20
1 2 3 4 5 6 7 
se-pojavija-snimki-od-torturite-vo-severnokorejski-zatvor-voznemiruvachko-video

Канал 5

Се појавија снимки од тортурите во севернокорејски затвор (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

пред 17 часа - Канал 5

На снимката од 2012 година, која ја објави news.com, може да се види претепување на жена обвинета за секс со мажи...

kremlj-prerano-e-da-se-kazhe-koga-ke-se-sretnat-putin-i-tramp

Сител

Кремљ: Прерано е да се каже кога ќе се сретнат Путин и Трамп

пред 20 часа - Сител

Се уште е премногу рано да се каже нешто сигурно за евентуалната средба во текот на следниот месец на претседателот...

kako-do-vakcinata-i-do-ekspertite-na-kuba-kuba-pronajde-vakcina-protiv-rak-izlecheni-100-000-lugje

Infomax

КАКО ДО ВАКЦИНАТА И ДО ЕКСПЕРТИТЕ НА КУБА:Куба пронајде вакцина против РАК – излечени 100.000 луѓе!

пред 17 часа - Infomax

Во 2015 година вакцината е испробана кај 9.000 лица, а над 100.000 биле излекувани само на база лекот – без хемотерапија...

site-kabaet-germanija-so-godini-ja-shpionirala-belata-kuka

Infomax

СИТЕ КАБАЕТ:Германија со години ја шпионирала Белата куќа

пред 17 часа - Infomax

Неделникот дошол до документ кој покажува дека контраразузнавачката служба БНД имала листа од 4000 „селективни...

melanija-uzhiva-vo-belata-kuka

Infomax

МЕЛАНИЈА УЖИВА ВО БЕЛАТА КУЌА

пред 19 часа - Infomax

Првата дама на Америка Меланија Трамп продолжува да живее повлечено од јавноста. Нејзиниот приорет е прилагодување...

zatvoreniot-kineski-nobelovec-osloboden-poradi-neizlechiva-bolest

Сител

Затворениот кинески нобеловец ослободен поради „неизлечива болест“

пред 20 часа - Сител

Кинескиот нобеловец Лиу Ксиаобо (61) е ослободен од затвор, откако лекарите утврдиле дека е болен од рак на црниот...

najsmrtonosnata-bitka-vo-ofanzivata-za-mosul-pritisnati-vo-agol-isis-pochnuva-so-kontranapad-protiv-irachkite-sili

Infomax

НАЈСМРТОНОСНАТА БИТКА ВО ОФАНЗИВАТА ЗА МОСУЛ: Притиснати во агол, ИСИС почнува со контранапад против ирачките сили!

пред 18 часа - Infomax

Припадниците на екстремистичката ИСИС тргнале во контранапад против ирачките сили во Мосул, но и понатаму се наоѓаат...

potona-turistichki-brod-vo-kolumbija-najmalku-devet-zaginati-i-30-ischeznati

Сител

Потона туристички брод во Колумбија: Најмалку девет загинати и 30 исчезнати

пред 18 часа - Сител

Embedded video for Потона туристички брод во Колумбија: Најмалку девет загинати и 30 исчезнати Брод со 170 туристи...

nasilni-protesti-vo-london-poradi-smrtta-na-mlad-afroamerikanec

Сител

Насилни протести во Лондон поради смртта на млад Aфроамериканец

пред 20 часа - Сител

Шестмина полицајци се повредени, а четири лица се уапсени и задржани во притвор по насилните демонстрации во Лондон, пор...

otkrien-psiho-profilot-na-ekstremnite-muslimani

Локално

Откриен психо – профилот на екстремните муслимани

пред 18 часа - Локално

Развивањето  на екстремистичките расположенија кај муслиман во никој случај не се поврзува со исламот – од патот...

pentagon-na-vojnik-vo-voena-uniforma-mu-dozvoli-da-uchestvuva-na-gej-parada-vo-vashington

Локално

Пентагон на војник во воена униформа му дозволи да учествува на геј-парада во Вашингтон

пред 18 часа - Локално

Пентагон на војникот со нетрадиционална сексуална ориентација Натаниел Бьом му дозволи да земе учество во геј-парадата...

korbin-za-shest-meseci-ke-bidam-premier-na-velika-britanija

Актуелно24

Корбин: За шест месеци ќе бидам премиер на Велика Британија

пред 19 часа - Актуелно24

Лидерот на британската Лабуристичка партија, Џереми Корбин изјавил дека за шест месеци ќе стане премиер, открива...

berlin-im-zabrani-vlez-na-bodigardite-na-erdogan-vo-germanija

Канал 5

Берлин им забрани влез на бодигардите на Ердоган во Германија

пред 19 часа - Канал 5

Германската влада соопшти дека не очекува да ги види дел од најнасилните бодигарди на претстојниот самит на Г-20...

putin-ne-e-najvlijatelna-lichnost-vo-rusija

Актуелно24

Путин не е највлијателна личност во Русија

пред 20 часа - Актуелно24

„Левада центар“ направи истражување за тоа кого Русите го сметаат за највлијателна личност во историјата. (Не)очекувано...

isis-upadna-vo-amerikanski-vladini-sajtovi

Актуелно24

ИСИС упадна во американски владини сајтови

пред 19 часа - Актуелно24

Американски владини сајтови, од кои многу во Охајо, беа хакирани и на нив се појавија пораки за поддршка на терористичка...

1 2 3 4 5 6 7