20
1 2 3 4 5 6 7 
vo-manstirot-vo-slepche-utre-ke-bide-kanoniziran-sv-kiprijan-slepchenski

Start.mk

Во манстирот во Слепче утре ќе биде канонизиран Св. Кипријан Слепченски

пред 18 часа - Start.mk

Во манастирот Св. Јован Претеча во демирхисарското село Слепче утре ќе биде извршена канонизација (прогласување...

novo-video-na-koe-se-slusha-ubij-go-zaev-video

+Инфо

Ново видео на кое се слуша: „Убиј го Заев“! ВИДЕО

пред 15 часа - +Инфо

На Јутјуб каналот се појави нова видео снимка од обидот за линчување на неколку пратеници во Парламентот, што с...

gemidjiite-28-29-i-30-april-1903

Пулс 24

ГЕМИЏИИТЕ - 28, 29 и 30 април 1903

пред 5 часа - Пулс 24

На денешен ден пред 114 години, една група млади македонски анархисти и патриоти, повеќето родени во Велес, со...

vo-chetvrtokot-marinci-vezhbaa-odbrana-na-rezidencijata-na-bejli-svetskite-portali-pishuvaat-deka-ambasadata-na-sad-go-koordinirala-puchot

Пулс 24

ВО ЧЕТВРТОКОТ, МАРИНЦИ ВЕЖБАА ОДБРАНА НА РЕЗИДЕНЦИЈАТА НА БЕЈЛИ: Светските портали пишуваат дека Амбасадата на САД го координирала пучот?!

пред 7 часа - Пулс 24

Како што информира порталот за геостратешки анализи геополитика.ру, амбасадата на САД во Скопје била добро информирана...

po-baranje-na-javnoto-obvinitelstvo-mvr-izdade-nalog-za-apsenje-na-15-lica-za-upadot-vo-sobranieto

Либертас

По барање на Јавното обвинителство, МВР издаде налог за апсење на 15 лица за упадот во Собранието

пред 5 часа - Либертас

По барање на Јавното обвинителство, Министерството за внатрешни работи издаде налог за апсење на 15 лица, објави...

evropskite-zeleni-najostro-go-osuduvaat-napadot-na-sobranieto

Макфакс

Европските Зелени најостро го осудуваат нападот на Собранието

пред 10 часа - Макфакс

Коментирајќи ги последните настани во македонското Собрание, копретседателите на Европската Зелена Партија, Рајнхард...

omd-makedonija-zasluzhuva-demokratija

A1on

ОМД: Македонија заслужува демократија

пред 8 часа - Канал 5

- ОМД најостро ги осудува физичките напади врз пратениците кои се случија во македонската куќа на демократијата...

jankuloska-reagira-shto-bila-spomnata-vo-tekst-na-libertas-ne-sakala-da-bide-stavana-vo-kontekst-so-haosot-vo-sobranie

Либертас

Јанкулоска реагира што била спомната во текст на Либертас, не сакала да биде ставана во контекст со хаосот во Собрание

пред 5 часа - Либертас

Екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јаннкулоска преку нејзината Фејсбук страница и преку коментар на...

sovetnicite-na-sdsm-od-bitola-vo-poseta-na-zemjodelcite-koi-pretrpea-shteta-od-izmrznuvanjeto

Бриф

Советниците на СДСМ од Битола во посета на земјоделците кои претрпеа штета од измрзнувањето

пред 6 часа - Бриф

Советниците и членови од комисијата за земјоделство  од СДСМ-Битола деновиве беа на терен со мештаните од селата...

i-osomnicheniot-od-sjo-za-lazhnite-lichni-karti-munir-pepik-so-oruzhje-vo-sobranieto

Либертас

И осомничениот од СЈО за лажните лични карти, Мунир Пепиќ, со оружје во Собранието

пред 6 часа - Либертас

Во просториите на Собранието во четвртокот вечерта кога брутално беа нападнати пратеници од парламентарното мнозинство,...

zemjodelcite-vtor-den-go-blokiraat-patot-veles-gradsko-gi-baraat-subvenciite

Бриф

Земјоделците втор ден го блокираат патот Велес – Градско, ги бараат субвенциите

пред 9 часа - Бриф

Втор ден блокади на стариот пат Велес – Градско. Со трактори и механизација, земјоделците од овој регион и денеска...

gruevski-vmro-dpmne-ne-e-protiv-albancite-sdsm-gi-isprovocira-gragjanite

Сител

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ не е против Албанците, СДСМ ги испровоцира граѓаните

пред 12 часа - Сител

Embedded video for Груевски: ВМРО-ДПМНЕ не е против Албанците, СДСМ ги испровоцира граѓаните Кога и да се случило...

makedoncite-gi-spakuvaa-kuferite-za-praznichniot-vikend-guzhva-na-bogorodica

Прес 24

Македонците ги спакуваа куферите за празничниот викенд - гужва на Богородица

пред 10 часа - Прес 24

Продолжениот празничен викенд ја зголеми фреквенцијата на граничните премини со Грција.  Најголема фреквенција...

gjorchev-vchera-beshe-tezhok-den-za-makedonija-reakcijata-beshe-chovechka

Фаланга

Ѓорчев: Вчера беше тежок ден за Македонија, реакцијата беше човечка

пред 13 часа - Фаланга

Вчера беше тежок ден за Македонија, за процедурите и за демократијата. Се надевам дека ќе се смират страстите.....

privrshuvaat-gradezhnite-raboti-na-regionalniot-pat-delchevo-berovo

Start.mk

Привршуваат градежните работи на регионалниот пат Делчево - Берово

пред 17 часа - Start.mk

До крајот на мај треба да завршат градежните работи на регионалниот пат Делчево - Берово кај делчевското село Град,...

1 2 3 4 5 6 7