20
Франција 2017  Исланд без Палмарсон

Франција 2017: Исланд без Палмарсон

пред 11 месеци - Сител - Ракомет

Бекот на репрезентацијата на Исланд Арон Палмарсон нема да настапи на претстојното Светскот првенство во Франција. Палмарсон кој подолг период влечеше повреда не е меѓу пријавените играчи за натпреварите во групата Б што се игра во Мец.

Исланд дефинитивно без Палмарон на СП

Исланд дефинитивно без Палмарон на СП

пред 11 месеци - Start.mk - Спорт

Ракометната репрезентација на Исланд, ќе биде без еден од главните ракометари Арон Палмарсон на Мундијалот во Франција. Палмарсон дефинитивно отпадна од комбинација за настап на СП.

Исланд дефинитивно без Палмарон на СП

Исланд дефинитивно без Палмарон на СП

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Ракометната репрезентација на Исланд, ќе биде без еден од главните ракометари Арон Палмарсон на Мундијалот во Франција. Палмарсон дефинитивно отпадна од комбинација за настап на СП.

Позитивни вести за Македонија  Исланд без Палмарсон на мундијалот во Франција

Позитивни вести за Македонија: Исланд без Палмарсон на мундијалот во Франција

пред 11 месеци - Дерби - Ракомет

Репрезентацијата на Исланд која е еден од нашите противници во групата Б нема да може да смета на услугите на својот најдобар ракометар Арон Палмарсон на Светското првенство во Франција.

Добра вест за Македонија  Исланд без Арон Палмарсон

Добра вест за Македонија: Исланд без Арон Палмарсон

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

Репрезентацијата на Исланд, последниот противник на македонската репрезентација во групата Б, ќе биде без помошта најдобриот...

Дефинитивно  Исланд без Арон Палмарсон на СП

Дефинитивно: Исланд без Арон Палмарсон на СП!

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Благоеска Петрушева Селекцијата на Исланд, која ќе биде последен ривал на Македонија...

Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

Објавен распоредот на Македонија на СП во Франција

пред 11 месеци - Пулс 24 - Ракомет

Македонските ракометари во Мец утре ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12.

Времеплов
x