20
1 2 3 4 5 6 7 
putin-neprifatlivo-e-da-se-krshat-interesite-na-suverenite-drzhavi

MK News

Путин: Неприфатливо е да се кршат интересите на суверените држави

пред 20 часа - MK News

Категорички е неприфатливо да се работи во спротивност на интересите на суверените држави и да се применува политика...

Нетпрес

Најмалку 34 удавени во морето крај Либија

пред 20 часа - Нетпрес

Најмалку 34 лица, меѓу кои деца, се удавиле откако паднале од пренатрупано пловило во морето крај Либија, каде...

Вест

Во Дубаи патролира вистински Робокап

пред 20 часа - Вест

zukenberk-nema-da-se-mesha-vo-politika

Вест

Зукенберк нема да се меша во политика

пред 21 часа - Вест

Главниот извршен директор на најголемата во светот социјална мрежа Фејсбук, Марк Зукерберг ги негираше шпекулациите...

kako-finska-izgradi-najuspeshen-obrazoven-sistem-vo-svetot

Нова ТВ

Како Финска изгради најуспешен образовен систем во светот?

пред 22 часа - Нова ТВ

Борјан Јовановски разговара со поранешната министерка за образование на Финска Хена Виркунен.

teroristichki-napadi-za-koi-samite-si-se-vinovni-privatnata-parapolicija-go-rasturaat-bezbednosniot-sistem-na-evropa

Infomax

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ ЗА КОИ САМИТЕ СИ СЕ ВИНОВНИ: Приватната параполиција го растураат безбедносниот систем на Европа!

пред 22 часа - Infomax

Кога поединечни сектори на безбедносните служби се приватизираа, никој не беше свесен за последиците. Комапаниите...

kongresot-so-golema-kritika-za-budjetot-na-tramp

VOA news

Конгресот со голема критика за буџетот на Трамп

пред 22 часа - VOA news

nema-da-ima-patroli-so-britanski-vojnici-vo-severna-irska

Сител

Нема да има патроли со британски војници во Северна Ирска

пред 23 часа - Сител

Британските војници нема да бидат распоредени во Северна Ирска, во рамките на мерките за максимално зголемена безбедност...

otkazhana-ceremonijalnata-smena-na-strazhata-pred-bakingemskata-palata

Актуелно24

Откажана церемонијалната смена на стражата пред Бакингемската палата

пред 23 часа - Актуелно24

Денешната церемонијална смена на стражата пред Бакингемската палата е откажана заради промена на распоредот на...

uapseni-ushte-tri-lica-vo-vrska-so-napadot-vo-britanija

VOA news

Уапсени уште три лица во врска со нападот во Британија

пред 24 часа - VOA news

Нетпрес

Зградата на BBC во Манчестер накусо евакуирана, војската на позиции, Челзи ја откажа поворката

пред еден ден - Нетпрес

Радио станицата BBC, местена во најстрогиот центар на Манчестер, во средата накусо беше евакуирана по огласувањето...

manchester-dvaeset-lica-se-vo-kritichna-sostojba-chetiri-zhrtvi-se-identifikuvani

Алфа

Манчестер: Дваесет лица се во критична состојба, четири жртви се идентификувани

пред еден ден - Алфа

Околу 20 лица и натаму се во критична состојба по самоубиствениот бомбашки напад на концертот на Аријана Гранде...

turcija-izdade-naredba-za-apsenje-na-130-javni-sluzhbenici

Канал 5

Турција издаде наредба за апсење на 130 јавни службеници

пред еден ден - Канал 5

Телевизијата посочи дека се издадени налози за апсење на 50 службеници во градскиот совет на Анкара, 19 на околиските...

germanija-za-edna-godina-potroshi-20-milijardi-evra-na-begalci

Off.net.mk

Германија за една година потроши 20 милијарди евра на бегалци

пред еден ден - Off.net.mk

Четвртина од оваа сума во 2016 се потрошени на баратели на азил чии документи се уште се обработуваат, а над една...

britanija-go-krena-nivoto-na-bezbednost-po-napadot-vo-manchester

Сител

Британија го крена нивото на безбедност по нападот во Манчестер

пред еден ден - Сител

Loading Video...

1 2 3 4 5 6 7