20
1 
nadal-ekspresno-izbori-polufinale-vo-majami

24 вести

Надал експресно избори полуфинале во Мајами

пред еден час - Денешен

Со експресна победа над Џек Сок (САД) во два сета (6:2 и 6:3), шпанскиот тенисер Рафаел Надал ноќеска обезбеди...

nema-penzija-za-46-godishnata-kimiko-date-krum-se-vraka-na-tenisot-po-ednogodishna-pauza

Република

Нема пензија за 46-годишната Кимико Дате-Крум, се враќа на тенисот по едногодишна пауза

пред 19 минути - Република

Легендарната јапонска тенисерка Кимико Дате – Крум и на 46 години не сака да стави конечен крај на својата кариера....

poteg-na-denot-nadal-go-nadmudri-sok-i-iznudi-aplauzi-od-publikata-vo-majami

Дерби

Потег на денот: Надал го надмудри Сок и изнуди аплаузи од публиката во Мајами

пред 14 минути - Дерби

Најдобриот шпански тенисер, Рафал Надал ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Мајами и тоа против Фабио Фоњини...

gjorcheska-i-para-vo-bitka-so-prvite-nositelki-za-mesto-vo-polufinale

24 вести

Ѓорческа и Пара во битка со првите носителки за место во полуфинале

пред 3 часа - 24 вести

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа доживеа неочекуван пораз во сингл на фјучерсот во Санта Маргарита...

novak-ke-ja-brani-titulata-vo-madrid

Start.mk

Новак ќе ја брани титулата во Мадрид

пред 4 часа - Start.mk

Вториот светски тениски рекет Србинот Новак Ѓоковиќ, ќе ја брани титулата на мастерс турнирот во Мадрид, потврдија...

poznati-site-1-4-finalisti-na-turnirot-vo-majami

Тип

Познати сите 1/4 финалисти на турнирот во Мајами

пред еден ден - Тип

Роџер Федерер се пласираше во 1/4-финалето на турнирот од сериите “Мастерс” во Мајами. Носителот на 18 титули од...

nadal-se-isplashi-od-gjokovik

Start.mk

Надал се исплаши од Ѓоковиќ

пред еден ден - Start.mk

Поранешниот светски тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал одлучи да не игра во четвртфиналето во Дејвис...

vavrinka-i-gofin-izborija-osminafinale-na-turnirot-vo-majami

A1on

Вавринка и Гофин изборија осминафинале на турнирот во Мајами

пред 2 дена - A1on

Првиот носител Стан Вавринка (Швајцарија) се пласира во осминафиналето на АТП турнирот во Мајами, САД, откако ноќеска...

del-potro-vo-bunilo-po-lekcijata-koja-ja-dobi-od-shvajcarecot-federer-nikogash-ne-igral-podobro-so-svoeto-najslabo-oruzhje

Дерби

Дел Потро во бунило по лекцијата која ја доби од Швајцарецот: Федерер никогаш не играл подобро со своето „најслабо оружје“!

пред 2 дена - Дерби

Хуан Мартин Дел Потро даде се од себе на пресметката со Рожер Федерер во третата рунда на Мастерс турнирот во Мајами,...

loshiot-dechko-kirjos-so-magichen-poen-iznudi-gromoglasen-aplauz-od-publikata-vo-majami

Дерби

Лошиот дечко Кирјос со магичен поен изнуди громогласен аплауз од публиката во Мајами

пред 2 дена - Дерби

Лошото момче од Австралија, Ник Кирјос по голема борба излезе на крај со хрватскиот џин Иво Карловиќ со што се...

organizatorite-vo-majami-go-pronajdoa-zagubeniot-brat-bliznak-na-gjokovik-srbinot-odusheveno-odgovori

Дерби

Организаторите во Мајами го пронајдоа „загубениот“ брат близнак на Ѓоковиќ, Србинот одушевено одговори

пред 3 дена - Дерби

Новак Ѓоковиќ поради повреда не настапува на Мастерсот во Мајами кој е уште во раната фаза од разигрувањето, а...

nadal-go-odigra-natprevarot-broj-1000-vo-karierata

Тип

Надал го одигра натпреварот број 1000 во кариерата

пред 3 дена - Тип

Дуелот на Рафаел Надал против германецот Филип Колшрајбер (0:6, 6:2, 6:3) од третиот круг на “Мастерсот” – А во...

stabilno-vo-top-200-gjorcheska-e-povtorno-na-192-pozicija

Телеграф

СТАБИЛНО ВО ТОП-200: Ѓорческа е повторно на 192. позиција

пред 3 дена - Телеграф

Лина Ѓорческа е одново на 192. место на ВТА-листата. Таа на турнирот во Италија не успеа да дојде до позабележителен...

marej-ima-skinat-muskul-ke-pauzira-najmalku-eden-mesec

Екипа

Мареј има скинат мускул, ќе паузира најмалку еден месец

пред 3 дена - Екипа

Повредата што Енди Мареј ја заработи за време на настапот на Индијан Велс воопшто не е наивна, па прворангираниот...

1