20
1 2 3 4 5 6 7 
commodore-64-go-proslavi-svojot-35-rodenden

Телефони

Commodore 64 го прослави својот 35 роденден

пред 3 дена - Телефони

Помладите генерации веројатно само читале за Commodore 64 во книгите или слушнале за него од некои носталгични...

istrazhuvachi-koristat-mashinsko-uchenje-za-eliminiranje-na-buffering-na-internet-videata

Smartportal

Истражувачи користат машинско учење за елиминирање на “buffering” на интернет видеата

пред 3 дена - Smartportal

Уште од времето кога постои интернетот, гледањето на видеа на него не е баш најсјајно искуство. Да, работите драматично...

commodore-64-proslavi-35-godini-postoenje

Интересно

Commodore 64 прослави 35 години постоење

пред 3 дена - Интересно

Благодарение на компјутерот Commodore 64, сега можеме да уживате во евтина технологија со врвни перформанси. Порано...

google-voveduva-prashanja-i-odgovori-na-android

Телефони

Google воведува „прашања и одговори“ на Android

пред 3 дена - Телефони

Google Maps и Google Search добиваат нова услуга, со цел да може корисниците полесно да ги наоѓаат одговорите што...

nokia-8-cena-i-dostapnost

GSM

Nokia 8: Цена и достапност

пред 3 дена - GSM

Конечно, официјално беше претставен Nokia 8 со Snapdragon 835, дуален систем камери и Zeiss леќи. Бидејќи ги знаеме...

poradi-ekstremni-klimatski-uslovi-gushterite-evoluirale-vo-rok-od-nekolku-meseci

ЕНаука

Поради екстремни климатски услови гуштерите еволуирале во рок од неколку месеци

пред 3 дена - ЕНаука

Сосема случајно, научниците имале прилика да ги проследат гуштерите како се развиваат во рок од само неколку месеци....

zabelezhan-celosno-bel-los-vo-shvedska

ЕНаука

Забележан целосно бел лос во Шведска

пред 3 дена - ЕНаука

Ретки се фотографиите од целосно бели лосови од Шведска. Еден член од општинскиот совет, Ханс Нилсон, како љубител...

dali-wi-fi-ruterot-doma-vlijae-na-nasheto-zdravje

Локално

Дали Wi-Fi рутерот дома влијае на нашето здравје

пред 3 дена - Локално

Во секојдневниот живот, ние сме изложени на десетици сигнали за Wi-Fi и неизбежно започнуваме да се прашуваме дали...

otkrien-dizajnot-na-sony-xperia-xz1

GSM

Откриен дизајнот на Sony Xperia XZ1!

пред 3 дена - GSM

Xperia XZ1 е наследникот на Xperia XZ and Xperia XZs и сега може да го погледнеме неговиот дизајн, благодарение...

spored-najnovoto-istrazhuvanje-igranje-fps-igri-bi-mozhele-da-go-oshtetat-vashiot-mozok

IT.mk

Според најновото истражување, играње FPS игри би можеле да го оштетaт вашиот мозок

пред 4 дена - IT.mk

Не е никаква тајна дека сме огромни љубители на FPS игрите. Пукачките игри во прво лице се способни за кратко време...

1 2 3 4 5 6 7