20
1 2 3 4 5 6 7 
raspit-na-senatskata-komisija-za-razuznavanje-posveten-na-rusija

VOA news

Распит на сенатската Комисија за разузнавање посветен на Русија

пред 53 минути - VOA news

amerikanski-pilot-pochina-za-vreme-na-let

Кајгана

Американски пилот почина за време на лет

пред еден час - Кајгана

Пилотот Вилијам Мајк Грабс на авиокомпанијата American Airlines починал вчера за време на лет од Далас за Албакерки,...

dejvid-fridman-e-noviot-amerikanski-ambasador-vo-izrael

Сител

Дејвид Фридман е новиот американски амбасадор во Израел

пред 3 часа - Сител

Дејвид Фридман, американски обвинител од еврејско потекло и близок соработник на претседателот на САД, Доналд Трамп,...

putin-pobara-rusija-da-gi-zashtiti-nacionalnite-interesi-na-arktikot

ТВ Нова

Путин побара Русија да ги заштити националните интереси на Арктикот

пред 3 часа - ТВ Нова

Рускиот претседател Владимир Путин од Министерството за одбрана на Русија и од Федералната служба за безбедност...

havajskiot-sudija-votson-na-neopredeleno-vreme-go-blokira-vtoriot-ukaz-na-tramp-za-migranti

ТВ Нова

Хавајскиот судија Вотсон на неопределено време го блокира вториот указ на Трамп за мигранти

пред 3 часа - ТВ Нова

Американскиот федерален судија Дерек Вотсон, од Хонолулу, главниот град на островската држава Хаваи, на неопределено...

rusija-ja-zgolemuva-brojnosta-na-vooruzhenite-sili-ruskata-vojska-ke-broi-neverojatni-2-milioni-vojnici

Infomax

РУСИЈА ЈА ЗГОЛЕМУВА БРОЈНОСТА НА ВООРУЖЕНИТЕ СИЛИ: Руската војска ќе брои неверојатни 2 милиони војници!

пред еден час - Infomax

Руските Вооружени Сили од 1 јули 2017 ќе бројат над 1,9 милион души. Претседателот на Русија Владимир Путин со...

begstvoto-od-mosul

Off.net.mk

Бегството од Мосул

пред 2 часа - Off.net.mk

Ирачките цивили во западен Мосул веќе не ни чекаат пауза во баражот, затоа што не ни има, туку едноставно тргаат...

oblak-od-kojshto-vrne-tekila

Бизнис инфо

Облак од којшто врне текила

пред 3 часа - Бизнис инфо

Фото: YouTube Врнежите би можеле да станат поинтересни бидејќи Мексиканците измислија облак од кој врне текила....

shto-vsushnost-krie-prvata-dama-od-javnosta-200-000-narod-saka-melanija-da-se-preseli-vo-belata-kuka

Прес 24

Што всушност крие првата дама од јавноста-200.000 народ сака Меланија да се пресели во Белата куќа

пред 3 часа - Прес 24

Скоро 200.000 луѓе потпишале петиција во која бараат Меланија Трамп да се пресели во Белата куќа или да се откаже...

ognenata-stihija-i-se-zakanuvashe-po-zhivotot-skokna-od-6-kat-za-da-se-spasi-koga-edna-raka-ja-povleche

Прес 24

Огнената стихија и се закануваше по животот: Скокна од 6 кат за да се спаси, кога една рака ја повлече

пред 4 часа - Прес 24

Додека пожарникарите гасеа оган на една повеќекатница во Кина, изгубила рамнотежа и почнал да паѓа, пренесува Дејли...

vizijata-na-shkoda-za-vo-idnina-kupe-krosover-na-struja

A1on

Визијата на „Шкода“ за во иднина: Купе кросовер на струја

пред 4 часа - A1on

Чешкиот производител на автомобили „Шкода“ на престојниот авто-салон во Шангај ќе го претстави концептот „Вижн...

britanija-najavi-izlez-i-od-evropol

МТВ 1

Британија најави излез и од Европол

пред 5 часа - МТВ 1

По Брегзит, Британија најави излез и од Европол доколку не биде постигнат договор за безбедност со Унијата. Обединетото...

lavrov-poroshenko-se-stremi-da-gi-pogrebe-minskite-spogodbi

Start.mk

Лавров: Порошенко се стреми да ги погребе Минските спогодби

пред 5 часа - Start.mk

Украинскиот претстедател Петро Порошенко се стреми да ги погребе Минските спогодби за надминување на конфликтот...

poveke-od-100-stranci-pochinale-vo-pritvorskite-centri-vo-malezija

A1on

Повеќе од 100 странци починале во притворските центри во Малезија

пред 6 часа - A1on

Во текот на изминатите две години во малезиските имиграциски притворски центри, од различни болести и од други...

gitarskiot-oficer-erik-klepton-ja-sitni-osmata-decenija-napolni-72-godini

Канал 77

Гитарскиот „Офицер“ Ерик Клептон ја ситни осмата деценија – наполни 72 години

пред 6 часа - Канал 77

Неповторливиот гитарист, кој е ставен на второто место на листата „100-те најголеми гитаристи на сите времиња“...

1 2 3 4 5 6 7