20
1 2 3 4 5 6 7 
nepoznat-veb-prelistuvach-uspea-da-go-sobori-google-vo-azija

USB

Непознат веб-прелистувач успеа да го собори Google во Азија

пред 2 часа - USB

Стотици милиони корисници во Индија, Индонезија и другите пазари во развој, за сурфање на интернет го избираат...

podneseni-kup-tuzhbi-vo-odbrana-na-internet-neutralnosta

IT.mk

Поднесени куп тужби во одбрана на интернет неутралноста

пред 3 часа - IT.mk

Тужба поднесена од 21 јавен обвинител, тврди дека Федералната агенција за комуникација го прекршила законот. Обвинителит...

na-zimskoto-debeleenje-vlijae-i-sonchevata-svetlinata

ЕНаука

На зимското дебелеење влијае и сончевата светлината

пред 3 часа - ЕНаука

Покрај неизбежното празнично уживање во разни деликатеси во текот на зимата, ретко кој не се стекнува со некој...

avtobuski-3-d-postojki-vo-kina

24 вести

Автобуски 3-Д постојки во Кина

пред 3 часа - 24 вести

Во Кина беа монтирани првите 16 автобуски постојки отпечатени на 3-Д принтер, што претставува уникатна иновација...

barselona-go-otkachuva-windows-na-microsoft

USB

Барселона го „откачува“ Windows на Microsoft

пред 4 часа - USB

Градскиот совет на Барселона објави дека планира да го „откачи“ Microsoft, односно оперативниот систем Windows,...

na-povidok-prva-univerzalna-vakcina-protiv-grip

Идивиди

На повидок прва универзална вакцина против грип

пред 4 часа - Идивиди

Англиска компанија моментално врши клинички тестирања на вакцина која може да биде првата универзална вакцина против...

facebook-ja-aktivirashe-messenger-kids

Телефони

Facebook ја активираше Messenger Kids

пред 5 часа - Телефони

Facebook ја претстави апликацијата Messenger Kids, која ќе биде само за деца под 13 години. Со оваа апликација...

kaspersky-pronajde-opasen-android-virus

IT.mk

Kaspersky пронајде опасен Android вирус

пред 5 часа - IT.mk

Skygofree е нов Android вирус за кој експертите на Kaspersky велат дека е еден од најопасните досега. Експертите...

proshirenata-realnost-ke-im-pomogne-na-pacientite-polesno-da-dojdat-do-kvalifikuvani-hirurzi

IT.mk

Проширената реалност ќе им помогне на пациентите полесно да дојдат до квалификувани хирурзи

пред 5 часа - IT.mk

Дали иднината на операциите е во проширената реалност? Надин Хачач-Харам вели дека со проширена реалност високо...

vetar-vi-duva-vo-liceto-dodeka-igrate-igri

USB

Ветар ви дува во лицето додека играте игри

пред 6 часа - USB

Vortx е необична и ефикасна направа што може да се прилагоди на содржината на вашиот компјутер, без разлика дали...

nauchnici-sozdadoa-boja-koja-se-ladi-koga-ja-gree-sonce

USB

Научници создадоа боја која се лади кога ја грее сонце

пред 7 часа - USB

SolCold е израелска компанија која работи на развој на лесно филтрирачк боја која ќе помогне за разладување на...

wikipedia-slavi-17-ti-rodenden

USB

Wikipedia слави 17-ти роденден

пред 7 часа - USB

Најголемата светска слободна енциклопедија Wikipedia одбележува 17 години постоење. Беше креирана од Џими Велс...

algoritamot-shto-gi-unishtuva-decata

Факултети

Алгоритамот што ги уништува децата

пред 8 часа - Факултети

фото извор: CNN алгоритамот

jutjub-najavi-golemi-promeni

Факултети

„Јутјуб“ најави големи промени

пред 8 часа - Факултети

претплатници

samsung-galaksi-a8-2018-pretstaven-vo-makedonija

MK News

Самсунг Галакси А8(2018) претставен во Македонија!

пред 22 часа - MK News

Новиот Самсунг Галакси А8(2018) (Galaxy A8(2018)) денес беше претставен во Македонија. Новиот модел како надополнување...

1 2 3 4 5 6 7