20
1 2 3 4 5 6 7 
sudbinata-na-nokia-z-android-launcherot-e-neizvesna

Телефони

Судбината на Nokia Z Android „лаунчерот“ е неизвесна

пред еден ден - Телефони

Nokia годинава ќе направи голем камбек на пазарот со нови смартфони кои ќе работат со целосно функционален оперативен...

masirajte-go-svojot-sreden-prst-samo-60-sekundi-ke-se-sluchi-neshto-neverojatno-so-vasheto-telo

Македонија Денес

Масирајте го својот среден прст само 60 секунди, ќе се случи нешто неверојатно со вашето тело

пред еден ден - Македонија Денес

Една древна јапонска медицина вели дека секој прст е поврзан со одреден орган во телото, и дека на подобрување...

poglednete-kako-izgleda-mobilna-sala-za-sostanoci-shto-se-postavuva-za-nekolku-sekundi

Македонија Денес

Погледнете како изгледа мобилна сала за состаноци што се поставува за неколку секунди

пред еден ден - Македонија Денес

Институтот за Технологија Масачусетс (MIT) и технолошката компанија Google создадоа мобилна сала за состаноци што...

twitter-po-greshka-gi-natera-korisnicite-da-go-sledat-donald-tramp

Телефони

Twitter по грешка ги натера корисниците да го следат Доналд Трамп

пред еден ден - Телефони

Социјалната мрежа Twitter призна дека направила голема техничка грешка при трансферот на профилот @POTUS кој му...

microsoft-izvestuva-windows-7-e-star-i-ne-e-veke-bezbeden

Телефони

Microsoft известува: Windows 7 е стар и не е веќе безбеден!

пред еден ден - Телефони

Microsoft престанува да дава поддршка за Windows 7 оперативниот систем, затоа што сите ресурси ги вложува во Windows...

na-pazarot-stignuva-gmo-jabolko-otporno-na-potemnuvanje

ЕНаука

На пазарот стигнува ГМО јаболко, отпорно на потемнување

пред еден ден - ЕНаука

Во февруари, оваа година, пристигнува нов вид на генетски модифицирано јаболко, кое припаѓа на сортата “Арктикчки...

sredba-odblisku-so-gravitacionite-branovi-pokana-za-predavanjeto-na-m-r-ivona-kafedjiska

ЕНаука

“Средба одблиску“ со гравитационите бранови – Покана за предавањето на м-р Ивона Кафеџиска

пред еден ден - ЕНаука

Ве покануваме на несекојдневен настан – научно популарно предавање на тема “Гравитациони бранови“, кое ќе го одржи...

obrazovanie-na-decata-od-doma-za-ili-protiv

ЕНаука

Образование на децата од дома – за или против?

пред еден ден - ЕНаука

Иако образованието од дома и не е толку невообичаена работа во некои држави, кај нас е многу ретка појава, ограничена...

shto-vsushnost-gledaat-kuchinjata-vo-televizor

ЕНаука

Што всушност гледаат кучињата во телевизор

пред еден ден - ЕНаука

Pets Watching TV Сопствениците на кучиња често забележуваат дека нивните миленици често гледаат во телевизор, во...

novi-dokazi-deka-porano-mars-izobiluval-so-voda

Идивиди

Нови докази дека порано Марс изобилувал со вода

пред еден ден - Идивиди

Поголемиот дел од 2016-та, Марс беше фокус на фасцинацијата на човештвото со вселената, а голем дел од тој фокус...

veb-stranica-za-kradci-i-kidnaperi-vaka-doznavaat-sè-za-vas

Курир

Веб-страница за крадци и киднапери: Вака дознаваат сè за вас

пред 2 дена - Курир

Константно сме онлајн и константно споделуваме мстичен број, број од сметка, колку години имаме, дали сме во врска,...

najpopularni-igri-za-telefon-za-2016-ta-godina

GSM

Најпопуларни игри за телефон за 2016-та година!

пред еден ден - GSM

Игрите придонесоа дури 80% од целосниот приход на апликациите во 2016-та година. Да погледнеме кои од нив беа најзаслужн...

kina-go-gradi-najbrziot-superkompjuter-na-site-vreminja

Телефони

Кина го гради најбрзиот суперкомпјутер на сите времиња

пред еден ден - Телефони

Кина работи на следната генерација на суперкомпјутери и планира до крајот на 2017 година да креира exascale прототип....

bagel-za-merenje-edinstveno-umno-metro-koe-shto-ke-vi-treba

Идивиди

Багел за мерење – единствено „умно“ метро кое што ќе ви треба

пред еден ден - Идивиди

Доколку работните обврски од вас често побаруваат да мерите и премерувате работи, знаете колку е важно тоа секогаш...

led-svetilki-za-pod-krevet-koi-se-aktiviraat-pri-dvizhenje

Црно бело

ЛЕД светилки за под кревет, кои се активираат при движење

пред еден ден - Црно бело

Колку пати ви се случило да се разбудите сред ноќ жедни (или гладни) и да се удрите во сите можни предмети додека...

1 2 3 4 5 6 7