20
Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

пред еден месец - Кајгана - Ракомет

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство.

Македонија против Тунис без Митревски Арнаудовски и Пешевски

Македонија против Тунис без Митревски, Арнаудовски и Пешевски

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

На утрешниот против Тунис, Македонија изненадувачки нема да настапи со голманот Митревски кој беше избришан заедно со Пешевски...

Лазаров Без математики можеме да се справиме и со најсилните селекции

Лазаров: Без математики, можеме да се справиме и со најсилните селекции

пред еден месец - Дневник - Спорт

На стартот Македонија денеска за ривал ќе го има должникот Тунис, од кој с` уште боли поразот во квалификациите за ЛОИ Рио 2016.

Франција 2017 Митревски Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

Франција 2017: Митревски, Пешевски и Арнаудовски на трибините со Тунис

пред еден месец - Сител - Ракомет

Селекторот на Македонија, Лино Червар во Мец донесе 19 ракометари што значи дека тројца се „прекубројни“. За првиот дуел...

Червар реши  Без Митревски Пешевски и Андоновски против Тунис

Червар реши – Без Митревски, Пешевски и Андоновски против Тунис

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Трката по светскиот ракометен трон почна со дуелот меѓу домаќинот на Мундијалот Франција и Бразил, а македонската репрезентација првиот натпревар на турнирот го игра утре против стариот должник Тунис.

НИКОЛА МИТРЕВСКИ Мотивирани сме како да играме против светскиот првак

НИКОЛА МИТРЕВСКИ: Мотивирани сме како да играме против светскиот првак

пред еден месец - Телеграф - Ракомет

Голманот со најмногу учества на шампионатите од тројката на овој Мундијал, Никола Митревски вели дека знае добро што може да биде прикажано од селекцијата на Тунис.

КРАТЕЊЕ НА СПИСОКОТ Отпаднаа Митревски Пешевски и Арнаудовски

КРАТЕЊЕ НА СПИСОКОТ: Отпаднаа Митревски, Пешевски и Арнаудовски

пред еден месец - Телеграф - Ракомет

На првиот меч на Мундијалот во Франција во составот на Македонија нема место за голманот Никола Митревски, пикерот Жарко Пешевски и бекот Ристо Арнаудовски.

Лазаров Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

Лазаров: Не смееме да изгориме во желбата за одмазда против Тунис

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Трката по светскиот ракометен трон почнува вечерва во Франција, домаќинот ќе го отвори мундијалот во меч со Бразил, а македонската репрезентација ќе ужива во последната слободна вечер, пред утрешниот прв натпревар со Тунис.

Червар Не смееме да се штедиме мораме да дадеме се од себе

Червар: Не смееме да се штедиме, мораме да дадеме се од себе

пред еден месец - 24 вести - Спорт

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија утре ќе го забележи своето петто учество на мундијалите. Македонија во групата „Б“ се наоѓа во друштво на селекциите на Ангола, Исланд, Словенија, Шпанија и Тунис.

Червар Да го победиме Тунис со срце и со глава

Червар: Да го победиме Тунис со срце и со глава

пред еден месец - Дерби - Ракомет

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонија ги финишира подготовките пред првиот натпревар на Светското ракометно првенство во Франција, а прв противник на избраниците на селекторот Лино Червар ќе биде незгодната селекција на Тунис.

Червар повторно го избриша Митревски Познат е списокот за премиерниот меч со Тунис

Червар повторно го „избриша“ Митревски: Познат е списокот за премиерниот меч со Тунис

пред еден месец - Дерби - Ракомет

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Ракометната репрезентација на Македонија утре од 17:45 во Мец го игра премиерниот натпревар на мундијалот во Франција, а за противник го имаме националниот тим на Тунис.

Червар ги отпиша Митревски Пешевски и Арнаудовски за Тунис

Червар ги „отпиша“ Митревски, Пешевски и Арнаудовски за Тунис

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Селекторот на нашата репрезентација на утрешниот меч одлучи дека нема да му бидат потребни голманот на Бенфија, пикерот на...

ЛИНО ЧЕРВАР МИРЕН ПРЕД ТУНИС Сакаме реванш а не одмазда

ЛИНО ЧЕРВАР МИРЕН ПРЕД ТУНИС: Сакаме реванш, а не одмазда

пред еден месец - Телеграф - Ракомет

Лино Червар уште еднаш потврди дека Македонија мора мирно да го дочека дуелот против Тунис и со ладни глави да влезе во првиот меч на Европското првенство.

