20
1 2 3 4 5 6 7 
sony-doagja-na-mwc-2018-vo-barselona-so-poveke-aduti

Телефони

Sony доаѓа на MWC 2018 во Барселона со повеќе адути

пред еден ден - Телефони

Sony Mobile го потврди присуството на MWC 2018 саемот кој кон крајот на февруари ќе се одржи во Барселона, а се...

motorola-ke-ima-chetiri-novi-top-smartfoni

Телефони

Motorola ќе има четири нови ТОП смартфони

пред еден ден - Телефони

Motorola на претстојниот MWC 2018 саем ќе се претстави со дури четири нови смартфони од кои три во Moto G6 гамата,...

ford-proizvede-moderen-mustang-bullitt

USB

Ford произведе модерен Mustang Bullitt

пред еден ден - USB

Ford на актуелниот авто-салон во Детроит ја претстави современата верзија на Mustang со ознака Bullitt во знак...

kinezite-ke-nosat-insekti-i-rastenija-na-temnata-strana-na-mesechinata

USB

Кинезите ќе носат инсекти и растенија на темната страна на Месечината

пред еден ден - USB

Не е претерување ако кажеме дека живееме во ерата на најголемото човеково истражување на вселената. Месечината...

poradi-greshka-vo-vatsap-hakerite-mozhat-da-gi-gledaat-vashite-chetovi

Cooltura

Поради грешка во ВатсАп хакерите можат да ги гледаат вашите четови

пред еден ден - Cooltura

По безбедносни проверки откриена е грешка во ВатсАп (WhatsApp), поради која хакерите можат да се инфилтрираат во...

po-rechisi-500-godini-nauchnicite-otkrija-shto-gi-ubi-actekite

USB

По речиси 500 години научниците открија што ги уби Ацтеките

пред еден ден - USB

Во рок од 5 години, 80 отсто од вкупната популација на Ацтеките – 15 милиони луѓе, биле збришани поради епидемија...

strmni-padini-na-mars-otkrivaat-struktura-od-zakopan-mraz

ЕНаука

Стрмни падини на Марс откриваат структура од закопан мраз

пред еден ден - ЕНаука

Истражувачите, со помош на Марсовиот Извиднички Орбитер (Mars Reconnaissance Orbiter – MRO) открија осум локации...

fosiliziran-cherep-otkriva-koga-zhiveel-posledniot-ednorog

Идивиди

Фосилизиран череп открива кога живеел последниот „еднорог“

пред еден ден - Идивиди

Со декади научниците претпоставувале дека Сибирскиот еднорог – дамнешен изумрен вид на цицачи кои личеле повеќе...

zoshto-novite-videa-na-youtube-imaat-tochno-301-pregled-na-pochetok

GSM

Зошто новите видеа на YouTube имаат точно 301 преглед на почеток?

пред еден ден - GSM

Речиси секое ново видео на YouTube извесен период има по точно 301 преглед, а се чини дека тоа не е неверојатна...

asus-go-pretstavi-zenfone-max-plus

USB

Asus го претстави ZenFone Max Plus

пред еден ден - USB

Новиот телефон на Asus доаѓа со 5,7-инчен екран, солиден хардвер и батерија со капацитет од дури 4130 mAh, а ќе...

testdrop-pro-e-ednostaven-ured-koja-pokazhuva-dali-vodata-e-bezbedna-za-pienje

IT.mk

TestDrop Pro е едноставен уред која покажува дали водата е безбедна за пиење

пред еден ден - IT.mk

Еден од најкорисните уреди претставени на CES оваа година е TestDrop . Минијатурниот уред може да одреди дали некоја...

kujnski-smart-uredi-za-domakinstvo-ladilnik-predlaga-recepti-i-gi-ispraka-do-smart-rernata

24 вести

Кујнски смарт-уреди за домаќинство, ладилник предлага рецепти и ги испраќа до смарт - рерната

пред еден ден - 24 вести

Откако го претстави својот „паметен“ шкаф, кој „се грижи“ за облеката, ЛГ се зафати и со другите делови од мебелот....

oslobodete-se-od-internet-balonite

IT.mk

Ослободете се од интернет балоните

пред еден ден - IT.mk

Не е никакво изненадување дека интернет балоните не му помагаат на никого. Постојаната изложеност на исто или слично...

sony-xperia-xa2-i-xa2-ultra-vs-xperia-xa1-i-xa1-ultra-site-promeni

GSM

Sony Xperia XA2 и XA2 Ultra vs Xperia XA1 и XA1 Ultra: Сите промени

пред еден ден - GSM

За време на CES 2018 настанот, Sony претстави два нови смартфони од средната класа, следбениците на Xperia XA1...

pochna-odbrojuvanjeto-do-isprakanjeto-chovek-na-mars

Факултети

Почна одбројувањето до испраќањето човек на Марс

пред еден ден - Факултети

( Фото: Thinkstock ) Оваа година Земјата и Марс ќе бидат најблиску една до друга. Истото ќе се повтори дури по...

1 2 3 4 5 6 7