20
1 2 3 4 5 6 7 
pregled-na-novata-video-igra-horizon-zero-dawn

A1on

Преглед на новата видео игра „Horizon Zero Dawn“

пред 6 часа - A1on

Планетата Земја, година: непозната. Иднината не е нималку розова… Човештвото се изборило за свој опстанок, но луѓето...

shto-znachat-erorite-koi-se-pojavuvaat-na-veb-stranite

Телефони

Што значат „ерорите“ кои се појавуваат на веб страните?

пред 6 часа - Телефони

Додека листате разни веб страници сигурно сте ги сретнале различните „ерори“ со кодови кои имаат одредено значење...

samsung-galaxy-book-e-windows-10-tablet-koj-ke-bide-pretstaven-na-mwc

Smartportal

Samsung Galaxy Book е Windows 10 таблет кој ќе биде претставен на MWC

пред 7 часа - Smartportal

Windows 10 преносните уреди полека но сигурно стануваат важен дел од MWC во Барселона, саем кој до пред неколку...

zvucite-koi-gi-pravi-orangutanot-go-rasvetluvaat-potekloto-na-chovechkata-komunikacija

ЕНаука

Звуците кои ги прави орангутанот го расветлуваат потеклото на човечката комуникација

пред 7 часа - ЕНаука

Научниците кои со години ја слушале комуникацијата помеѓу најблиските примати до човекот, орангутаните, тврдат...

sapun-vo-mikrobranova

365

Сапун во микробранова

пред 7 часа - 365

6 Споделувања Share Tweet Steve Mould најде начин да стави камера во микробранова без да ја уништи. Ветува интересна...

protekoa-fotografii-od-x10-noviot-smartfon-od-sredno-visokata-klasa-na-htc

Smartportal

Протекоа фотографии од X10, новиот смартфон од средно-високата класа на HTC

пред 7 часа - Smartportal

Денес скоро ексклузивно пишуваме за тоа што ќе ни донесе Samsung Galaxy S8 , како и новиот LG G6 . Можеби за ова...

nova-portrait-foto-bitka-iphone-7-plus-vs-google-pixel-vs-huawei-p9

GSM

Нова portrait фото битка: iPhone 7 Plus vs Google Pixel vs Huawei P9

пред 7 часа - GSM

Замаглување на позадината, или попознато како bokeh, е посакуван ефект во фотографиите, особено кај портретите....

nema-veke-bushenje-nauchnicite-otkrija-nachin-kako-rasipanite-zabi-samite-da-se-popravaat

Smartportal

Нема веќе бушење: Научниците открија начин како расипаните заби самите да се поправаат

пред 7 часа - Smartportal

Научници од King’s College во Лондон откриле дека еден од лековите кој се користи за клинички третман на Алцхајмерова...

nauchnici-od-velika-britanija-naskoro-ke-mozhat-da-izveduvaat-medicinski-eksperimenti-vo-vselenata-na-nulta-gravitacija

Точка

Научници од Велика Британија наскоро ќе можат да изведуваат медицински експерименти во вселената на нулта гравитација

пред 8 часа - Точка

Британските научници наскоро ќе летаат во вселената за да спроведуваат медицински експерименти од најсовремена...

za-prv-pat-iphone-red

Телефони

За прв пат iPhone Red

пред 8 часа - Телефони

Apple следниот месец ќе има нов промотивен настан на кој ќе ја прикаже пролетната освежена понуда на уреди, меѓу...

trka-na-avtonomni-vozila-zavrshila-so-sudar

Smartportal

Трка на автономни возила завршила со судар

пред 8 часа - Smartportal

Во Буенос Аирес, Аргентина, се одржа првата трка на автономни возила, ePrix. Но покрај тоа што ќе биде запомнета...

energy-observer-brod-koj-sam-proizveduva-gorivo-dodeka-plovi

Smartportal

Energy Observer – брод кој сам произведува гориво додека плови

пред 8 часа - Smartportal

Бродот наречен Energy Observer ќе може да плови и да создава сопствено гориво истовремено. Овој брод ќе биде подготвен...

kuka-od-snishtata-ima-samo-55-kvadrati-i-ke-ve-voodushevi

Македонија Денес

Куќа од сништата има само 55 квадрати и ќе ве воодушеви

пред 8 часа - Македонија Денес

Неверојатниот проект на јапонската компанија  “Mizuishi Architect Atelier” е минијатурната куќа од 55 квадрати...

poglednete-go-videoto-za-noviot-battlefield-1-mod

Кајгана

Погледнете го видеото за новиот Battlefield 1 мод

пред 9 часа - Кајгана

ЕА DICE не загрева за новата експанзија на Battlefield 1 They Shall Not Pass. Веќе најавениот мод Frontlines го...

nauchnicite-otkrija-chovek-kogo-pushenjeto-gi-spasilo-od-anemija

Орбис

Научниците открија човек кого пушењето ги спасило од анемија

пред 9 часа - Орбис

1 2 3 4 5 6 7