20
1 2 3 4 5 6 7 
razlikata-pomegju-obama-i-tramp

A1on

Разликата помеѓу Обама и Трамп

пред 14 часа - A1on

Во американските медиуми се појави споредба на истата ситуација во која се најдоа Барак Обама и Доналд Трамп и...

japonija-za-vlakno-izbegna-nova-nuklearna-katastrofa

Локално

Јапонија за влакно избегна нова нуклеарна катастрофа

пред 12 часа - Локално

Кран се урна врз зграда, каде што се чува нуклеарно гориво. Кран се срушил во петокот навечер во АЕЦ “Такахама”...

zoshto-ne-treba-da-go-krenete-telefonot-ako-vi-padne-vo-avion

MK News

Зошто не треба да го кренете телефонот ако ви падне во авион

пред 12 часа - MK News

Доколку ви падне телефонот во авион може да дојде до голема катастрофа во текот на летот. Органите на австралиските...

uapseni-nad-200-demonstranti-a-povredeni-shest-policajci-na-protestite-vo-vashington

Алфа

Уапсени над 200 демонстранти, а повредени шест полицајци на протестите во Вашингтон

пред 13 часа - Алфа

Повеќе од 200 луѓе беа уапсени кога полицијата се судри со маскирани демонстранти во црна облека кои кршеа прозорци...

majka-na-4-deca-nauchila-kako-i-izgradila-kuka-so-pomosh-na-video-od-jutub

MK News

Мајка на 4 деца, научила како и изградила куќа со помош на видео од Јутуб

пред 13 часа - MK News

Кери Брукингс, мајка на 4 деца одлучила да го промени својот и животот на нејзините деца откако го напуштила сопругот...

haos-vo-sad-uapseni-se-217-demonstranti-povredeni-se-shest-policajci

Канал 5

Хаос во САД - уапсени се 217 демонстранти, повредени се шест полицајци

пред 16 часа - Канал 5

45 претседател на САД Доналд Трамп со серијата потези кои ги презеде само неколку часа по инаугурацијата најави...

poteg-koj-dolgo-ke-se-pameti-tramp-zdogleda-rusko-zname-vo-publikata-negoviot-gest-kazhuva-mnogu

Телеграф

ПОТЕГ КОЈ ДОЛГО ЌЕ СЕ ПАМЕТИ: Трамп здогледа руско знаме во публиката, неговиот гест кажува многу

пред 13 часа - Телеграф

После преземањето на власта, по традиција, новиот претседател на САД, Доналд Трамп со своето семејство прошета...

obama-i-mishel-i-se-vrakaat-na-politikata

Нова ТВ

Обама и Мишел и се враќаат на политиката

пред 13 часа - Нова ТВ

Former President Barack Obama and his wife Michelle wave to the crowd as they board an Air Force jet to depart...

15-godishnik-pochnuva-da-puka-vo-drugarite-pa-go-vrti-pishtolot-kon-sebe-voznemiruvachko-video

Start.mk

15-годишник почнува да пука во другарите, па го врти пиштолот кон себе (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

пред 19 часа - Start.mk

Снимката од ученикот со пиштол во училиште, која кружи на интернет, ги шокирала сите. Во американското училиште...

poglednete-go-dzverot-vo-koj-ke-se-vozi-tramp-kadilak-eden-e-avtomobilot-vo-koj-ke-se-vozi-tramp-opremen-so-topovi-i-rezervi-na-krv

Infomax

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО „ЅВЕРОТ“ ВО КОЈ ЌЕ СЕ ВОЗИ ТРАМП: “Кадилак Еден“ е автомобилот во кој ќе се вози Трамп, опремен со топови и резерви на крв!

пред 17 часа - Infomax

Новиот модел ја замени флотата од 12 автомобили кои ги користел сега веќе поранешниот претседателот Барак Обама...

fortune-kisindjer-izrazil-nadezh-za-seriozen-dijalog-so-rusija

Локално

Fortune: Кисинџер изразил надеж за “сериозен дијалог” со Русија

пред 15 часа - Локално

Политичарот изјавил дека рускиот претседател Владимир Путин “обезбедил рамнотежа во светот Поранешниот државен...

ruskata-avijacija-nanese-udri-vrz-celi-na-islamska-drzhava-vo-sirija

Локално

Руската авијација нанесе удри врз цели на “Исламска држава” во Сирија

пред 15 часа - Локално

Шест руски бомбардери “Ту-22П3”, полетаа од територијата на Русија, и денеска извршија воздушни напади на цели...

balkanska-zhena-si-go-znae-redot-izrazot-na-mishel-bescenet

Start.mk

Балканска жена си го знае редот, изразот на Мишел – бесценет

пред 19 часа - Start.mk

Словенката Меланија Трамп , воедно и новата прва дама на САД како и секоја добра Балканка им донесе поклон на Обамовци...

obama-ne-uspea-da-sleta-vo-palm-springs

Локално

Обама не успеа да слета во Палм Спрингс

пред 16 часа - Локално

Барак Обама не успеа да слета во Палм Спрингс откако присуствуваше на заклетвата на својот наследник Доналд Трамп....

site-lugje-na-donald-tramp-ova-e-sostavot-na-novata-amerikanska-vladina-administracija

Infomax

СИТЕ ЛУЃЕ НА ДОНАЛД ТРАМП: Ова е составот на новата американска владина администрација!

пред 16 часа - Infomax

Тимот на Трамп, кој ќе ја води Америка вреди шест милијарди долари, а е составен од искусни бизнисмени кои немаат...

1 2 3 4 5 6 7