20
ni-toj-ne-e-cveke-lukas-reshi-da-i-go-prosti-neverstvoto-na-sonja

Република

Ни тој не е цвеќе-Лукас реши да и го прости неверството на Соња!

пред 16 часа - Република

Пејачот Аца Лукас им признал на пријателите дека е подготвен да ја заборави аферата на својата сопруга Соња, за...

panda-manija-ja-zafati-germanija-poradi-isprateni-dva-pretstavnika-od-kina

Локално

Панда-манија ја зафати Германија поради испратени два претставника од Кина

пред 8 часа - Локално

Германија ужива голема панда0манија по повод денешното пристигнување на заоблените амбасадори од Кина, кои ќе бидат...

djoni-dep-se-izvini-poradi-shegata-so-ubistvo-na-pretsedatel

Локално

Џони Деп се извини поради шегата со убиство на претседател

пред 8 часа - Локално

Американскиот актер Џони Деп се извини поради шегата со убиство на претседател, пишува магазинот “Пипл” (People)....

ona-shto-e-napishano-na-grobot-na-gjosha-ke-vi-go-skrshi-srceto

Сител

Она што е напишано на гробот на Ѓоша ќе ви го скрши срцето

пред 11 часа - Сител

Актерот Богољуб Митиќ Ѓоша почина на 49-годишна возраст од срцев удар. Неговото безживотно тело во домот го пронашла...

koga-ke-vidite-shto-se-ima-na-parite-koi-sekoj-den-gi-dopirame-ke-se-zgrozite

Пулс 24

Кога ќе видите што се има на парите кои секој ден ги допираме, ќе се згрозите

пред 17 часа - Пулс 24

Тоа се салмонела, стафилокока, ешерихија коли и пропионибактериум акнес, односно бактерија која предизвикуца настанување...

objavena-programata-za-strumica-open-fest-2017

Канал 5

Објавена програмата за „Струмица опен фест 2017“

пред 10 часа - Канал 5

- Отворањето на шестото издание ќе биде во знак на откривање на големи нешта направени со љубов. Лицето на градската...

britanskata-kralica-prijavena-vo-policija-zatoa-shto-ne-i-bil-vrzan-pojasot

+Инфо

Британската кралица пријавена во полиција затоа што не и бил врзан појасот

пред 14 часа - +Инфо

Британската кралица Елизабета Втора е пријавена во полиција во Западен Јоркшир, затоа што, како што се тврди, немала...

rusin-mu-drzhi-lekcija-na-komshijata-koj-se-parkiral-na-negovoto-mesto

Мотика

Русин му држи лекција на комшијата кој се паркирал на неговото место

пред 17 часа - Мотика

На почеток се паркира до него, но размисли малку и му дојде „генијална“ идеја.

anonimus-nasa-se-sprema-da-objavi-deka-postojat-vonzemjani

Фаланга

: Анонимус: НАСА се спрема да објави дека постојат вонземјани

пред 5 часа - Фаланга

Хакерскиот колектив Анонимус тврди дека американската вселенска агенција НАСА се подготвува да објави дека открила...

koj-zashtiten-faktor-e-najdobar-za-deca-a-koj-za-vozrasni

Start.mk

Кој заштитен фактор е најдобар за деца, а кој за возрасни?

пред 11 часа - Start.mk

Кога бирате препарат за заштита од сонце, внимавајте на квалитетот и составот. Средството мора да биде водоотпорно...

eve-kako-da-prochitate-poraka-na-mesindjer-a-isprakachot-da-ne-doznae

Lady

ЕВЕ КАКО ДА ПРОЧИТАТЕ ПОРАКА НА МЕСИНЏЕР, А ИСПРАЌАЧОТ ДА НЕ ДОЗНАЕ

пред 19 часа - Lady

Пораките на Месинџер може да се прочитаат, а лицето кое ги испраќа да не види дека тоа сте го направиле. Додека...

biba-dodeva-stana-baba-i-se-rodi-vnukot-humberto-aleksandar

Убавина и здравје

Биба Додева стана баба! И се роди внукот Хумберто Александар

пред 19 часа - Убавина и здравје

Најсакано на мајка, ме направи баба на Хумберто Александар. Жив и здрав да е, среќа да ви носи”, напиша на својот...

