20
Саутемптон обезбеди предност пред реваншот со Ливерпул во Лига купот

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

Победа на Саутемптон му ја донесе Нејтан Редмонд во 20. Минута. Реваншот е на „Енфилд роуд“ на 25 јануари. Во вторникот Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финалето по триумфот над Хал со 2:0.

Лига куп  Саутемптон го победи Ливерпул

Лига куп: Саутемптон го победи Ливерпул

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот. Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.

Минималец на Саутемптон против Ливерпул

пред 9 месеци - Кајгана - Фудбал

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Минимална победа од 1:0 забележа екипата на Саутемптон над Ливерпул синоќа на домашен терен на првиот меѓусебен дуел од полуфиналната пресметка во Лига купот на Англија.

Саутемптон го совлада Ливерпул

пред 9 месеци - Денар - Спорт

пред 9 месеци - Точка - Фудбал

Човекот на одлука на  Сент Мери   Требаше да му дадам четири голови на Ливерпул

Човекот на одлука на „Сент Мери“: Требаше да му дадам четири голови на Ливерпул

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Тимот на Саутемптон забележа победа над Ливерпул од 1-0 во првиот полуфинален натпревар во ЕФЛ Купот. Автор на триумфот на „светците“ беше 22-годишниот Нејтан Редмонд кој ја затресе мрежата на гостите во 20 минута од натпреварот.

пред 9 месеци - Нетпрес - Македонија

Саутемптон со минимална победа над Ливерпул во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

пред 9 месеци - Start.mk - Спорт

пред 9 месеци - Република - Фудбал

All Goals & highlights - Southampton 1-0... by Live1Goals Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако вечерва загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон.

Ливерпул загуби од Саутемптон во првиот меч од полуфиналето во Лига купот

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Ливерпул ќе мора да брка негатива од еден гол на реванш дуелот од полуфиналето во Лига купот на Англија, откако загуби минимално со 1-0 на првиот меѓусебен дуел со Саутемптон.

Кутињо се врати  ама Ливерпул заглави на  Сент Мери

Кутињо се врати, ама Ливерпул заглави на „Сент Мери“

Екипата на Ливерпул се враќа со негативен резултат од гостувањето кај Саутемптон во првиот полуфинален меч од ЕФЛ Купот....