20
УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови

УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови

пред еден месец - Дневник - Спорт

Европската фудбалска асоцијација му изрече забрана за настап на белградски Партизан во меѓународните клупски натпреварувања поради финансиски долгови.

Суспензија за Партизан

Суспензија за Партизан

пред еден месец - Алфа - Спорт

Европската фудбалска асоцијација изрече тригодишна суспензија за Партизан која ќе се активира доколку клубот не ги испати долговите кон асоцијацијата.

ГОЛЕМ ШОК ЗА ПАРТИЗАН  УЕФА ги исфрли  црно белите  од европските купови

ГОЛЕМ ШОК ЗА ПАРТИЗАН: УЕФА ги исфрли „црно-белите“ од европските купови

пред еден месец - Телеграф - Фудбал

Екипата на Партизан, која е вицешампион на Србија, е исфрлена од европските купови во следните три години. Казната ја додели УЕФА, а како причина за ваквата одлука се наведува фактот дека е нарушен финансискиот фер-плеј.

Партизан суспендиран на три години од Европа

Партизан суспендиран на три години од Европа

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Поради нарушување на фер-плеј правилото на ФИФА, српскиот тим доби условна суспензија за настап во европските купови Европската...

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА  но соопшти и еден важен детаљ

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА, но соопшти и еден важен детаљ

пред еден месец - Точка - Фудбал

Влијателните српски медиуми ова попладне ја пренесоа информацијата дека Партизан е суспендиран осд страрна на УЕФА со тригодишназабрана...

Партизан исфрлен од европските натпреварувања во следните три години

Партизан исфрлен од европските натпреварувања во следните три години

пред еден месец - Република - Фудбал

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три години.

ФК Партизан под притисок од УЕФА

ФК Партизан под притисок од УЕФА

пред еден месец - Сител - Фудбал

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во една од наредните...

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Европската фудбалска федерација го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три...

Партизан  лета  од Европа

Партизан „лета“ од Европа

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Фудбалскиот клуб Партизан условно е исфрлен од европските купови на три години. Казната стапува на сила под услов до 1 февруари да ги подмири долговите кон другите клубови во износ од 360.

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

пред еден месец - Вечер - Спорт

Европската фудбалска федерација го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три...

Партизан исфрлен од Европа

Партизан исфрлен од Европа?

пред еден месец - Off.net.mk - Фудбал

Во соопштението кое го објави УЕФА стои дека белградските „Црно-бели“ во септември минатата година имале нараснат долг од речиси два ипол милиони евра, воглавном за даноци и придонеси.

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА  но соопшти и еден важен детаљ

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА, но соопшти и еден важен детаљ

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Влијателните српски медиуми ова попладне ја пренесоа информацијата дека Партизан е суспендиран осд страрна на УЕФА со тригодишназабрана...

Тригодишна казна од УЕФА за Партизан

Тригодишна казна од УЕФА за Партизан

пред еден месец - Се за спорт - Фудбал

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три години.

Ригорозна казна од УЕФА  Тригодишна суспензија за ФК Партизан доколку не се исплатат долговите

Ригорозна казна од УЕФА: Тригодишна суспензија за ФК Партизан доколку не се исплатат долговите

пред еден месец - Екипа - Фудбал

На Европската куќа на фудбалот и здодеа да чека Партизан да ги исплати долговите кон неа, па на клубот му достави последно предупредување пред суспензија, јавуваат медиумите од нашиот сосед на северот.

УЕФА на три години го суспендира ФК Партизан

УЕФА на три години го суспендира ФК Партизан

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, во наредните три години нема да може да настапува во европските купови.

Тригодишна суспензија за ФК Партизан од страна на УЕФА

Тригодишна суспензија за ФК Партизан од страна на УЕФА

пред еден месец - Денар - Спорт

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во наредните три години е исфрлен од европските купови, пренесува весникот Спортски журнал на својата интернет страница.

УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан

УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан

пред еден месец - Точка - Фудбал

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во една од наредните...

Времеплов
x