vkupno-imaat-188-godini-najstarite-mladenci-pokazhaa-deka-nikogash-ne-e-docna

Lady

Вкупно имаат 188 години: Најстарите младенци покажаа дека никогаш не е доцна

пред 7 часа - Lady

Таа има 95 години, а тој 93. Судбината ги поврза откако се венчаа најстарите младенци на светот.

vrel-seks-vo-zheshkoto-leto-bez-da-se-ispotite

Start.mk

Врел секс во жешкото лето без да се испотите

пред еден ден - Start.mk

Некогаш горештината знае да ве одврати од идејата за секс со партнерот, но постои начин да уживате кога времето...

mazhena-profesorka-flertuvala-so-18-godishen-uchenik

Интересно

Мажена професорка флертувала со 18 годишен ученик

пред 20 часа - Интересно

36 годишната дама преку социјалните мрежи го заведувала 18-годишниот ученик постојано со подароци, го носела во...

5-iznenaduvanja-vo-krevetot-shto-mzhite-bi-gi-ocenile-visoko

Вистина

5 изненадувања во креветот што мжите би ги оцениле високо

пред еден ден - Вистина

Секој сака изненадувања, особено кога станува збор за сексот. Кои се оние изненадувачки работи кои мажите со задоволство...

kacher-demi-mi-zabrani-druzhenje-so-nejzinite-kerki

+Инфо

Качер: Деми ми забрани дружење со нејзините ќерки

пред 14 часа - +Инфо

Познатата актерска двојка Деми Мур (54) и Ештон Качер (39) се разведе во 2013 година затоа што актерот ја изневери...

martin-gariks-skopje-odlichni-bevte-se-gledame-povtorno

Популарно

МАРТИН ГАРИКС: „Скопје, одлични бевте – се гледаме повторно!“

пред 11 часа - Популарно

СКРИНШОТ / ПОПУЛАРНО.МК По спектакуларниот настап на „Скопје колинг“, хедлајнерот на овогодинешното издание на...

gradite-ne-i-gi-sobira-vo-fustanot-maraja-keri-ja-pokazha-bradavicata

Курир

Градите не и ги собира во фустанот: Мараја Кери ја покажа брадавицата

пред 13 часа - Курир

Пејачката е љубител на секспилните комбинации кога станува збор за облеката, а овој пат не го погоди можеби бројот...

instagramot-na-amerikanskiot-grnchar

Off.net.mk

Инстаграмот на американскиот грнчар

пред 13 часа - Off.net.mk

Може е стереотип, ама може и Велешани малку да олабават со здравје / фитнес / Трамп вебсајтови, и да извадат еден...

apsolutno-najintersna-modna-revija-na-sezonata

Divian Arts

Апсолутно најинтерсна модна ревија на сезоната!

пред 10 часа - Divian Arts

Германскиот моден дизајнер Philipp Plein ја прикажа својата колекција за пролет-лето 2018 година, која е ода на...

prodzirni-sandali-so-svarovski-nova-kolekcija-na-rijana-i-manolo-blanik

Start.mk

Проѕирни сандали со сваровски, нова колекција на Ријана и Маноло Бланик

пред еден ден - Start.mk

So Stoned“ е новата колекцијата на Ријана, која соработува со Маноло Бланик. Новата колекција, која е похрабра...

lezherno-leto-idei-za-kombiniranje-na-suknji

Убавина и здравје

Лежерно лето – идеи за комбинирање на сукњи

пред 16 часа - Убавина и здравје

За потополна удобност и пријатно чувство, ова лето одбирајте долги широки сукњи. Ваквите модели се идеални и можете...

kako-da-izgledate-poslabi-vo-kostim-za-kapenje

Убавина и здравје

Како да изгледате послаби во костим за капење

пред 14 часа - Убавина и здравје

Пет минути“пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит...

gorila-igra-brejkdens

Интересно

Горила игра брејкденс

пред 20 часа - Интересно

Зола прво стоела во својот базен и мавала со рацете, а потоа почнал спектаклот. Горилата почна да се врти, а притоа...

koga-sakate-da-flertuvate

Интересно

Кога сакате да флертувате...

