20
1 2 
lejno-ushte-dve-godini-na-golot-na-vardar

Екипа

Лејно уште две години на голот на Вардар

пред 23 минути - Екипа

Амандин Лејно ќе продолжи да го носи дресот на Вардар и во иднина откако одличната голманка од Франција договори...

novata-u-21-reprezentacija-ja-pobedi-crna-gora

Макфакс

Новата У 21 репрезентација ја победи Црна Гора

пред еден час - Макфакс

фото/makfax Новата генарација на македонски фудбалери, оние кои во септември ќе стартуваат во квалификациите за...

seha-f4-vardar-prv-na-terenot-vo-brest

Телеграф

СЕХА „Ф4“: Вардар прв на теренот во Брест

пред 3 часа - Телеграф

СЕХА-класико, односно дуелот меѓу македонскиот првак Вардар и неизбежниот сеха-ривал ППД Загреб е дуелот со кој...

vardarki-vikendov-vo-koprivnica-na-turnir-vo-vrhl-ligata

Македонски Спорт

Вардарки викендов во Копривница на турнир во ВРХЛ лигата

пред 3 часа - ЖРК Вардар

Како подготовка за четврт-финалето на ЛШ ракометарките на Вардар во следните две недели ќе одиграат четири натпревари...

so-parite-na-kk-crvena-zvezda-mozham-da-napravam-evropski-shampion

Start.mk

Со парите на КК Црвена звезда можам да направам европски шампион

пред 5 часа - Start.mk

Контроверзниот ракометен стручњак Веселин Вујовиќ, пред едем месец гледаше натпревар на Црвена звезда во Евролигата....

ochekuvana-pobeda-na-eurofarm-rabotnik-vo-duelot-protiv-rabotnichki

Денешен

Очекувана победа на Еурофарм Работник во дуелот против Работнички

пред 7 часа - Денешен

Ракометарите на Еурофарм Работник забележа очекувана победа во дуелот со последно пласираниот тим на табелата Работнички...

teshka-soobrakajna-nesreka-rakometarot-ja-zavrshuva-karierata-poradi-skrshenica-na-rbetot

Курир

Тешка сообраќајна несреќа: Ракометарот ја завршува кариерата поради скршеница на ‘рбетот?

пред 8 часа - Курир

Кариерата на еден од најдоминатните играчи во ракометот е во прашање, откако тој во драматична сообраќајна несреќа...

duvnjak-go-cheka-pauza-od-edna-godina

Тип

Дувњак го чека пауза од една година

пред 8 часа - Тип

Хрватска може да остане на Европското првенство пред своите навивачи во јануари 2018 година без најдобриот ракометар...

rajn-nekar-loven-podobar-od-kil-vo-germanskata-chistka-od-ligata-na-shampionite

ТВ Нова

Рајн Некар Ловен подобар од Kил во германската чистка од Лигата на шампионите

пред 19 часа - Дневник

Актуелниот германски ракометен првак Рајн Некар Ловен оствари победа на првиот осминафинален натпревар од Лигата...

lihtenshtajn-ke-se-uriva-so-pandev-i-nestorovski-vo-napadot

Sportmedia

Лихтенштајн ќе се урива со Пандев и Несторовски во нападот

пред еден ден - Sportmedia

Двацата наши најдобри фудбалери кои настапуваат во италијанската Серија А лига ќе го предводат нападот, зад нив...

vo-junior-liga-igraat-i-vo-stranstvo-nagradi-sobiraat

Денешен

Во Јуниор лига играат, и во странство награди собираат

пред еден ден - Денешен

Вардар Јуниор лигата неколку пати месечно на едно место собира мноштво талентирани момчиња и девојки. Нивниот талент...

dereven-i-shishkarev-visat-za-brest

Македонски Спорт

Деревен и Шишкарев „висат“ за Брест

пред еден ден - Македонски Спорт

Бекот има делумно скинат мускул, додека крилото има сериозна дисторзија на скочниот зглоб која бара две до три...

mirkulovski-i-veclar-ja-prekinaa-pobednichkata-niza-izlezot-vo-evropa-se-podaleku

Дерби

Миркуловски и Вецлар ја прекинаа победничката низа, излезот во Европа се подалеку

пред еден ден - Дерби

Вецлар е се подалеку од излез во Европа наредната натпреварувачка сезона, откако тимот во кој настапува и нашиот...

glavobolki-za-chervar-duvnjak-pod-znak-prashalnik-za-ep

Sportmedia

Главоболки за Червар, Дувњак под знак прашалник за ЕП

пред еден ден - Sportmedia

Еден од најдобрите хрватски ракометари има проблеми со коленото и поради тоа ќе замине на операција а паузата по...

mirkulovski-ne-sprechi-poraz-na-veclar

Sportmedia

Миркуловски не спречи пораз на Вецлар

пред еден ден - Sportmedia

Филип даде два гола во поразот на неговиот тим на гостувањето кај Фуксе Берлин Филип Миркуловски погоди два од...

1 2