20
1 2 3 4 5 6 7 
huawei-p10-so-eden-klik-do-portret-od-sonishtata

Идивиди

Huawei P10: Со еден клик до портрет од соништата

пред еден ден - Идивиди

Првото нешто што паѓа во очи кај несомнено е неговиот дизајн и начинот на кој природно „лежи“ во рака. Во споредба...

sega-ima-nachin-kako-da-dojdete-do-milioni-nauchni-dokumenti-besplatno

Факултети

Сега има начин како да дојдете до милиони научни документи бесплатно

пред еден ден - Факултети

Ако сметате дека знаењето треба да биде бесплатно и достапно на колку што е можно повеќе луѓе, сега може да пробате...

the-last-goodbye-e-mornichava-prikazna-za-holokaustot-rakazhana-vo-virtuelna-realnost

IT.mk

The Last Goodbye е морничава приказна за холокаустот, ракажана во виртуелна реалност

пред еден ден - IT.mk

The Last Goodbye е приказна поставена во виртуелна реалност. Во неа „гледачот“ го следи Пинчас Гутер додека ја...

vo-sabota-dojdete-i-igrajte-igri-na-tabla-vo-javna-soba

IT.mk

Во сабота дојдете и играјте игри на табла во Јавна соба

пред еден ден - IT.mk

Оваа сабота се одбележува Меѓународен ден на друштвените игри. Веќе традиционално, неколку години овие настани...

fakti-za-ebay-koi-ne-ste-gi-znaele

GSM

Факти за eBay кои не сте ги знаеле

пред еден ден - GSM

Пред eBay, аукциите беа наменети за важни фаци и опортунисти кои се наддаваат за уметнички дела, олдтајмери и слично....

do-najpopularniot-torent-klient-ke-mozhe-da-se-pristapuva-direktno-od-internet-prelistuvachot

Бркај работа

До најпопуларниот торент клиент ќе може да се пристапува директно од интернет прелистувачот

пред еден ден - Бркај работа

Сите корисници на BitTorrent во иднина ќе можат да го користитат овој софтвер директно во самиот интернет прелистувач,...

rolex-oyster-perpetual-cosmograph-daytona-gi-dokazha-ushte-ednash-kvalitetite-na-rolex

Friday

ROLEX OYSTER PERPETUAL COSMOGRAPH DAYTONA ги докажа уште еднаш квалитетите на Rolex

пред еден ден - Friday

Еден од најпознатите брендови на часовници произведе модел со 18 каратно жолто, бело и розе злато. Во рангот со Yacht-Ma...

vo-tek-podgotovkite-za-jubilejnoto-desetto-izdanie-na-vikend-media-festival-vo-rovinj

Smartportal

Во тек подготовките за јубилејното десетто издание на Викенд Медиа Фестивал во Ровињ

пред еден ден - Smartportal

Оваа година се одбележува десетгодишнината од фестивалот кој ги дефинира маркетинг и дигиталните трендови во регионот...

sliko-zbor-e-makedonska-aplikacija-razviena-od-tinejdjer-nameneta-za-deca-so-prechki-vo-govorot

IT.mk

Слико збор е македонска апликација развиена од тинејџер, наменета за деца со пречки во говорот

пред еден ден - IT.mk

Слико збор e македонска Android апликација која ја изработи 15-годишниот Даријан Шеќеров. Апликацијата е потполно...

za-windows-10-interesot-splasnuva-za-7cata-raste

Smartportal

За Windows 10 интересот спласнува, за 7цата расте?

пред еден ден - Smartportal

Според податоците со кои располага NetMarketShare , популарноста на последното издание на Windows, Windows 10,...

sony-xperia-xz-premium-vo-nova-bronzena-verzija

GSM

Sony Xperia XZ Premium во нова бронзена верзија!

пред еден ден - GSM

Новиот смартфон на Sony, Xperia XZ Premium, ќе биде достапен во уште една боја:. Sony ги изненади сите на MWC,...

sony-xperia-xz-i-xperia-x-performance-dobivaat-android-7-1-1-nougat

Телефони

Sony Xperia XZ и Xperia X Performance добиваат Android 7.1.1 Nougat

пред еден ден - Телефони

Sony Mobile уште еднаш покажува дека е еден од највредните брендови кога се во прашање софтверските надградби па...

it-rabotnicite-spodeluvaat-shto-sè-slushnale-na-rabota

Црно бело

IT работниците споделуваат: Што сè слушнале на работа?

пред еден ден - Црно бело

Дали знаете што значи PICNIC? Не мислиме на уживање во пролетта надвор на сонце со вкусна храна и пиење. Мислиме...

huawei-p10-i-p10-plus-doagjaat-so-razlichni-memoriski-chipovi

GSM

Huawei: P10 и P10 Plus доаѓаат со различни мемориски чипови!

пред еден ден - GSM

Голем број од корисниците на Huawei P10 и P10 Plus забележаа неколку интересни разлики во уредите.... Голем број...

zapoznajte-ja-fiona-bebe-od-nilski-konj-koe-obozhava-da-se-tushira

ЕНаука

Запознајте ја Фиона – бебе од нилски коњ кое обожава да се тушира

пред еден ден - ЕНаука

Ова е Фиона, четири месечна женка од нилски коњ за која медиумите ширум светот пишуваат од крајот на јануари, откако...

1 2 3 4 5 6 7