20
1 2 3 4 5 
ivana-knez-lovecats-brendot-e-moja-prva-ljubov

Start.mk

Ивана Кнез: Lovecats брендот е моја прва љубов

пред еден ден - Start.mk

Ивана Кнез македонски моден дизајнер на овогодинешниот Моден Викенд во Скопје ја презентираше својата колекција...

chorapi-so-mashnichki-za-najinteresnata-modna-prikazna-na-sezonata

Divian Arts

Чорапи со машнички за најинтересната модна приказна на сезоната!

пред 16 часа - Divian Arts

Сандалите ги оставивме за некои други временски услови, а затворените чевли станаа дел од нашиот секојдневен живот....

soraja-pristignala-so-prodziren-fustan-na-zabava

Интересно

Сораја пристигнала со проѕирен фустан на забава

пред 16 часа - Интересно

Старлетата пристигнала во голем стил, очигледно е дека сакала ексклузивно да биде пречекана со камери и целото...

galerija-visoka-moda-vo-novite-dizajni-na-rosica-mrshik

Репортер

(ГАЛЕРИЈА) Висока мода во новите дизајни на Росица Мршиќ

пред еден ден - Репортер

Дизајнерката Росица Мршиќ ја промовираше новата pret- a-porter колекција за есен-зима 2017 година. Дизајнерката...

bozhiknata-reklama-na-djon-luis-ja-razbranuva-javnosta

Fashionel

Божиќната реклама на „Џон Луис“ ја разбранува јавноста

пред 20 часа - Fashionel

Британскиот синџир стоковни куќи „Џон Луис“ неодамна ја презентираше својата божиќна приказна. Во неа главното...

topla-pastelna-sabota

Fashionel

Топла пастелна сабота

пред 22 часа - Fashionel

Тоа што надвор нема сонце, не значи дека не треба да се забавувате денес или да прошетате. Нашата предлог-комбинација...

8-mashki-frizuri-koi-go-otkrivaat-karakterot-na-mazhot

Црно бело

8 машки фризури кои го откриваат карактерот на мажот

пред еден ден - Црно бело

Фризурата е многу важен елемент според кој го стекнуваме првиот впечаток за лицето кое го запознаваме. Иако мажите...

mango-man-committed-autumn-winter-2017-men-kolekcija

Friday

Mango Man Committed Autumn/Winter 2017 Men Колекција

пред еден ден - Friday

Стилски момент кој ќе ве двои од “нормалната” толпа. Belted Overcoat капутот е... Есенска инспирација од Esquire....

princovite-vilijam-i-hari-vo-novoto-prodolzhenie-na-star-wars

Fashionel

Принцовите Вилијам и Хари во новото продолжение на „Star Wars“

пред еден ден - Fashionel

Откако уште во август се појавија гласините дека принцовите Вилијам и Хари ќе се појават во осмото продолжение...

ovie-nachini-ke-vi-pomognat-da-slabeete-dodeka-sedite

Скопје Инфо

Oвие начини ќе ви помогнат да слaбеете додeка седите

пред еден ден - Скопје Инфо

Најлошото што можете да го направите за вашето тело е да седите во текот на целиот ден и да не правите ништо. Мускулите...

adidas-eqt-support-93-17-burgundy-red-izgleda-odlichno

Friday

Adidas EQT Support 93/17 “Burgundy Red” изгледа одлично

пред еден ден - Friday

Со фокус на Nike SB Dunk Low.

esenski-favorit-na-niski-chizmi

Интересно

Есенски фаворит на ниски чизми

пред еден ден - Интересно

Жените преферираат стабилни чевли, а поради тоа во секое време од годината радо би посегнале за чевли со постабилна...

nikol-kidman-i-iman-go-ukradoa-vnimanieto-na-zheni-na-godinata-na-glamur

Fashionel

Никол Кидман и Иман го украдоа вниманието на „Жени на годината“ на „Гламур“

пред еден ден - Fashionel

Магазинот „Гламур“неодамна ја одржа манифестацијата „Жени на годината“ и тоа по 23-ти пат. Секоја година, ова е...

ovaa-esen-kariranoto-e-cool

Divian Arts

Оваа есен карираното е “cool” !

пред еден ден - Divian Arts

Карираниот дезен воглавно се врзува за кошули и здолништа, а ние денес ви  претставуваме и други начини, кои можете...

cveten-pulover-shto-se-vklopuva-so-se

Интересно

Цветен пуловер што се вклопува со се

пред еден ден - Интересно

Дури и во есенскиот и зимскиот период може да носите пуловер со цветни мотиви, кој добро се вклопува со секоја...

1 2 3 4 5