20
1 2 3 4 5 6 7 
adelina-tahiri-tatko-mi-e-zdrav-i-zhiv

Репортер

Аделина Тахири: Татко ми е здрав и жив

пред 13 минути - Репортер

По објавувањето на веста за наводната смрт на нејзиниот татко, пејачката Аделина Тахири се обрати преку својот...

koga-vi-e-rodenden-doznajte-duhot-na-koe-zhivotno-e-vash-zashtitnik-spored-mesecot-na-ragjanje

Start.mk

Кога ви е роденден – дознајте духот на кое животно е ваш заштитник според месецот на раѓање

пред 3 часа - Start.mk

Датумите на раѓање не се само обични броеви. Тој може да открие многу за вашиот карактер и скриените карактеристики....

semejstvoto-gjokovik-slaveshe-slava-a-jelena-so-svojot-stajling-gi-zaseni-site

Start.mk

Семејството Ѓоковиќ славеше слава, а Јелена со својот стајлинг ги засени сите

пред 4 часа - Start.mk

Семејството на Новак Ѓоковиќ вчера во Белград ја славеше домашната слава Свети Архангел Михаил. По црковниот обред,...

strashno-proroshtvo-na-ruskiot-patrijarh-na-choveshtvoto-mu-se-blizhi-krajot-na-svetot

Start.mk

Страшно пророштво на рускиот патријарх: На човештвото му се ближи крајот на светот

пред 4 часа - Start.mk

Патријархот на Руската православна црква, Кирил, изјавил денеска дека на човештвото, „кое е длабоко во грев“ му...

premierkata-na-srbija-na-romantichno-patuvanje-ana-ja-vodi-milica-na-golata-marina

Start.mk

Премиерката на Србија на романтично патување – Ана ја води Милица на голата Марина

пред 6 часа - Start.mk

Ана Брнабиќ, претседателка на Владата на Србија, денеска ја започнува дводневната посета на Норвешка, а престојот...

poraneshna-chlenka-na-grupata-drim-tvrdi-nik-od-bekstrit-bojs-me-prinudi-na-oralen-seks-a-potoa-me-siluvashe

Start.mk

Поранешна членка на групата „Дрим“ тврди: Ник од „Бекстрит бојс“ ме принуди на орален секс, а потоа ме силуваше

пред еден час - Start.mk

Пејачката, актерка и поранешна членка на групата „Дрим“, Мелиса Шуман, која сега има 33 години и е во брак, тврди...

se-proshetala-niz-trgovskiot-centar-kako-od-majka-rodena-dali-nekoj-zabelezha

Start.mk

Се прошетала низ трговскиот центар како од мајка родена, дали некој забележа?

пред 28 минути - Start.mk

Џен The Body Painter цели три часа ја дотеруваше оваа убавица и ја „(с)облече“ во насликани алишта, за да го направат...

princot-djordj-vo-crtan-film

Start.mk

Принцот Џорџ во цртан филм

пред еден час - Start.mk

Tриесетгодишнината од емитување на цртаниот филм „Пожарникарот Сем“ ќе биде одбележана со епизода во која ќе биде...

vo-presret-na-denot-na-blagodarnosta-tramp-pomiluva-misirki

Start.mk

Во пресрет на Денот на благодарноста: Трамп помилува мисирки

пред 11 часа - Start.mk

Претседателот на САД Доналд Трамп ги искористи своите овластувања да помилува осудени на смрт, и од рерната спаси...

majchina-molitva-sveti-zborovi-shto-go-chuvaat-sekoe-dete

Start.mk

Мајчина молитва: Свети зборови што го чуваат секое дете

пред 5 часа - Start.mk

Господе, бессмртен, од кого излегува добро и благослов, целосно се молам за децата кои ми ги подари за јас да ги...

frlila-topche-so-poraka-i-dobila-odgovor-shest-godini-podocna

A1on

Фрлила топче со порака и добила одговор шест години подоцна

пред 17 минути - A1on

Американка од сојузната држава Кентаки пред шест години на топче за бејзбол го оставила своето име и телефонски...

koj-e-biznismenot-shto-go-simna-mark-cukerberg-od-tronot

USB

Кој е бизнисменот што го симна Марк Цукерберг од тронот?

пред 5 часа - USB

Фејсбук и Инстаграм не му помогнаа на Марк Цукерберг да остане на врвот ниту по глобалното влијание, ниту по богатството...

cigarite-bile-shtetni-ne-ovie-raboti-se-mnogu-poloshi

Start.mk

Цигарите биле штетни? Не, овие работи се многу полоши

пред еден час - Start.mk

Пушењето цигари е штетно по здравјето, но модерните времиња носат бројни навики кои се уште поштетни – предупредуваат...

artan-lili-bend-vecherva-ja-otvora-sedmata-nedela-na-dizajnot-vo-skopje

Start.mk

Артан Лили Бенд вечерва ја отвора Седмата Недела на дизајнот во Скопје

пред 6 часа - Start.mk

Вечерва во Јавна соба, се отвора седмото издание на Недела на дизајнот во Скопје под мотото “Звукот на материјалите”....

shto-koga-ke-se-soberat-alishtata-pri-perenje

Пулс 24

Што кога ќе се соберат алиштата при перење?

пред 2 часа - Пулс 24

Веруваме дека на многу жени, особено на „новите“ домаќинки, им се случило да стават алишта за перење, но кога ќе...

1 2 3 4 5 6 7