20
1 2 3 4 5 6 7 
nov-opasen-virus-na-facebook-se-shiri-preku-spam-video

Телефони

Нов опасен вирус на Facebook се шири преку спам видео

пред 5 часа - Телефони

Корисниците на Facebook не можат никогаш да бидат мирни бидејќи спамерите и хакерите постојано наоѓаат нови начини...

kako-vonzemjanite-bi-mozhele-da-vlijaat-vrz-nashiot-zhivot

ЕНаука

Како вонземјаните би можеле да влијаат врз нашиот живот?

пред 5 часа - ЕНаука

Досега многу работи се запишани и се снимени доста филмови за вонземјаните, особено во доменот на научна фантастика....

potvrdeno-znamenosecot-na-samsung-ke-se-vika-galaxy-s8-i-ke-ima-minimalna-ramka-okolu-displejot

Smartportal

Потврдено – знаменосецот на Samsung ќе се вика Galaxy S8 и ќе има минимална рамка околу дисплејот

пред 8 часа - Smartportal

Samsung поднесе апликација за регистрирање на името “Galaxy S8” што значи дека нивниот нов знаменосец ќе го носи...

recenzija-htc-desire-10-lifestyle-visok-stil-vo-niskata-klasa

Телефони

Рецензија HTC Desire 10 Lifestyle - Висок стил во ниската класа

пред 6 часа - Телефони

HTC Desire 10 Lifestyle е можеби последниот „експериментален“ смартфон на некогашниот топ бренд по најавата дека...

studio-plejded-najavuva-nova-igra

A1on

Студио Плејдед најавува нова игра

пред 7 часа - A1on

Студиото Плејдед кое ги креираше видео игрите „Лимбо“ (2010), и „Инсајд“, која излезе во продажба минатото лето,...

noviot-ajfon-mozhe-da-ima-tehnologija-za-prepoznavanje-na-lica-i-dvizhenja

A1on

Новиот АјФон може да има технологија за препознавање на лица и движења

пред 7 часа - A1on

Новиот АјФон на Епл може да има еден вид на технологија за препознавање на лица и движења, барем така може да се...

loshite-strani-na-frlanjeto-sol-na-ulicite

365

Лошите страни на фрлањето сол на улиците

пред 7 часа - 365

10 Споделувања Share Tweet Според најцитираната студија на темата, фрлањето сол на патиштата може да ги намали...

xiaomi-redmi-4-e-super-evtin-ima-solidni-performansi-i-dolgo-traenje-na-baterijata

Smartportal

Xiaomi Redmi 4 е супер евтин, има солидни перформанси и долго траење на батеријата

пред 7 часа - Smartportal

Redmi серијата на популарниот кинески бренд Xiaomi е супер популарна на пазарите во развој, бидејќи нуди солидни...

golemo-otkritie-veshtachkata-inteligencija-ke-go-predviduva-tochnoto-vreme-na-srcev-udar

Точка

Големо откритие! Вештачката интелигенција ќе го предвидува точното време на срцев удар

пред 7 часа - Точка

„Ова е за прв пат компјутерите да проценуваат срцеви наоди за прецизно да утврдат колку пациентите ќе живеат“,...

linkedin-konechno-so-redizajniran-interfejs

Телефони

LinkedIn конечно со редизајниран интерфејс

пред 7 часа - Телефони

LinkedIn не се менуваше многу уште од 2002 година во графиката и визуелниот идентитет. Microsoft се потрудил да...

ova-se-chorapite-koi-ke-vi-go-spasat-zhivotot

Македонија Денес

Ова се чорапите кои ќе ви го спасат животот

пред 8 часа - Македонија Денес

Секоја година милиони луѓе кои живеат со дијабетес поминуваат низ големи проблеми со екстремитетите. Дијабетичните...

nauchnicite-otkrile-virusi-koi-megjusebno-komuniciraat

ЕНаука

Научниците откриле вируси кои меѓусебно комуницираат

пред 8 часа - ЕНаука

На списокот од случајни научни откритија, израелските научници додадоа уште едно. Тие за прв пат откриле вируси...

istorija-na-kompanijata-apple-son-na-sekoj-start-ap

Smartportal

Историја на компанијата Apple – Сон на секој Старт-Ап

пред 8 часа - Smartportal

Приказната на една од најуспешните компании на денешницата е како бајка за денешните старт-ап компании. Една гаража,...

google-assistant-ke-bide-dostapen-i-vo-smartfonite-na-lg

Smartportal

Google Assistant ќе биде достапен и во смартфоните на LG?

пред 9 часа - Smartportal

Новиот дигитален асистент на Google, практично наречен Assistant, засега е достапен само во нивните Pixel смартфони....

pet-kul-raspberry-pi-proekti

IT.mk

Пет кул Raspberry Pi проекти

пред 9 часа - IT.mk

Raspberry Pi е еден од омилените мини компјутери на ентузијастите, а од недомна има и нова верзија . Компјутерот...

1 2 3 4 5 6 7