20
1 2 3 4 5 6 7 
vecherva-na-360-stepeni-dali-lobistot-valter-bil-kluchen-za-izborot-jovan-ilijevski-za-sudija-vo-strazbur

Либертас

Вечерва на 360 Степени: Дали лобистот Валтер бил клучен за изборот Јован Илијевски за судија во Стразбур

пред 10 часа - Либертас

Вечерва, (26.06.2017 г.) во 22:30 часот во емисијата „360 Степени“ на ТВ Алсат-М ќе гледате: Sonte, (26.06.2017)...

prvacheto-so-posebni-potrebi-propeshachi-2-500-kilometri-odejki-na-uchilishte

Либертас

Првачето со посебни потреби пропешачи 2.500 километри одејќи на училиште

пред 10 часа - Либертас

Цела учебна година не се најде решение за проблемот со превоз на девојчето со посебни потреби од кумановското село...

v-petok-i-vo-sabota-temperatura-i-na-40-stepeni

Алфа

В петок и во сабота температура и на 40 степени

пред 10 часа - Алфа

Синоптичарите алармираат дека поради југозападно воздушно струење кое ќе донесе многу топла и сува воздушна маса...

naser-selmani-chuvar-vo-nacionalen-park-znm

Start.mk

Насер Селмани – Чувар во национален парк „ЗНМ“

пред 14 часа - Start.mk

Роден на: 1 мај 1973 година Образование: УКИМ Професија: Новинар Завесата се крева, дами и господа, а на сцената...

rashkovski-so-zakani-chistka-vo-generalniot-sekretarijat-na-vladata

Infomax

РАШКОВСКИ СО ЗАКАНИ: „Чистка“ во Генералниот секретаријат на владата

пред 14 часа - Infomax

Наспроти ветувањата за транспарентност и отвореност пред да дојдат на власт, Зоран Заев преку „ген-секот“ Рашковски...

verushevski-do-ivanov-moeto-vlijanie-vo-sluzhbite-nikogash-ne-bilo-pogolemo-od-denes

+Инфо

Верушевски до Иванов: Моето влијание во службите никогаш не било поголемо од денес

пред 11 часа - +Инфо

Моето влијание во разузнавачките служби никогаш не било поголемо од денес, стои во реакцијата на поранешниот директор...

vmro-dpmne-vlasta-ja-partizira-drzhavata

Канал 5

ВМРО-ДПМНЕ: Власта ја партизира државата

пред 11 часа - Канал 5

eve-za-shto-se-i-e-potreben-popis-na-naselenie-na-edna-drzhava

Либертас

Еве за што се и е потребен попис на население на една држава?

пред 11 часа - Либертас

Дали некогаш сте се прашале себеси за што се и е потребен попис на население на една држава? Одговорите околу овие...

vidi-vaka-izlozhenosta-na-visoko-uv-zrachenje-e-preduslov-za-pojava-na-rak-na-kozha

Либертас

ВИДИ-ВАКА: Изложеноста на високо УВ-зрачење е предуслов за појава на рак на кожа

пред 11 часа - Либертас

Изложеноста на високо УВ-зрачење е предуслов за појава на рак на кожа

intervju-so-risto-nikovski-vo-vestite-vo-17-30-chasot

Алфа

Интервју со Ристо Никовски- во вестите во 17.30 часот

пред 11 часа - Алфа

Дали конечно Заев ќе открие пред Хан што соддржи договорот за добрососедство кој треба да се потпише со Бугарија...

ke-se-regulira-rechnoto-korito-na-kumanovka

Канал 5

Ќе се регулира речното корито на Кумановка

пред 12 часа - Канал 5

Во меѓувреме, волонтери од здружението за доброволна работа  „Кумановски акцијаши“, но и  доброволци од Сојузот...

md-ilinden-na-fuen-seminar-na-slovenskite-malcinstvata-vo-evropa

A1on

МД „Илинден“ на ФУЕН семинар на словенските малцинствата во Европа

пред 12 часа - A1on

Во организација на Унијата на европските националности (ФУЕН), во соработка со Федерацијата на Лужичките Срби од...

zaev-za-ushi-donesen-na-poklonenie-pred-carot

Start.mk

Заев за уши донесен на поклонение пред царот

пред 15 часа - Start.mk

Ма­ке­дон­ска­та исто­ри­ја ве­ќе е про­ме­не­та. За­ев ја сме­ни, ѝ да­де друг тек на исто­ри­ја­та. Се за­пи­ша...

Македонија 24

Прилеп анкета: Илинден е чисто македонски празник

пред 12 часа - Македонија 24

Македонија 24

Велес анкета: Македонската историја си е наша историја

пред 12 часа - Македонија 24

1 2 3 4 5 6 7