20
1 2 3 4 5 6 7 
vo-kumanovo-se-odrzha-pivtijada-2017

+Инфо

Во Куманово се одржа „Пивтијада 2017“

пред 11 часа - +Инфо

Манифестација „Пивтијада 2017“ по повод големиот христијански празник Водици, традиционално се одржа по 15. пат...

nikola-mantev-go-fati-svetiot-krst-vo-kavadarci

Сител

Никола Мантев го фати светиот крст во Кавадарци

пред 17 часа - Сител

Никола Мантев (25) го фати светиот крст во реката Луда Мара во Кавадарци што беше положен по повод денешниот голем...

incidenti-so-novinari-i-obezbeduvanjeto-na-mpc-na-frlanjeto-po-krstot-vo-skopje

еМАГАЗИН

Инциденти со новинари и обезбедувањето на МПЦ на фрлањето по крстот во Скопје

пред 15 часа - еМАГАЗИН

Новинарот на Сител, Александар Спасовски – Сарма, денеска беше спречен од обезбедувањето на МПЦ, да земе изјава...

nov-snezhen-bran-vo-makedonija

Infomax

НОВ СНЕЖЕН БРАН ВО МАКЕДОНИЈА

пред 9 часа - Infomax

Снежната идила која го зафати Скопје, но и неработниот ден по повод големиот христијански празник Богојавление...

dneven-pechat-zagaden-vozduh-i-prepukuvanja-za-sjo

Р.С. Европа

Дневен печат – Загаден воздух и препукувања за СЈО

пред 10 часа - Р.С. Европа

Главна тема во сите дневни весници е повлекувањето на СЈО од обвинението „Пуч“. Весниците пишуваат и за преговорите...

stop-soros-dali-vlasta-kreira-imaginarni-neprijateli

Локално

Стоп Сорос – дали власта креира имагинарни непријатели?

пред 9 часа - Локално

Oтворената борба против невладиниот сектор преку формирање на граѓанската иницијатива Стоп Операција Сорос е обид...

mladite-go-povikaa-zhernovski-da-go-napushti-borovec-i-zaedno-da-sankaat-po-neischistenite-ulici-vo-centar

Start.mk

Младите го повикаа Жерновски да го напушти Боровец и заедно да санкаат по неисчистените улици во Центар

пред 16 часа - Start.mk

Улиците во Општина Центар изгледаат како да се дел од некое зимско одморалиште или ски центар, а не како урбана...

vajgl-so-osuda-za-napadite-na-gragjanskoto-opshtestvo

24 вести

Вајгл со осуда за нападите на граѓанското општество

пред 12 часа - 24 вести

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент Иво Вајгл апелира до лидерите на Балканот да преземат одговорност...

makedonskiot-model-primer-za-regionot

ТВ Нова

Македонскиот модел – пример за регионот

пред 14 часа - ТВ Нова

Роуд-шоуа, отпис на долгови, бесплатна бања за пензионерите, легализација на дивоградби,, изградба на станови за...

dejan-cvetkovski-go-fati-krstot-vo-pehchevo

Сител

Дејан Цветковски го фати крстот во Пехчево

пред 17 часа - Сител

Најсреќен од десетината млади момчиња кои скокнаа по светиот крст во реката Писа во центарот на Пехчево беше 24-годишнио...

stojan-vasilev-prv-stigna-do-svetiot-krst-vo-gevgelija

Сител

Стојан Василев прв стигна до светиот крст во Гевгелија

пред 16 часа - Сител

Осумнаесетгодишниот Стојан Василев од Гевгелија е најсреќниот меѓу петнаесетината млади момчиња кои во осветената...

pravoslavnite-vernici-vo-bitola-go-odbelezhaa-praznikot-bogojavlenie-vodici

Вест

Православните верници во Битола го одбележаа празникот Богојавление - Водици

пред 18 часа - Вест

Преспанско-пелагониската православна епрахија го одбележа празникот Богојавление - Водици кој според востановената...

dushan-chimev-go-fati-krstot-vo-vodite-na-radika

Start.mk

Душан Чимев го фати крстот во водите на Радика

пред 16 часа - Start.mk

Душан Чимев од Виница го фати крстот во реката Радика, што беше положен по повод денешниот голем христијански празник...

bojan-djonov-i-trajche-ivanov-najsrekni-na-vodici-vo-shtip

Сител

Бојан Џонов и Трајче Иванов најсреќни на Водици во Штип

пред 17 часа - Сител

Во реката Брегалница светиот крст традиционално се фрла на две локации. Годинава најсреќни беа Бојан Џонов и Трајче...

vodici-vo-crnobuki-ima-li-krst-vo-rekava

Start.mk

Водици во Црнобуки – Има ли крст во рекава?

пред 11 часа - Start.mk

Богојавленски крст денес на големиот христијански празник се фрлаше и во пелагониското село Црнобуки каде момчињата...

1 2 3 4 5 6 7