20
1 2 3 4 5 6 7 
zhurnal-se-obidoa-da-falsifikuvaat-izbor-na-pretsedatel-na-sobranieto-a-sega-se-obiduvaat-da-gi-falsifikuvaat-i-sluchuvanjata-vo-sobranieto

Start.mk

„Журнал": Се обидоа да фалсификуваат избор на претседател на Собранието, а сега се обидуваат да ги фалсификуваат и случувањата во Собранието

пред 11 часа - Start.mk

Откако најпрво се обидоа да фалсификуваат избор на претседател на Собранието, СДСМ и албанските партии сега се...

neshkov-makedoncite-treba-samite-da-ja-reshat-krizata-preku-dijalog

ТВ Нова

Нешков: Македонците треба самите да ја решат кризата преку дијалог

пред 11 часа - ТВ Нова

Македонците мора самите да најдат сила и да ги решат проблемите што се причина за долготрајната политичка криза...

gjurkovik-opozicijata-vo-makedonija-gi-prekrshi-zakonot-i-ustavot

Start.mk

Ѓурковиќ: Опозицијата во Македонија ги прекрши законот и уставот

пред 11 часа - Start.mk

Опозицијата во Македонија дикректно ги прекрши законот и Уставот на Македонија, изјави политичкиот аналитичар и...

andov-po-posetata-na-hojt-ji-makedonija-brzo-ke-dobie-nova-vlada

Фаланга

Андов: По посетата на Хојт Ји, Македонија брзо ќе добие нова Влада

пред 4 часа - Фаланга

Македонија брзо ќе добие нова Влада смета Стојан Андов. Поранешниот претседател на собранието, Стојан Андов, смета...

chavkov-sè-ushte-ne-e-smenet-od-chelnata-pozicija-rakovoditel-na-operativniot-shtab

Макфакс

Чавков сè уште не е сменет од челната позиција, раководител на Оперативниот штаб

пред 8 часа - Макфакс

Чавков сè уште раководи со оперативниот штаб во МВР, иако министерот најави негова смена. Се очекува до истекот...

zgolemen-intenzitetot-na-soobrakajot-na-patishtata

Алфа

Зголемен интензитетот на сообраќајот на патиштата

пред 15 часа - Алфа

Сообраќајот во Македонија се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор...

shilegov-toa-shto-samo-gruevski-mozhel-da-go-dobie-chavkov-upatuva-deka-toj-stoi-zad-nasilstvoto

Макфакс

Шилегов: Тоа што само Груевски можел да го добие Чавков, упатува дека тој стои зад насилството

пред 11 часа - Макфакс

“Фактот дека Никола Груевски е единствениот којшто можел да го добие Митко Чавков во моменти кога никој во оваа...

rot-uzhasnat-sum-nacionalistichki-varvari-gi-unishtuvaat-ostatocite-od-demokratijata

Бриф

Рот: Ужаснат сум, националистички варвари ги уништуваат остатоците од демократијата

пред 8 часа - Бриф

Државниот министер во германското МНР, Михаел Рот, со досега најдиректна порака од сите осуди кои дојдоа од меѓународнат...

kodzias-i-poposki-na-malta-razgovarale-za-situacijata-vo-makedonija

еМАГАЗИН

Коѕиас и Попоски на Малта разговарале за ситуацијата во Македонија

пред 10 часа - еМАГАЗИН

Министерот за надворешни работи во заминување, Никола Попоски, вчера во Валета се сретнал со шефот на грчката дипломатиј...

dodeka-zaev-i-ostanatite-gi-mavaat-i-gagjaat-artan-grubi-slobodno-si-pominuva

Либертас

Додека Заев и останатите ги маваат и гаѓаат, Артан Груби слободно си поминува?!

пред 3 часа - Либертас

На социјалните мрежи се споделува видео на кое се гледа нападот на пратениците од парламентарното мнозинство во...

sostojbata-okolu-sobranieto-voobichaena-soobrakajot-normaliziran

Алфа

Состојбата околу Собранието вообичаена, сообраќајот нормализиран

пред 14 часа - Алфа

Сообраќајниците околу Собранието на Република Македонија кои по завчерашните нереди беа блокирани од полицијата,...

spasov-najgolemata-politichka-odgovornost-ja-imaat-pretsedatelot-ivanov-i-liderot-na-vmro-dpmne-gruevski

Макфакс

Спасов: Најголемата политичка одговорност ја имаат претседателот Иванов и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Груевски

пред 9 часа - Макфакс

Политичкиот аналитичар и поранешен висок функционер на СДСМ Ѓорги Спасов смета дека најодговорни за хаосот и нападот...

otkako-reshija-deka-se-zhrtvi-a-ne-djelati-bogoev-go-izbrisha-statusot

Start.mk

Откако решија дека се жртви а не џелати - Богоев го избриша статусот!

пред 15 часа - Start.mk

Стефан Богоев од СДСМ најпрво на социјалната мрежа фејсбук излезе со статус за време на случувањата во Собранието...

andov-tepachkite-vo-parlamentot-se-sram-za-makedonija

Макфакс

Андов: Тепачките во парламентот се срам за Македонија

пред 8 часа - Макфакс

Поранешниот претседател на собранието Стојан Андов упадот на толпа луге и тепањето на пратеници претставува тежок...

normaliziran-soobrakajot-na-regionalniot-pat-gradsko-veles-kaj-s-vinichani

Сител

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Градско-Велес кај с.Виничани

пред 10 часа - Канал 5

Сообраќајот на овој патен правец од 15:00 часот беше блокиран во двата правци од група од 10 граѓани со земјоделска...

1 2 3 4 5 6 7