20
УЕФА го суспендира Партизан  од клубот тврдат дека казната е условна

УЕФА го суспендира Партизан, од клубот тврдат дека казната е условна

пред 7 дена - Утрински - Спорт

Партизан е исфрлен од Европа поради непочитување на финансискиот фер плеј. Агенцијата „Асошиејтед прес“ објави дека белграѓани се казнети со три години неиграње во Лигата на шампиони или Лига Европа бидејќи должи 461.

УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан

УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан

пред 7 дена - Актуелно24 - Спорт

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во една од наредните...

УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови

УЕФА го казни Партизан со неиграње во Европа поради финансиски долгови

пред 7 дена - Дневник - Спорт

Европската фудбалска асоцијација му изрече забрана за настап на белградски Партизан во меѓународните клупски натпреварувања поради финансиски долгови.

Суспензија за Партизан

Суспензија за Партизан

пред 7 дена - Алфа - Спорт

Европската фудбалска асоцијација изрече тригодишна суспензија за Партизан која ќе се активира доколку клубот не ги испати долговите кон асоцијацијата.

ГОЛЕМ ШОК ЗА ПАРТИЗАН  УЕФА ги исфрли  црно белите  од европските купови

ГОЛЕМ ШОК ЗА ПАРТИЗАН: УЕФА ги исфрли „црно-белите“ од европските купови

пред 7 дена - Телеграф - Фудбал

Екипата на Партизан, која е вицешампион на Србија, е исфрлена од европските купови во следните три години. Казната ја додели УЕФА, а како причина за ваквата одлука се наведува фактот дека е нарушен финансискиот фер-плеј.

Партизан суспендиран на три години од Европа

Партизан суспендиран на три години од Европа

пред 7 дена - Sportmedia - Фудбал

Поради нарушување на фер-плеј правилото на ФИФА, српскиот тим доби условна суспензија за настап во европските купови Европската...

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА  но соопшти и еден важен детаљ

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА, но соопшти и еден важен детаљ

пред 7 дена - Точка - Фудбал

Влијателните српски медиуми ова попладне ја пренесоа информацијата дека Партизан е суспендиран осд страрна на УЕФА со тригодишназабрана...

Партизан исфрлен од европските натпреварувања во следните три години

Партизан исфрлен од европските натпреварувања во следните три години

пред 7 дена - Република - Фудбал

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три години.

ФК Партизан под притисок од УЕФА

ФК Партизан под притисок од УЕФА

пред 7 дена - Сител - Фудбал

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во една од наредните...

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

пред 7 дена - Start.mk - Спорт

Европската фудбалска федерација го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три...

Партизан  лета  од Европа

Партизан „лета“ од Европа

пред 7 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Фудбалскиот клуб Партизан условно е исфрлен од европските купови на три години. Казната стапува на сила под услов до 1 февруари да ги подмири долговите кон другите клубови во износ од 360.

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

Партизан е исфрлен од европските натпреварувања

пред 7 дена - Вечер - Спорт

Европската фудбалска федерација го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три...

Партизан исфрлен од Европа

Партизан исфрлен од Европа?

пред 7 дена - Off.net.mk - Фудбал

Во соопштението кое го објави УЕФА стои дека белградските „Црно-бели“ во септември минатата година имале нараснат долг од речиси два ипол милиони евра, воглавном за даноци и придонеси.

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА  но соопшти и еден важен детаљ

Партизан ја потврди ригорозната казна од страна на УЕФА, но соопшти и еден важен детаљ

пред 7 дена - Дерби - Фудбал

Влијателните српски медиуми ова попладне ја пренесоа информацијата дека Партизан е суспендиран осд страрна на УЕФА со тригодишназабрана...

Тригодишна казна од УЕФА за Партизан

Тригодишна казна од УЕФА за Партизан

пред 7 дена - Се за спорт - Фудбал

Европската фудбалска федерација (УЕФА) го исфрли српскиот фудбалски клуб Партизан од европските натпреварувања во наредните три години.

Ригорозна казна од УЕФА  Тригодишна суспензија за ФК Партизан доколку не се исплатат долговите

Ригорозна казна од УЕФА: Тригодишна суспензија за ФК Партизан доколку не се исплатат долговите

пред 7 дена - Екипа - Фудбал

На Европската куќа на фудбалот и здодеа да чека Партизан да ги исплати долговите кон неа, па на клубот му достави последно предупредување пред суспензија, јавуваат медиумите од нашиот сосед на северот.

УЕФА на три години го суспендира ФК Партизан

УЕФА на три години го суспендира ФК Партизан

пред 7 дена - Кајгана - Фудбал

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, во наредните три години нема да може да настапува во европските купови.

Тригодишна суспензија за ФК Партизан од страна на УЕФА

Тригодишна суспензија за ФК Партизан од страна на УЕФА

пред 7 дена - Денар - Спорт

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во наредните три години е исфрлен од европските купови, пренесува весникот Спортски журнал на својата интернет страница.

УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан

УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан

пред 7 дена - Точка - Фудбал

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во една од наредните...

Времеплов
x