20
1 2 3 4 
zholtica-kaj-tri-deca-od-dve-skopski-uchilishta

Start.mk

Жолтица кај три деца од две скопски училишта

пред еден час - Start.mk

Три деца од две училишта во скопската населба Ѓорче Петров се разболеле од заразната жолтица А. За среќа, велат...

hrana-protiv-nesonica

Либертас

Храна против несоница

пред 19 часа - Либертас

Магазинот National Geographic Food открива пет продукти кои го подобруваат сонот и поради кои несоницата станува...

dietalni-bombici-bez-pechenje

Кајгана

Диетални бомбици без печење

пред 19 часа - Кајгана

Нашиот предлог за викенд десерт се овие диетални бомбици чие приготвување не бара печење. Кокос, гранола и кора...

vezhba-za-onie-koi-shto-na-rabotnoto-mesto-postojano-sedat

Денар

Вежба за оние кои што на работното место постојано седат

пред 22 часа - Денар

Дури и по убаво преспиената ноќ се будите уморни и вкочанети? Обидете се со оваа вежба за истегнување по работниот...

tazhnite-pesni-i-pozitivnite-emocii

A1on

Тажните песни и позитивните емоции

пред 23 часа - A1on

Истражување на германски научници покажува дека тажните песни не привлекуваат затоа што поттикнуваат претежно позитивнит...

susamot-lechi-hemoroidi

A1on

Сусамот лечи хемороиди

пред 23 часа - A1on

Семките од сусам не се само вкусен додаток и украс на печивата, туку и доста лековита намирница, што ги зајакнува...

med-od-tikva-domashen-melem-za-crniot-drob-lek-za-holesterolot-i-chudo-za-imunitetot

Денар

Мед од тиква: Домашен мелем за црниот дроб, лек за холестеролот и чудо за имунитетот

пред 23 часа - Денар

Можеби никогаш не сте слушнале за мед од тиква, но оваа вкусна намирница толку е здрава за организмот па откако...

5-nachini-kako-da-se-zashtitite-i-oslobodite-od-voshkite

Црно бело

5 начини како да се заштитите и ослободите од вошките

пред еден ден - Црно бело

Овие мали паразитски инсекти се навистина иритантни, еве упатство како да се справите со нив. Сигурно и вие, кога...

9-ubedlivi-prichini-zoshto-da-pochnete-da-piete-maslinovo-maslo-na-prazen-stomak

Црно бело

9 убедливи причини зошто да почнете да пиете маслиново масло на празен стомак

пред еден ден - Црно бело

Маслиновото масло со своите масни киселини, витамини и хранливи вредности, е еден од најповолните продукти за човечкото...

gaziranite-sokovi-go-menuvaat-mozokot-i-vlijaat-vrz-odnesuvanjeto

Скопје Инфо

Газираните сокови го менуваат мозокот и влијаат врз однесувањето

пред еден ден - Скопје Инфо

Новите откритија покажуваат дека газираните сокови го менуваат мозокот и многу влијаат врз однесувањето! Редовната...

vnimavajte-ova-se-ranite-simptomi-na-dijabetesot

Скопје Инфо

Внимавајте: Ова се раните симптоми на дијабетесот

пред еден ден - Скопје Инфо

Дијабетес тип 2 може да предизвика сериозни компликации како откажување на бубрегот и слепило, а го зголемува и...

zhenite-se-sramat-da-zboruvaat-za-ova-posle-poroduvanjeto

Интересно

Жените се срамат да зборуваат за ова после породувањето

пред еден ден - Интересно

Овие промени би можеле да предизвикаат голем срам за жените. Затоа со намера зборуваме за нив, со цел да не се...

otstranete-go-kamenecot-od-zabite-samo-zadrzhete-ja-ovaa-smesa-vo-ustata-edna-minuta

Денар

Отстранете го каменецот од забите: Само задржете ја оваа смеса во устата една минута

пред еден ден - Денар

Зарем не е подобро да користите природни супстанци кои не можат да ви наштетат, а покрај тоа се полесно достапни...

hrana-koja-sprechuva-rasipuvanje-na-zabite

Идивиди

Храна која спречува расипување на забите

пред еден ден - Идивиди

Одржувањето на здравјето на забите е од исклучителна важност, а тоа не се прави само со нивно редовно миење и ...

shto-ke-vi-se-sluchi-so-teloto-ako-ne-se-istushirate-2-dena

Кафе пауза

Што ќе ви се случи со телото ако не се истуширате 2 дена?

пред еден ден - Кафе пауза

Признајте дека и вам ви се случило ова! Сте си дошле дома доцна, исцрпени и сте се запрашале: „Дали навистина морам...

1 2 3 4