Червар пак го избриша Митревски објавен списокот за Тунис

Червар пак го избриша Митревски, објавен списокот за Тунис

пред еден месец - Екипа - Ракомет

Лино Червар донесе уште една изненадувачка одлука на еден ден пред почетокот на СП 2017, откако го избриша Никола Митревски од списокот за утрешниот дуел со Тунис.

Червар Ќе играме со срце и со памет против Тунис одмазда не носи ништо добро

Червар: Ќе играме со срце и со памет против Тунис, одмазда не носи ништо добро

пред еден месец - ТВ Нова - Спорт

Селекторот на ракометната репрезентација, Лино Червар, најави дека против тунис ке играме со срце , мудро и со памет, без желба за одмазда, тоа нема да донесе ништо добро , смета нашиот селектор.

Лазаров пред пресметката со Тунис Не смееме да изгориме во желбата

Лазаров пред пресметката со Тунис: Не смееме да „изгориме“ во желбата

пред еден месец - Дерби - Ракомет

За „Дерби“ од Мец, Александар Табаковски Македонската ракометна репрезентација утре го почнува својот настап на Светското...

Лазаров Внимателно на секој натпревар осминафинале е главна цел

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

пред еден месец - ТВ Нова - Спорт

Ракометната репрезентација  на Макеоднија го одржа последниот тренинг  пред натпреварот со Тунис кој се игра утре  и е прв на мундијалот во Франција.

Франција ќе биде шампион Лазаров најдобар стрелец

Франција ќе биде шампион, Лазаров најдобар стрелец

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Доколку може да и се верув на најпознатата светска обложувалница Вилијам Хил, ракометната репрезентција на Франција ќе го осови златниот медал на Светското првенство, кое ќе се одржи во нивната земја.

Франција ќе биде шампион Лазаров најдобар стрелец

Франција ќе биде шампион, Лазаров најдобар стрелец

пред еден месец - Вечер - Спорт

Доколку може да и се верув на најпознатата светска обложувалница Вилијам Хил, ракометната репрезентција на Франција ќе го осови златниот медал на Светското првенство, кое ќе се одржи во нивната земја.

Франција 2017 Според Лазаров ракометарите се подготвени за дуелот со Тунис

Франција 2017: Според Лазаров ракометарите се подготвени за дуелот со Тунис

пред еден месец - Сител - Ракомет

Капитенот на нашата ракометна репрезентација Кирил Лазаров утре ќе го ига својот 25.ти натпревар на Светските првенства во своето петто учество.

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.

Стоилов Посакуваме одмазда над Тунис

Стоилов: Посакуваме одмазда над Тунис

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Секогаш на Мундијалите влегуваме со поголема еуфорија. Сакам да играме борбено на секој меч и да покажеме дека нема предавање"...

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

пред еден месец - Курир - Ракомет

Хрватскиот стратег кој зад себе има големо искуство вели дека нашата репрезентација не смее да размислува да му се одмазди...

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

пред еден месец - Република - Ракомет

Македонските ракометари попладнево го одработеа вториот тренинг во Мец, прв во „Мец Арена“ во која од утре стартуваат натпреварите од Б групата на 25.

Червар Тунис е ривал за респект

Червар: Тунис е ривал за респект

пред еден месец - Сител - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација денеска го одработе последниот тренинг пред стартот на Светското првенство во Франција.

Во Мец е тивко  но за утре се најавува туниско лудило

Во Мец е „тивко“, но за утре се најавува „туниско лудило“

пред еден месец - Екипа - Ракомет

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Благоеска Петрушева Мирно е во Мец попладнево, на помалку од 24 часа пред стартот на возбудувањата во рамките од групата Б од мундијалот во Франција.

Червар Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

Червар: Желбата за одмазда може скапо да нѐ чини

пред еден месец - Прес 24 - Спорт

Македонија веќе полека се адаптира на Мец, а стратегот Лино Червар по одработените тренинзи даде анализа на нашиот прв противник – Тунис.

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

пред еден месец - Start.mk - Спорт

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП...

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

Не смееме да размислуваме за одмазда против Тунис

пред еден месец - Вечер - Спорт

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар, зад себе има големо искуство,а пред дуелот со Тунис на СП...

Распоредот на Македонија на СП во Франција

Распоредот на Македонија на СП во Франција

пред еден месец - Курир - Ракомет

Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме на 12. јануари, четврток против селекцијата на Тунис, потоа следува аутсајдерот Ангола, па доаѓаат посилните предизвици, Словенија, Шпанија и Исланд.

Времеплов
x