пред 22 часа - Интересно

Еве, некој се сетил да направи вакво кратко видео со мајмун, кој само ги покажува забите и мислите дека само со...

momentot-koga-tetka-vi-od-germanija-doagja

Интересно

Моментот кога тетка ви од Германија доаѓа

пред 22 часа - Интересно

Малото буцкасто дете навистина знае да фати ритам со играњето, без оглед на неговиот физички обем. Видеото е супер...

andaleee-kucheto-skoka-kako-bik

Интересно

Андалеее, кучето скока како бик

пред 3 дена - Интересно

Кучето ја следи само точката што ја поентираат газдите со ласерот, а во меѓувреме изгледа како бик што сака да...

hrana-koja-mozhe-da-jadete-vo-sekoe-vreme

Локално

Храна која може да јадете во секое време

пред 7 часа - Локално

Кога почитуваме диета секогаш сметајќи на калории, тежина, а не обрнувате внимание на хранливите вредности на производит...

zoshto-treba-da-zemate-malku-sol-i-sheker-pred-spienje-efektot-e-neverojaten

Локално

Зошто треба да земате малку сол и шеќер пред спиење – ефектот е неверојатен!

пред 10 часа - Локално

Потрошувачката на смесата од сол и шеќер, според Мет Стоун, американски научник кој објавил неколку книги за нутрициониз...

pet-soveti-od-kozmetolog-kako-da-ja-zashtitime-kozhata

Локално

Пет совети од козметолог како да ја заштитиме кожата

пред 10 часа - Локално

Тијра Орасмјае-Медер е лекар-козметолог кој е создавач на брендот Meder Beauty Science на швајцарска компанија...

sekoj-sheker-ne-e-losh

Денар

Секој шеќер не е лош

пред 18 часа - Денар

На сите ни е познато дека шеќерот се наоѓа во речиси сите намирници, во овошјето, пијалоците, алкохолот, лебот…...

kashichka-od-pileshko-meso-i-karfiol

Мама365

Кашичка од пилешко месо и карфиол

пред 4 часа - Мама365

Одлична комбинација на вкусови која можете да ја понудите на бебе постаро од седум месеци. Потребни состојки: –...

chizkejk-so-malini-shto-ne-se-peche

Кафе пауза

Чизкејк со малини што не се пече

пред 19 часа - Кафе пауза

Не ви е потребна рерна за да ја направите совршената чизкејк торта. За овој едноставен, но многу вкусен десерт...

kako-da-podgotvite-kolachi-bez-sheker

Мама365

Како да подготвите колачи без шеќер

пред 4 часа - Мама365

Бидете сигурни дека ова е највкусниот десерт што сте го пробале до сега, а да не содржи ниту грам бел шеќер во...

chaj-od-ruzmarin-protiv-silna-glavobolka

Мама365

Чај од рузмарин против силна главоболка

пред 4 часа - Мама365

Причините за појава на главоболката можат да бидат различни- настинка, стрес, вознемиреност, дехидратација, воспалени...

koi-se-dobavuvachite-na-komponenti-za-opel-insignia

Аутомедиа

Кои се добавувачите на компоненти за: Opel Insignia

пред 10 часа - Аутомедиа

vo-lamborghini-razmisluvaat-za-naslednik-na-legendata-miura

Авто Плус

Во Lamborghini размислуваат за наследник на легендата Miura

пред 14 часа - Авто Плус

Главниот извршен директор на Lamborghini, Стефано Доменикали, потврди дека шефовите на компанијата дискутираат...

fiat-chrysler-gi-obnovi-svoite-prava-vrz-brendot-cuda

Авто Плус

Fiat Chrysler ги обнови своите права врз брендот Cuda

пред 15 часа - Авто Плус

Fiat Chrysler Automobiles е подготвен да воскресне името Cuda и да произведе негови модели?! Ова стана јасно откако...

novata-opel-insignia-beshe-oficijalno-pretstavena-vo-bugarija

Локално

Новата Opel Insignia беше официјално претставена во Бугарија

пред 15 часа - Локално

Новата Insignia добива најдобар можен почеток во животот, благодарение на големата популарност и успех на својот...