20
Давид си ја отвори душата  Чекав 10 месеци без играње и без плата  време беше да заминам

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

пред 11 месеци - Start.mk - Спорт

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Давид си ја отвори душата  Чекав 10 месеци без играње и без плата  време беше да заминам

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

пред 11 месеци - Република - Фудбал

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Бабунски  Никогаш не добив одговор зошто не играм

Бабунски: Никогаш не добив одговор зошто не играм

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Фудбал

Фудбалерот низ социјалните мрежи ја објасни целата ситуација со неговиот статус во Црвена Звезда Давид Бабунски преку социјалните...

Бабунски со писмо за збогум од Ц Звезда  Никогаш не добив вистинска шанса

Бабунски со писмо за збогум од Ц.Звезда: Никогаш не добив вистинска шанса!

пред 11 месеци - Екипа - Фудбал

Како што беше од поодамна познато, македонскиот младински репрезентативец Давид Бабунски и дефинитивно стави точка на епизодата во белградска Црвена Звезда.

Бабунски ја  отвори душата   За сите звездаши

Бабунски ја „отвори душата“: За сите звездаши

пред 11 месеци - Sportmedia - Фудбал

Недобивањето на шанса да го докаже својот квалитет и стопирањето во напредокот во кариерата е главна причина за заминувањето...

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

пред 11 месеци - Дерби - Фудбал

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, потег кој не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Времеплов
x