20
1 2 3 4 5 6 
shto-treba-da-znaete-ako-piete-antibiotici

Panacea

Што треба да знаете ако пиете антибиотици?

пред еден час - Panacea

Пробиотиците имаат позитивен ефект при терапија со антибиотици, бидејќи се корисни за воспоставување на нарушената...

napredok-vo-borbata-protiv-rakot

VOA news

Напредок во борбата против ракот

пред 4 часа - VOA news

spagjate-li-vo-grupata-na-pametni-lugje

Panacea

Спаѓате ли во групата на паметни луѓе?

пред 6 часа - Panacea

Активностите кои ги бирате сами, а кои не се неопходни, се најмоќниот показател за вашите приоритети како личност

zoshto-ne-mozheme-da-im-odoleeme-na-jaglehidratite

Кајгана

Зошто не можеме да им одолееме на јаглехидратите?

пред 7 часа - Кајгана

Тим на научници од Институтот за физиолошка наука открил дека активацијата на неврони предизвикана од стрес го...

decata-sakaat-da-vezhbaat-niz-igra

Panacea

Децата сакаат да вежбаат низ игра

пред 8 часа - Panacea

6-recepti-priroden-lek-koj-go-ima-vo-sekoja-kujna-za-normaliziranje-na-krvniot-pritisok-za-nekolku-minuti

Бабин лек

6 рецепти – природен лек кој го има во секоја кујна, за нормализирање на крвниот притисок за неколку минути

пред 8 часа - Бабин лек

За нормализирање на крвниот притисок нормално помага природниот лек кој го има во секоја кујна. Тоа е јаболков...

10-zdrastveni-problemi-koi-mozhete-da-gi-reshite-so-rakija

Скопје Инфо

10 здраствени проблеми кои можете да ги решите со ракија

пред 9 часа - Скопје Инфо

Приказните за лековитоста на ракојата се пренесуваат од колено на колено, со со оглед на процентот на алкохолот...

priroden-antibiotik-gi-unishtuva-infekciite-na-urinarniot-trakt

Бабин лек

Природен антибиотик ги уништува инфекциите на уринарниот тракт

пред 9 часа - Бабин лек

Ако имате проблеми со метаболизмот и имунитетот, инфекции на уринарниот тракт или бубрезите, оваа смеса која сами...

7-naviki-koi-poleka-no-sigurno-vi-go-unishtuvaat-rbetot

Panacea

7 навики кои полека, но сигурно ви го уништуваат ’рбетот

пред 9 часа - Panacea

nauchnicite-chekor-poblisku-do-univerzalen-test-na-krv-za-otkrivanje-na-rak

Кајгана

Научниците чекор поблиску до универзален тест на крв за откривање на рак

пред 9 часа - Кајгана

Научниците се чекор поблиску до исполнување на една од најголемите цели во медицината – универзален тест на крвта...

zharko-batik-krosfitot-go-podobruva-nachinot-na-zhivot-dobroto-telo-e-samo-bonus

Кафе пауза

Жарко Батиќ: Кросфитот го подобрува начинот на живот – доброто тело е само бонус

пред 9 часа - Кафе пауза

Поголемиот дел од младите денес се грижат за себе и се обидуваат да водат здрав живот. Физичката активност е неминовен...

vi-se-zatna-nosot-a-nemate-kapki-odzatnete-go-za-tri-sekundi

Бабин лек

Ви се затна носот а немате капки? – одзатнете го за три секунди

пред 10 часа - Бабин лек

Со температурите во минус во зимата, многу често знае носот да ни се затне. Дури и да немате капки при рака, има...

za-vechno-mlada-kozha-shto-da-jadete-za-da-gi-zgolemite-efektite-od-kolagenot

Црно бело

За вечно млада кожа: Што да јадете за да ги зголемите ефектите од колагенот?

пред 11 часа - Црно бело

Најверојатно досега веќе сте слушнале за силниот протеин наречен колаген со оглед на неговата популарност. Состојката...

prichini-za-krvavenje-od-nosot

Panacea

Причини за крвавење од носот

пред 11 часа - Panacea

Крвавењето се јавува одеднаш, често ноќе, за време на спиењето. Причините можат да бидат фрактура, висок крвен...

med-jabolkov-ocet-i-luk-lekuvaat

Боза

Мед, јаболков оцет и лук лекуваат:

пред 11 часа - Боза

Мед, јаболков оцет и лук – тоа е навистина неверојатна комбинација, која според мислењето на медицинските специјалисти,...

1 2 3 4 5 6