20
1 2 
frleni-60-toni-sol-na-gradskite-ulici-i-bulevari

Start.mk

Фрлени 60 тони сол на градските улици и булевари

пред 8 часа - Start.mk

Возилата со ринење интервенирале низ градските сообраќајници и на критичните точки односно на сите мостови, клучки,...

po-skoro-eden-mesec-novi-izmeni-so-biletot-za-jsp

Start.mk

По скоро еден месец: Нови измени со билетот за ЈСП

пред 3 часа - Start.mk

Граѓаните наместо да ги надополнуваат билетите за возење во ЈСП и во приватните автобуси во билетарите, ги фрлале,...

vo-ponedelnik-bez-struja-nekolku-delovi-od-skopje

Скопје Инфо

Во понеделник без струја неколку делови од Скопје

пред 12 часа - Скопје Инфо

В понеделник (23 јануари) без струја ќе бидат делови од општините Центар и Ѓорче Петров, соопшти Регионалниот центар...

kolku-shto-pagjaat-temperaturite-tolku-rastat-cenite-na-pazarite

Start.mk

Колку што паѓаат температурите толку растат цените на пазарите

пред 11 часа - Start.mk

Ниските температури и работата на отворено натера многу пазарџии да не се појавуваат на своите тезги, особено во...

mitrovski-gi-poseti-penzionerite-vo-gjorche-petov

Сител

Митровски ги посети пензионерите во Ѓорче Петов

пред еден ден - Дневник

Градоначалникот на општината Ѓорче Петров, Сокол Митровски, традиционално го посети пензионерскиот дом во Ѓорче...

snezhna-shuma-srede-skopje

Скопје Инфо

Снежна шума среде Скопје

пред 11 часа - Скопје Инфо

Парк-шумата Гази баба е неправедно запоставена од жителите на Скопје, како во летните, така и во зимските месеци....

anketa-za-izbor-na-najuspeshen-gradonachalnik-za-2016-godina-vo-skopje

Скопје Инфо

Анкета за избор на најуспешен градоначалник за 2016 година во Скопје

пред 9 часа - Скопје Инфо

Како заокружување на 2016 година, интернет порталот Скопје инфо и оваа година ја спроведува анкетата преку која...

Скопје Инфо

Кој е најуспешен градоначалник за 2016 година во Скопје?

пред 10 часа - Скопје Инфо

porano-direktori-deneska-bezdomnici

Скопје Инфо

Порано директори, денеска бездомници

пред 14 часа - Скопје Инфо

Втора шанса во животот но и работа за да може да си ги покрие сите егзистенцијални потреби ова е животната желба...

grad-skopje-izgotvuva-zelen-katastar

Скопје Инфо

Град Скопје изготвува Зелен катастар

пред еден ден - Скопје Инфо

Град Скопје ќе ги пребројува сите дрвја и грмушки на територијата на градот, во рамки на проектот изработка на...

pivtijada-po-9-pat

Start.mk

Пивтијада по 9 пат

пред еден ден - Start.mk

На плоштадот во Автокоманда во општина Гази Баба традиционално по 9- ти пат по повод верскиот празник Водици, ја...

skopsko-shoferishte-ne-pagja-snegot-za-da-go-pokrie-bregot

Скопје Инфо

Скопско шофериште: Не паѓа снегот за да го покрие брегот....

пред еден ден - Скопје Инфо

Круж­ните текови, кои почнаа да се градат во Скопје ги збунија граѓаните. На прсти можат да се избројат возачите...

koj-e-najuspeshen-gradonachalnik-za-2016-godina-vo-skopje

Скопје Инфо

Кој е најуспешен градоначалник за 2016 година во Скопје?

пред еден ден - Скопје Инфо

ljubov-na-leninova

Скопје Инфо

Љубов на Ленинова

пред еден ден - Скопје Инфо

Капа, шал, ракавици, слушалки во уши... Петок вечер 22:00 часот ладно, студи, завршив со работа и си тргнав накај...

mnogu-sneg-mnogu-kreacii-snegot-gi-raduva-najmladite-i-go-budi-deteto-kaj-vozrasnite

Скопје Инфо

МНОГУ СНЕГ, МНОГУ КРЕАЦИИ: Снегот ги радува најмладите и го буди детето кај возрасните

пред еден ден - Скопје Инфо

Граѓаните, особено најмладите, уживаат во снежните прекривки. Возрасните го разбудија детето во себе и заедно со...

1 2