20
Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

пред 10 месеци - Утрински - Спорт

Македонија својот прв настап го има утре против селекцијата на Тунис Вечерва свечено беше отворен 25-тиот ракометниот мундијал, на кој учевствува и Македонија.

Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

пред 10 месеци - Канал 5 - Забава

Главни ѕвезди на мундијалот се Карабатиќ, Омејер, Хансен и Лазаров, а од нив се очекува да го оправдаат мотото на Светското првенство кое гласи: „феноменален ракомет“.

Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

пред 10 месеци - +Инфо - Спорт

Вечерва свечено беше отворен 25-тиот ракометниот мундијал, на кој учевствува и Македонија. Главни ѕвезди на мундијалот се...

Свечено отворен мундијалот во Франција  Светот очекува феноменален ракомет

Свечено отворен мундијалот во Франција: Светот очекува феноменален ракомет

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

Ракометот и Франција се во фокусот на вниманието на планетата што е обземена со спортот. Вечерва свечено беше отворен 25.

Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

Свечено отворен ракометниот мундијал во Франција

пред 10 месеци - 24 вести - Спорт

Вечерва свечено беше отворен 25-тиот ракометниот мундијал, на кој учевствува и Македонија. Главни ѕвезди на мундијалот се...

Почнува Светското Првенство во ракомет во Франција

Почнува Светското Првенство во ракомет во Франција

пред 10 месеци - 24 вести - Спорт

Од денес па се до 29-ти месецов Франција ќе биде домаќин на Светското Првенство во ракомет, домаќинот ја брани светската титула, освоена на минатиот мундијал во Катар.

Феноменална најава за СП во Франција  Мундијалот може да почне

Феноменална најава за СП во Франција: Мундијалот може да почне…

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

На навистина убав начин, преку презентација на Триумфалната капија во Париз на сите градови домаќини и сите учесници на Светското првенство во Франција , синоќа беше означен почетокот на ракометниот Мундијал чиј дел од денеска па до 29.

Најдоброто од Катар како увертира за Франција  Хансен  Генсхајмер  Дибиров

Најдоброто од Катар како увертира за Франција: Хансен, Генсхајмер, Дибиров…

пред 10 месеци - Екипа - Ракомет

На денот на почетокот на новото Светско првенство во ракомет, еве кратко потсетување на најубавите погодоци од последниот ракометен мундијал, што пред две години се одржа во Катар.

Генсхајмер неизвесен за СП

Генсхајмер неизвесен за СП

пред 11 месеци - Start.mk - Спорт

Европскиот шампион Германија се соочува со неочекуван проблем непосредно пред стартото на првенството, откако беше обелоденето дека настапот на Уве Генсхајмер е неизвесен.

Генсхајмер неизвесен за СП

Генсхајмер неизвесен за СП

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Европскиот шампион Германија се соочува со неочекуван проблем непосредно пред стартото на првенството, откако беше обелоденето дека настапот на Уве Генсхајмер е неизвесен.

Генсхајмер треба да одлучи дали ќе учествува на престојното Светско првенство

Генсхајмер треба да одлучи дали ќе учествува на престојното Светско првенство

пред 11 месеци - Start.mk - Спорт

Европскиот шампион Германија се соочува со неочекуван проблем на само еден ден пред официјалниот почеток на мундијалот, откако беше обелоденето дека настапот на Уве Генсхајмер на претстојното Светско Првенство е крајно неизвесен.

Генсхајмер треба да одлучи дали ќе учествува на престојното Светско првенство

Генсхајмер треба да одлучи дали ќе учествува на престојното Светско првенство

пред 11 месеци - Република - Ракомет

Европскиот шампион Германија се соочува со неочекуван проблем на само еден ден пред официјалниот почеток на мундијалот, откако беше обелоденето дека настапот на Уве Генсхајмер на претстојното Светско Првенство е крајно неизвесен.

Проблем за Германија  Генсхајмер е неизвесен за СП

Проблем за Германија: Генсхајмер е неизвесен за СП!

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

Европскиот шампион Германија се соочува со неочекуван проблем на само еден ден пред официјалниот почеток на мундијалот, откако беше обелоденето дека настапот на Уве Генсхајмер на претстојното Светско Првенство е крајно неизвесен.

Времеплов
x