20
1 2 3 4 5 6 7 
vertu-ke-lansira-obichni-mobilni-telefoni-koi-ke-chinat-preku-9-500-dolari

Smartportal

Vertu ќе лансира обични мобилни телефони кои ќе чинат преку 9.500 долари

пред 3 дена - Smartportal

Компанијата која е позната по своите луксузни телефони, кои се надевам дека никој од нашите читатели не би сакал...

netflix-lansira-novi-interaktivni-programi-koi-mozhe-da-gi-kontrolira-korisnikot

Smartportal

Netflix лансира нови интерактивни програми кои може да ги контролира корисникот

пред 3 дена - Smartportal

Најпопуларниот сервис за онлајн стриминг на серии и филмови има нова идеја како да го задржи водството пред конкуренција...

android-korisnici-vnimavajte-nad-800-aplikacii-vo-play-store-se-inficirani-od-maliciozniot-kod-xavier

Бркај работа

Android корисници, внимавајте: Над 800 апликации во Play Store се инфицирани од малициозниот код „Xavier“!

пред 3 дена - Бркај работа

Според информациите на антивирусната компанија „Trend Micro“, над 800 апликации во Google Play Store се заразени...

najdobrite-sega-retro-igri-besplatno-dostapni-za-ios-i-android

IT.mk

Најдобрите Sega ретро игри бесплатно достапни за iOS и Android

пред 3 дена - IT.mk

Дали ви недостасува Sega конзолата и сакате да си го поиграте стартите хитови? Добри вести! Со Sega Forever проектот,...

znaevte-shto-znachi-oznakata-galaxy-s

GSM

Знаевте што значи ознаката Galaxy S?

пред 3 дена - GSM

Уште од презентацијата на оригиналниот модел пред неколку години, Galaxy S серијата секогаш е на врвот на понудат...

nov-startap-od-poraneshni-vraboteni-od-nokia-vetuva-vr-ochila-so-znachitelno-povisoka-rezolucija

Smartportal

Нов стартап од поранешни вработени од Nokia ветува VR очила со значително повисока резолуција

пред 3 дена - Smartportal

Денешните најпопуларни VR очила се доволно добри за да ве внесат во виртуелната околина, но и покрај тоа, не можат...

napravi-sam-ventilator-od-plastichni-shishinja

Кајгана

Направи сам: Вентилатор од пластични шишиња

пред 3 дена - Кајгана

Разладете се на едноставен начин со овој вентилатор од пластични шишиња. Изгледа кул и лади на принцип на воздушна...

kako-amsterdamskiot-aerodrom-se-bori-so-buchavata-od-avionite

365

Како амстердамскиот аеродром се бори со бучавата од авионите

пред 3 дена - 365

13 Споделувања Share Tweet Амстердамскиот аеродром Схипхол, лоциран на само 9 километри југоисточно од градот,...

robotite-i-veshtachkata-inteligencija-ke-zavladeat-za-120g

Телефони

Роботите и вештачката интелигенција ќе завладеат за 120г.

пред 3 дена - Телефони

Истражување спроведено од експерти за вештачка интелигенција утврдува дека мора да поминат 120 години додека роботите...

francija-voveduva-vizi-za-osnovachi-na-startap-sad-saka-da-gi-ukine

IT.mk

Франција воведува визи за основачи на стартап, САД сака да ги укине?

пред 3 дена - IT.mk

Додека Франција најави дека ќе додаде специјална виза за основачи на стартапи, САД можеби размислува за нејзино...

1 2 3 4 5 6 7