20
1 2 3 4 5 6 7 
allurette-inovativna-torbichka-za-rachno-perenje-obleka

Бизнис инфо

Allurette – иновативна торбичка за рачно перење облека

пред еден ден - Бизнис инфо

Allurette е специјална торбичка за перење специфична облека којашто бара посебна грижа и не може да се стави со...

bih-vovede-kazna-za-nosenje-slushalki-na-peshachki-premin

Иновативност

БиХ воведе казна за носење слушалки на пешачки премин

пред еден ден - Иновативност

Доколку во Босна и Херцеговина преку пешачки премин, на тротоар или по велосипедска патека се движите со мобилен...

ejpl-vo-april-otvora-nov-kampus-od-5-milijardi-dolari

Нова ТВ

„Ејпл“ во април отвора нов кампус од 5 милијарди долари

пред еден ден - Нова ТВ

Ејпл објави дека нивното ново седиште, изградено според визијата на Стив Џобс, во април ќе биде подготвено за вработенит...

argentina-trinaeset-lica-zaginaa-a-34-povredeni-pri-direkten-sudir-na-dva-avtobusi

Канал 5

Аргентина: Тринаесет лица загинаа, а 34 повредени при директен судир на два автобуси

пред еден ден - Канал 5

Автобусите биле преполни со патници, а после судирот завршиле во ендек во близина на местото Росарио, изјавил претставни...

1-300-funkcioneri-pod-lupa-na-specijalnata-obvinitelka

Локално

1.300 функционери под лупа на специјалната обвинителка

пред еден ден - Локално

Специјална обвинителка запиша  скоро 1.300 функционери кои се  дадени на судови во случаи за корупција за штета...

nervoza-na-istochnoto-krilo-na-nato

DW

Нервоза на источното крило на НАТО

пред еден ден - DW

Откако изјавите на Трамп предизвикаа несигурност во НАТО, американската администрација се обидува да ги смири партнерите...

moja-evropa-populistichka-mobilizacija

DW

Моја Европа: Популистичка мобилизација

пред еден ден - DW

Популистите се во подем, а европските вредности се ставаат под знак прашалник. Демократите мора да се спротивстават,...

berliner-morgenpost-nad-30-od-naselenieto-vo-berlin-e-so-imigracioni-koreni

Локално

Berliner Morgenpost: Над 30% од населението во Берлин е со имиграциони корени

пред еден ден - Локално

Берлин расте ли расте, и  во текот на изминатата 2016 година, бројот на населението во федералната германска престолнина...

the-guardian-radikalniot-napad-od-strana-na-tramp-protiv-prviot-amandman-ne-mozhe-da-ostane-bez-odgovor

Локално

The Guardian: Радикалниот напад од страна на Трамп против Првиот амандман не може да остане без одговор

пред еден ден - Локално

Спречување на новинари до прес-конференција е апсолутистичка акција и е потребен итен одговор, пишува весникот...

silen-zemjotres-ja-zdrma-zemjata

Локално

Силен земјотрес ја здрма земјата

пред еден ден - Локално

Земјотрес со јачина од 5,9 е регистриран во реонот на островите Фиџи во јужниот дел на Тихиот океан, пренесува...

1 2 3 4 5 6 7