20
1 2 3 4 5 6 7 
vaka-doznavaat-sè-za-vas-kako-kradcite-doagjaat-do-info-za-vas

MK News

Вака дознаваат сè за вас – како крадците доаѓаат до инфо за вас

пред 7 часа - MK News

Константно сме онлајн и константно споделуваме мстичен број, број од сметка, колку години имаме, дали сме во врска,...

samsung-ke-ja-objavi-prichinata-za-problemite-na-note-7-na-23-januari

IT.mk

Samsung ќе ја објави причината за проблемите на Note 7 на 23.јануари

пред 9 часа - IT.mk

Батеријата е предизвикувач на проблемите кои ги имаше Samsung Galaxy Note 7 . Ова го тврди извор од Samsung за...

shvedskite-vozila-za-brza-pomosh-ke-ja-blokiraat-muzikata-vo-avtomobilite

Иновативност

Шведските возила за брза помош ќе ја блокираат музиката во автомобилите

пред 11 часа - Иновативност

Кога по пат има некое возило на брзата помош или пожарникарско возилот сите останати учесници во сообраќајот треба...

rusite-so-inovacija-pravoslaven-telefon-koj-chini-25-000-evra

ТВ Нова

Русите со иновација: Православен телефон кој чини 25.000 евра

пред 11 часа - ТВ Нова

Православен телефон кој вреди цело богатство излезе од Русите. Речиси целиот телефон е направен од 18-каратно злато,...

mazhite-navistina-ne-go-slushaat-plachot-na-bebeto-navecher

Мама365

Мажите навистина не го слушаат плачот на бебето навечер

пред 11 часа - Мама365

Многу исцрпени мајки се сомневаат дека партнерите се претвораат дека спијат додека детето плаче навечер, но најновото...

majkrosoft-planira-da-napravi-smartfon-koj-se-pretvora-vo-tablet

Лидер

„Мајкрософт“ планира да направи смартфон кој се претвора во таблет

пред 13 часа - Лидер

„Мајкрософт“ планира да патентира уред со флексибилен зглоб и дисплеј, кој паметниот телефон ќе го претвора во...

samsung-galaxy-s8-ke-ima-cefka-za-rasporeduvanje-na-toplinata

Телефони

Samsung Galaxy S8 ќе има цефка за распоредување на топлината

пред 7 часа - Телефони

Во дизајнот на Samsung Galaxy S8 ќе биде вметната тенка цефка која служи за прераспоредување на топлината од процесорот...

robot-novinar-debitirashe-vo-kineski-vesnik-na-ovie-prostori-odmana-se-kako-roboti

Локално

Робот новинар дебитираше во кинески весник- на овие простори одмана се како роботи!

пред 15 часа - Локално

“Во споредба со класичните новинари Сао Нан има поголеми можности за анализа на податоци и пишува побрзо”, велат...

antutu-najdobri-deset-smartfoni-za-2016-godina

GSM

AnTuTu: Најдобри десет смартфони за 2016 година

пред 13 часа - GSM

Кинеската компанија AnTuTu која стои зад една од најпопуларните платформи за тестирање на брзината на мобилните...

sony-ke-pretstavi-novi-smartfoni-na-mobile-world-congress

GSM

Sony ќе претстави нови смартфони на Mobile World Congress

пред 8 часа - GSM

Sony испрати покани за новинарите за својот настан што ќе го оддржи во рамките на Mobile World Congress кој ќе...

dali-tramp-ke-poddrzhi-prakanje-lugje-na-mars

ЕНаука

Дали Трамп ќе поддржи праќање луѓе на Марс ?

пред 6 часа - ЕНаука

Деновиве повеќе светски медиуми и интернет портали ја анализираат можноста за голема поддршка на новиот американски...

huawei-honor-8-ja-zapochna-golemata-nadgradba-so-android-nougat

Телефони

Huawei Honor 8 ја започна големата надградба со Android Nougat

пред 7 часа - Телефони

Huawei откако ја направи тест надградбата за Honor 8 со Android Nougat во Јапонија сега стартува и со глобалната...

reakcii-otkako-fejsbuk-go-zameni-sandacheto-za-poraki-so-desktop-verzija-na-mesindjer

Радио МОФ

Реакции откако Фејсбук го замени сандачето за пораки со десктоп верзија на „Месинџер“

пред 7 часа - Радио МОФ

Пред помалку од две години Фесбук ја претстави својата апликација за комуникација „Месинџер“. Сега ја воведува...

levi-si-i-google-ja-pretstavuvaat-prvata-pametna-jakna

Македонија Денес

Levi’si и Google ја претставуваат првата паметна јакна

пред 7 часа - Македонија Денес

Levi’s и Google во 2017 година  ќе ја претстават паметната јакна која реагира на допир. Паметна облека Project...

francuska-polinezija-planira-da-go-izgradi-prviot-plovechki-grad-na-svetot

ЕНаука

Француска Полинезија планира да го изгради првиот пловечки град на светот

пред 8 часа - ЕНаука

Ако нивото на океаните продолжи да се зголемува со тековната стапка, Француска Полинезија би можела да изгуби две...

1 2 3 4 5 6 7