20
1 2 3 4 5 6 7 
holandija-so-inovativni-reshenija-se-spravuva-so-pokachuvanjeto-na-nivoto-na-vodite

Иновативност

Холандија со иновативни решенија се справува со покачувањето на нивото на водите

пред еден ден - Иновативност

Планот на Холанѓаните за справување со овој предизвик вклучува комбинација од долгорочно просторно планирање, кризен...

nauchnicite-imaat-odgovor-zoshto-se-pojavuvaat-svetlite-noki

Факултети

Научниците имаат одговор зошто се појавуваат „светлите ноќи“

пред еден ден - Факултети

фото извор: NASA Појавата ефект

ke-rabotime-4-dena-po-4-chasa-nedelno-ako-nema-vojna

Факултети

„Ќе работиме 4 дена по 4 часа неделно... ако нема војна“

пред еден ден - Факултети

„За помалку од три децении, луѓето ќе работат само четири часа дневно, можеби и само во четири дена во неделата....

sad-ke-dozhiveat-retko-celosno-zatemnuvanje-na-sonceto

Фаланга

САД ќе доживеат ретко целосно затемнување на Сонцето

пред еден ден - Фаланга

Првпат, по речиси еден век, САД се подготвуваат за затемнување на Сонцето кое ќе се гледа од едниот до другиот...

cia-ruskite-sluzhbi-od-decenii-ja-napagjaat-sad-i-demokratijata

Локално

ЦИА- Руските служби од децении ја напаѓаат САД и демократијата!

пред еден ден - Локално

Директорот на ЦИА Мајк Помпеја изјави дека Русија со децении се обидува да ја поткопа американската демократија,...

sedummina-mrtvi-vo-indija-otkako-bor-padna-vrz-kabina-na-zhichara

ТВ Нова

Седуммина мртви во Индија, откако бор падна врз кабина на жичара

пред еден ден - ТВ Нова

Седум лица, од кои две деца, загинаа денеска во северниот дел на Индија, откако бор падна врз кабина на жичара,...

teksas-dve-deca-pochinaa-vo-avtomobil-majkata-gi-zakluchila-vnatre-za-da-im-odrzhi-lekcija

Актуелно24

Тексас: Две деца починаа во автомобил, мајката ги заклучила внатре за да им одржи лекција

пред еден ден - Актуелно24

Две деца од Тексас, САД, починале во автомобил од прекумерна топлина откако мајка им ги заклучила за да „им одржи...

anketa-francuzite-zadovolni-od-makron

Локално

Анкета: Французите задоволни од Макрон

пред еден ден - Локално

Шеесет и четири отсто од Французите се задоволни од работата на претседателот Емануел Макрон и од премиерот Едуард...

ima-povredeni-po-zemjotresot-vo-japonija

Локално

Има повредени по земјотресот во Јапонија

пред еден ден - Локално

Две лица се повредени по земјотресот со јачина од 5,6 степени според Рихтеровата скала, што во неделата ја погоди...

incident-vo-njukasl-za-vreme-na-proslavata-na-ramazan-bajram

A1on

Инцидент во Њукасл за време на прославата на Рамазан Бајрам

пред еден ден - A1on

Најмалку шест лица, од кои две деца се повредени откако жена со автомобил удри во насобраниот народ пред спортскиот...

apsenjeto-na-salah-abdeslam-sprechi-nov-teroristichki-napad

24 вести

Апсењето на Салах Абдеслам спречи нов терористички напад

пред еден ден - 24 вести

Апсењето на Салах Абдеслам, единствениот преживеан од терористите кои извршија напад во Париз и Сен Дени на 13...

tenk-se-zabi-vo-elektrichen-stolb-beloruski-t-72-izgubi-kontrola-dodeka-se-dvizheshe-po-glavnata-ulica-vo-minsk

Infomax

ТЕНК СЕ ЗАБИ ВО ЕЛЕКТРИЧЕН СТОЛБ: Белоруски Т-72 изгуби контрола додека се движеше по главната улица во Минск!

пред еден ден - Infomax

Белоруски тенк Т-72 за време на воената парада по повод Денот на независноста, кој во таа земја се слави на 3-ти...

99-od-balistichkite-raketi-spremni-za-vojna-ruskite-raketni-kapaciteti-spremni-za-vojna-i-sprechuvanje-na-nuklearen-napad

Infomax

99% ОД БАЛИСТИЧКИТЕ РАКЕТИ СПРЕМНИ ЗА ВОЈНА: Руските ракетни капацитети спремни за војна, и спречување на нуклеарен напад!

пред еден ден - Infomax

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека 99% од балистичките ракети на неговата земја се спремни за...

shefot-na-iranskiot-generalshtab-tvrdi-imame-nesoborlivi-dokazi-koi-dokazhuvaat-deka-sad-gi-poddrzhuva-i-finansira-isis

Infomax

ШЕФОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛШТАБ ТВРДИ: Имаме несоборливи докази кои докажуваат дека САД ги поддржува и финансира ИСИС!

пред еден ден - Infomax

Лидерот на Иранските вооружени сили, Мустафа Изади, постави шокантни тврдења дека тој е во сопственост на клучни...

on-so-obvinenie-za-pedofilija-protiv-vatikan-ogromna-kolekcija-na-detska-pornografija-pronajdena-vo-vatikan

Infomax

ОН СО ОБВИНЕНИЕ ЗА ПЕДОФИЛИЈА ПРОТИВ ВАТИКАН: Огромна колекција на детска порнографија пронајдена во Ватикан

пред еден ден - Infomax

Огромна колекција на детска порнографија беше откриена во Ватикан. Повеќето од нас знаат дека Католичката Црква...

1 2 3 4 5 6 7