20
1 
opshtina-centar-donira-sredstva-za-lekuvanje-na-marko-i-teo

Канал 5

Општина Центар донира средства за лекување на Марко и Тео

пред 12 часа - Канал 5

Како што информира општина Центар, ова е договорено на денешната средба на градоначалникот Андреј Жерновски и претседате...

bez-struja-utre-poveke-delovi-na-skopje

ТВ Нова

Без струја утре повеќе делови на Скопје

пред 15 часа - ТВ Нова

Без електрична енергија утре од 07:30 до 14:30 часот ќе бидат корисниците од дел од село Горно Соње, во општина...

vremen-soobrakaen-rezhim-vo-naselbata-orizari-kochansko

Сител

Времен сообраќаен режим во населбата Оризари, Кочанско

пред еден ден - Сител

Општина Кочани воведе времена измена на режимот и условите на сообраќајот на улицата „Тодосија Паунов“ во населбата...

gradonachalnikot-koce-trajanovski-si-dade-otchet-za-srabotenoto-no-ne-i-za-ona-shto-ne-e

Build

Градоначалникот Коце Трајановски си даде отчет за сработеното, но не и за она што не е

пред 18 часа - Build

Скопскиот трамвај, подземната сообраќајница „Јужен булевар“, тунелот под плоштадот „Македонија“, депонијата „Дрисла“,...

ulicata-angel-dimovski-vo-aerodrom-dobi-nov-lik

Курир

Улицата „Ангел Димовски“ во Аеродром доби нов лик

пред 19 часа - Курир

Оваа улица со должина од 300 метри и широчина од 5 метри доби нов асфалт, како и нови тротоари со широчина од 2...

gruevski-seloto-drachevo-ke-dobie-nov-dom-na-kultura

Start.mk

Груевски: Селото Драчево ќе добие нов Дом на култура

пред 14 часа - Start.mk

Направив увид на градежните активности во Домот на културата, во Драчево. Вкупна вредност на проектот е 33 милиони...

ischezna-avtobuska-postojka-na-vodno

Start.mk

Исчезна автобуска постојка на Водно

пред 16 часа - Start.mk

Јавното сообраќајно претпријатие (ЈСП) ја бара автобуската постојка што е отстранета на Водно на потегот меѓу последната...

delovi-od-karposh-i-gjorche-petrov-utre-bez-struja

Start.mk

Делови од Карпош и Ѓорче Петров утре без струја

пред еден ден - Start.mk

Од 8:30 до 9 часот и од 13 до 14 часот утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улиците Московска...

boemska-da-beshe-gotova-ke-beshe-dosega-gragjani-reagiraat-na-nesposobnosta-na-zhernovski-so-meseci-da-ja-prekopuva-ovaa-kluchna-ulica

Курир

Боемска да беше, готова ќе беше досега: Граѓани реагираат на неспособноста на Жерновски со месеци да ја прекопува оваа клучна улица

пред 16 часа - Курир

Крајниот дел од улицата „Питу Гули“ на спојувањето со „Загребска“ со месеци е раскопан и блокира движење на автомобили...

40-uchesnici-i-22-predavachi-od-makedonija-evropskata-unija-sad-i-kina-se-del-od-shkolata-za-mladi-lideri

Скопје Инфо

40 учесници и 22 предавачи од Македонија, Европската унија, САД и Кина се дел од Школата за млади лидери

пред 21 часа - Скопје Инфо

Секоја инвестиција во младите е инвестирање во иднината  осум генерации е сериозна бројка на луѓе кои поминале...

bigla-ke-se-asfaltira-prv-pat-po-posetata-na-tito

Start.mk

"Бигла" ќе се асфалтира прв пат по посетата на Тито

пред еден ден - Start.mk

По речиси 50 години, жителите на улицата "Бигла" на Водно нема да живеат во кал и прашина. Општина Центар ја започнува...

ulicata-braka-chakrevi-celosno-rekonstruirana

Start.mk

Улицата "Браќа Чакреви" целосно реконструирана

пред еден ден - Start.mk

Со отстранување на старата и поставување на нова асфална подлога, заврши целосната реконструкција на улицата "Браќа...

direktorot-na-poc-stana-ambasador-za-borba-protiv-gladot

Start.mk

Директорот на ПОЦ стана амбасадор за борба против гладот

пред еден ден - Start.mk

По повод одбележување на „Светскиот ден на хуманоста", Банката за храна Македонија и Коалицијата за борба против...

vo-skopje-se-ushte-ja-ima-onaa-toplina-od-pred-20-godini

Скопје Инфо

Во Скопје се уште ја има онаа топлина од пред 20 години

пред еден ден - Скопје Инфо

Топло, убаво и миризливо Скопје. Такво го оставив пред некаде 20 години откако си отидов од него. Тогаш бев дете,...

28-lica-zatrueni-vo-sendvicharnicata-sedmica

Скопје Инфо

28 лица затруени во сендвичaрницата „Седмица“

пред еден ден - Скопје Инфо

На Клиниката за инфективни болести во Скопје вчера се прегледани двајца пациенти затруени со храна од сендвичарницата...

1