20
ФРАНЦУЗИТЕ ГО ОТВОРИЈА МУНДИЈАЛОТ  Триколорски шок за  кариоките

ФРАНЦУЗИТЕ ГО ОТВОРИЈА МУНДИЈАЛОТ: Триколорски шок за „кариоките“

пред една недела - Телеграф - Ракомет

Селекцијата на Франција го отвори Мундијалот на којшто е домаќин со висока победа од 31:16 против Бразил и на тој начин најдобро што може влезе во новото натпреварување.

Франција го прегази Бразил

Франција го прегази Бразил

пред една недела - Start.mk - Спорт

Ракометната репрезентација на Франција уште на стартот од Светското првенство ја покажа својата моќ. „Триколорите" во првиот натпревар ја торпедираа репрезентцијата на Бразил со 31:16.

Франција го прегази Бразил

Франција го прегази Бразил

пред една недела - Вечер - Спорт

Ракометната репрезентација на Франција уште на стартот од Светското првенство ја покажа својата моќ. „Триколорите" во првиот натпревар ја торпедираа репрезентцијата на Бразил со 31:16.

Франција ги декласира Бразил на стартот на СП 2017

Франција ги декласира Бразил на стартот на СП 2017

пред една недела - Екипа - Ракомет

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Б.Петрушева Домаќинот Франција предводена од неповторливиот Тиери Омејер супериорно го отвори 25.

Франција тргна со убедлива победа над Бразил

Франција тргна со убедлива победа над Бразил

пред една недела - 24 вести - Спорт

Со натпреварот меѓу Франција и Бразил стартуваа големите возбудувања на Светското Првенство во ракомет кое се одржува во Франција.

Француската машинерија го декласираше Бразил за успешно мундијалско отворање

Француската машинерија го декласираше Бразил за успешно мундијалско отворање

пред една недела - Дерби - Ракомет

Француската ракометна репрезентација во голем стил го отвори Светското првенство чиј организатор е и со победата над Бразил (31:16) најави дека и овојпат ќе атакува на највисок мундијалски пласман.

Времеплов
x