-ДПМНЕ и да јај...

platformata-od-tirana-ke-se-sproveduva-vo-fazi-prva-faza-koja-ja-prifatil-zaev-e-osloboduvanje-na-teroristite-od-divo-naselje-i-smilkovsko

Infomax

ПЛАТФОРМАТА ОД ТИРАНА ЌЕ СЕ СПРОВЕДУВА ВО ФАЗИ: Прва фаза која ја прифатил Заев е ослободување на терористите од „Диво Насеље“ и Смилковско!

пред 2 часа - Infomax

Партискиот портпарол на ДУИ, Буjар Османи во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизiја потврди дека со СДСМ и...

prochka-praznik-na-proshtevanje-i-ochistuvanje-od-grevovi

24 вести

Прочка – празник на проштевање и очистување од гревови

пред 4 часа - 24 вести

Прости ми, нека ти е простено - со овие зборови верниците денеска ги надминаа кавгите, проблемите, недоразбирањата....

jovanovski-so-ponuda-do-shekerinska-ke-poddrzhime-da-bide-i-vicepremier-samo-da-ne-go-prifaka-predavnichkiot-dogovor

Курир

Јовановски со понуда до Шеќеринска: Ќе поддржиме да биде и вицепремиер, само да не го прифаќа предавничкиот договор

пред 23 минути - Курир

-Понуда за Рада: Едно е да преговараш и да се обидуваш да најдеш најповолно решение во интерес на граѓаните и државата,...

sdsm-laga-se-tvrdenjata-za-promena-na-drzhavnite-simboli

Р.С. Европа

СДСМ: Лага се тврдењата за промена на државните симболи

пред 4 часа - Р.С. Европа

Лагаи тенденциозен обид за подгревање на националната нетрпеливост се пишувањата на потралите „Република“, „Курир“...

strumica-blesna-pod-maski

24 вести

Струмица блесна под маски

пред 4 часа - 24 вести

Струмица блесна под каренвалски маски. Десетици илјади посетители го следеа синокешното карневалско дефиле на кое...

romite-glasno-protiv-zaev-vo-odbrana-na-multietnichka-makedonija

Курир

Ромите гласно против Заев, во одбрана на мултиетничка Македонија

пред 4 часа - Курир

-Република Македонија изминатите години на Ромите им има пружено многу. Денеска на многу важни позиции на нашата...

nikoloski-pochnuva-druga-revolucija-narodna-vreme-e-site-da-se-prikluchat

Start.mk

Николоски: Почнува друга револуција, народна! Време е сите да се приклучат

пред 6 часа - Start.mk

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека почнува друга, а не шарена револуција...

gruevski-predupredi-na-opasnosta-bez-61-pratenik-ke-ima-loshi-raboti-i-makedonija-ke-bide-ucenuvana

Infomax

ГРУЕВСКИ ПРЕДУПРЕДИ НА ОПАСНОСТА: Без 61 пратеник ќе има лоши работи и Македонија ќе биде уценувана!

пред 6 часа - Infomax

Ние се бориме за секого подеднакво, за секој наш граѓанин. И ако некогаш го кренеме гласот да предупредиме за некои...

pismo-do-ivanov-gruevski-i-zaev-onoj-koj-e-protiv-drzhavnosta-na-makedonija-nema-pravo-da-zhivee-vo-drzhavata

Сител

Писмо до Иванов, Груевски и Заев: Оној кој е против државноста на Македонија нема право да живее во државата

пред 5 часа - Сител

Македонското литературно друштво „Григор Прличев“ од Сиднеј во отворното писмо до претседателот на државата Ѓорге...

golemi-temperaturni-promeni-eve-kakvo-vreme-ne-ochekuva-denes-i-vo-tekot-na-narednata-nedela

Скопје Инфо

Големи температурни промени: Еве какво време не очекува денес и во текот на наредната недела

пред 8 часа - Скопје Инфо

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во западните делови ќе има кратки сончеви периоди, а во јужните...

makedonskite-zdruzhenija-povikuvaat-na-obedinuvanje-za-zachuvuvanje-na-makedonskata-drzhava

Сител

Македонските здруженија повикуваат на обединување за зачувување на македонската држава

пред 6 часа - Сител

Embedded video for Македонските здруженија повикуваат на обединување за зачувување на македонската држава

shekerinska-ne-sakal-da-se-pazari-za-imeto-pa-shto-pazareshe-preku-manoli-i-mijalkov

+Инфо

Шекеринска: Не сакал да се пазари за името, па што пазареше преку Маноли и Мијалков?

пред 2 часа - +Инфо

„Сè ова било затоа што тој не сакал да се пазари за името - вели Груевски вечерва додека си го одглумува Фејсбук...

koj-ke-gi-raspishe-a-koj-ke-gi-sprovede-lokalnite-izbori

24 вести

Кој ќе ги распише, а кој ќе ги спроведе локалните избори?

пред 4 часа - 24 вести

Роковите за распишување на локалните избори притискаат, но се поставува прашањето кој може да ги распише. Според...

1 2 3 4 5 6 7