20
1 2 3 4 5 6 7 
golemo-otkritie-belite-drobovi-ne-se-samo-za-dishenje-tuku-i-za-proizvodstvo-na-trombociti

Орбис

Големо откритие: Белите дробови не се само за дишење, туку и за производство на тромбоцити

пред еден ден - Орбис

koga-algoritmi-gi-postavuvaat-reklamite-greshkite-ne-se-iznenaduvanje

IT.mk

Кога алгоритми ги поставуваат рекламите, грешките не се изненадување

пред еден ден - IT.mk

Главната вест од минатата недела се куп големи компании кои ги повлекоа своите реклами од YouTube. Причината не...

tehnologija-za-bezzhichni-vr-sistemi-so-4k-striming

Идивиди

Технологија за безжични VR системи со 4К стриминг

пред еден ден - Идивиди

Технологија развиена од ViShare Technology Limited компанијата од Хонг Конг која користи два чипа – еден кој го...

sozdadena-nova-sostojba-na-materijata

Идивиди

Создадена нова состојба на материјата

пред еден ден - Идивиди

На училиште не имаат учено дека основните состојби на материјата се цврста, течна, и гасовите. Но, она што ретко...

na-koj-nachin-antichkite-grci-otkrile-deka-zemjata-ne-e-ramna

Факултети

На кој начин античките Грци откриле дека Земјата не е рамна?

пред еден ден - Факултети

метод

na-zemjata-se-formiraat-nov-vid-na-oblaci

Факултети

На Земјата се формираат нов вид на облаци

пред еден ден - Факултети

Со години луѓето низ светот гледаат нов вид на облаци обидувајќи се да сфатат за каков вид станува збор, а истите...

recenzija-idninata-na-memoriranjeto-ke-bide-vo-atomite

Телефони

Рецензија Иднината на меморирањето ќе биде во атомите

пред еден ден - Телефони

Претходно пишувавме за меморијата и Клауд сервисите, но сега ќе погледнеме малку подалеку во иднината за проблемот...

koncept-foto-sporedba-na-iphone-8-galaxy-s8-i-lg-g6

Телефони

Концепт фото споредба на iPhone 8, Galaxy S8 и LG G6

пред 2 дена - Телефони

Концепт артистите најчесто ги замислуваат претстојните смартфони со невозможни иновации само за да изгледаат што...

na-koj-nachin-se-dvizhat-spermatozoidite

ЕНаука

На кој начин се движат сперматозоидите ?

пред еден ден - ЕНаука

Како успева еден сперматозоид  да победи десетици милиони други сперматозоиди во трката да оплоди јаце клетка?...

recenzija-klaud-servisite-kako-zamena-za-klasichni-serveri

Телефони

Рецензија Клауд сервисите како замена за класични сервери

пред 2 дена - Телефони

Клауд (Cloud Service) е еден од најновите сервиси што се популаризираат на интернет, кои се повеќе земаат замав...

recenzija-sony-xperia-xa1-odlichen-naslednik

Телефони

Рецензија Sony Xperia XA1 - Одличен наследник

пред 2 дена - Телефони

Sony Mobile прави одлични исчекори во проширување на X серијата која има повеќе модели со различни карактеристики,...

7-trikovi-za-polesno-prebaruvanje-na-google

GSM

7 трикови за полесно пребарување на Google

пред 2 дена - GSM

Google search е несомнено лидер во пребарување на интернетот. Го користите секој ден, но големи се шансите да не...

tajna-finta-vo-street-fighter-otkriena-po-26-godini

GSM

Тајна финта во „Street Fighter“ откриена по 26 години

пред 2 дена - GSM

Секој кој играл „Street Fighter“ знае дека Вега беше еден од ликовите што најтешко се победуваа.. Јутјуберот Desk...

farmerkite-treba-da-imaat-vakov-shesti-djeb-za-smartfon

Телефони

Фармерките треба да имаат ваков шести џеб за смартфон

пред 2 дена - Телефони

Проблем станува веќе носењето на нашите смартфони во џеб, затоа мора нешто да се смени во дизајнот на нашата облека....

huawei-ima-prodadeno-12-milioni-p9-i-p9-plus-uredi

GSM

Huawei има продадено 12 милиони P9 и P9 Plus уреди!

пред 2 дена - GSM

Компанијата која за многу кратко време се искачи до врвот и стана конкуренција на наекои од најпознатите имиња...

1 2 3 4 5 6 7