20
1 2 3 4 5 6 7 
najmokniot-smartfon-na-pazarot-htc-u11

Денар

Најмоќниот смартфон на пазарот – HTC U11

пред 8 часа - Денар

На 16-ти мај беше претставен „HTC U11“. Тоа се случи на специјален настан. Уредот е опремен со процесор „Snapdragon...

zapochna-proizvodstvoto-na-galaxy-s9-i-s9-plus

GSM

Започна производството на Galaxy S9 и S9 Plus!

пред 8 часа - GSM

Корејскиот медиум The Bell изјави дека започна производството на следбеникот на S8, познат под името Star и Star...

android-go-ke-bide-softver-za-slabi-telefoni

Интересно

Android Go ќе биде софтвер за слаби телефони

пред 9 часа - Интересно

Google, како и сите други технолошки компании, мора да прави софтвери за слабите мобилни и технолошки уреди, па...

uber-freight-se-testira-za-samostojnost-na-kamionite

Интересно

Uber Freight се тестира за самостојност на камионите

пред 9 часа - Интересно

Новата услуга функционира слично како Uber со мобилната апликација за такси возилата, што ги поврзува компаниите...

evatar-zhenskiot-reproduktiven-sistem-staven-na-chip

ЕНаука

ЕВАТАР – Женскиот репродуктивен систем ставен на чип

пред 9 часа - ЕНаука

аучниците направија минијатурен репродуктивен тракт кој одговара на големина на дланка и кој би можел да ја промени...

reaktivirani-3-misteriozni-ruski-sateliti

Идивиди

Реактивирани 3 мистериозни руски сателити

пред 9 часа - Идивиди

Три руски сателити кои биле лансирани во ниската орбита во 2013 повторно се во движење, и никој не знае што е нивната...

tiranosaurus-reks-grizel-so-sila-od-tri-avtomobili

ЕНаука

Тираносаурус рекс гризел со сила од три автомобили

пред 9 часа - ЕНаука

Преку анализа на скелетот на Тираносаурус рекс, научниците дошле до сознание како изгледале мускулите на овие праисторис...

od-vselenska-sperma-dobieni-zdravi-gluvci

ЕНаука

Од „вселенска сперма“ добиени здрави глувци

пред 9 часа - ЕНаука

Со сперма од глувци која девет месеци била чувана во вселената, успешно биле оплодени јајни клетки и добиени се...

najpopularnoto-selo-na-deneshnicata

ЕНаука

Најпопуларното село на денешницата

пред 9 часа - ЕНаука

Селото Кампунг Пеланг во Индонезија, кое некогаш живеело во сиромаштија, денес се претвори во туристичка атракција....

fejsbuk-voveduva-dve-novi-opcii-za-prenosite-vo-zhivo

Факултети

„Фејсбук“ воведува две нови опции за преносите во живо

пред 11 часа - Факултети

( Фото: Facebook ) „Фејсбук Лајв“ веќе некое време е популарна платформа за преноси во живо на социјалната мрежа,...

novo-otkritie-bi-mozhelo-da-promeni-sѐ-shto-znaeme-za-zemjata

Факултети

Ново откритие би можело да промени сѐ што знаеме за Земјата

пред 11 часа - Факултети

Научниците неодамна дојдоа до револуционерно откритие кое би можело засекогаш да го промени начинот на кој ја гледаме...

istrazhuvachi-od-stendford-otkrile-popameten-nachin-za-podgotvuvanje-na-ispiti

Факултети

Истражувачи од Стендфорд откриле попаметен начин за подготвување на испити

пред 11 часа - Факултети

мегакогницијата Експертите

recenzija-htc-desire-650-evtin-telefon-so-visok-potencijal

Телефони

Рецензија HTC Desire 650 - Евтин телефон со висок потенцијал

пред 11 часа - Телефони

Денес телефоните од средна класа не се којзнае што, HTC Desire 650 е одлично дизајниран, со нови BoomSound звучници...

hololens-se-spasot-na-microsoft-za-pazarot-na-smartfonite

Телефони

HoloLens се спасот на Microsoft за пазарот на смартфоните

пред еден ден - Телефони

Microsoft е технолошки гигант што не може да пропадне иако има слаби проекти зад себе, како што е на пример Windows...

shkoda-so-kupe-na-struja-do-2023-godina

Телеграф

„Шкода“ со купе на струја до 2023 година!

пред 21 часа - Телеграф

Меѓу новитетите што ќе се движат на електрична енергија е и купе кое ќе биде инспирирано од Škoda 110 R, а ќе се...

1 2 3 4 5 6 7