20
Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

пред 9 месеци - +Инфо - Спорт

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

пред 9 месеци - Вистина - Без катеторија

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

пред 9 месеци - Идивиди - Фудбал

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

пред 9 месеци - Курир - Фудбал

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал Сосиедад.

Копа дел Реј  Каталонскиот крал е Меси

Копа дел Реј: Каталонскиот крал е Меси

пред 9 месеци - Сител - Фудбал

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по првиот меч.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

пред 9 месеци - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Нов гол од слободен на Меси  Барселона во четвртфиналето на купот

Нов гол од слободен на Меси, Барселона во четвртфиналето на купот

пред 9 месеци - Кајгана - Фудбал

Барселона на домашен терен со 3-1 го совлада Атлетик Билбао, и со вкупен резултат 4-3 се пласираше во четвртфиналето на Купот на Кралот.

Куп на Кралот  Меси ја одведе Барса во четврт финале

Куп на Кралот: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

пред 9 месеци - Денар - Спорт

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по првиот меч.

Куп на Кралот  Меси повторно ја спаси Барселона

Куп на Кралот: Меси повторно ја спаси Барселона

пред 9 месеци - Точка - Фудбал

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по првиот меч.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

пред 9 месеци - Нетпрес - Спорт

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал Сосиедад.

Барселона во четвртфинале

Барселона во четвртфинале

пред 9 месеци - Се за спорт - Фудбал

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1 4 финалето на кралскиот куп

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1/4 финалето на кралскиот куп?

пред 9 месеци - Македонија Денес - Фудбал

Барселона се пласираше во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето.

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

пред 9 месеци - Start.mk - Спорт

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

пред 9 месеци - Република - Фудбал

3-1 Barcelona VS Athletic Club - All Goals And... by Wrestling2016 Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

пред 9 месеци - Екипа - Фудбал

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Шпански куп  Меси ја одведе Барса во четврт финале

Шпански куп: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

пред 9 месеци - Нова ТВ - Спорт

Барселона се пласира во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето.

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

пред 9 месеци - Фаланга - Спорт

Уругваецот Луис Суарез сигурно влегува во сите статистички параметри во историјата на Барселона, тој вечерва го постигна 100 погодок во дресот на Каталонците против Билбао, и тоа значеше еден нов рекорд.

Потребни му беа само 120 меча  Суарез со волеј до 100  гол во дресот на Барселона

Потребни му беа само 120 меча: Суарез со волеј до 100. гол во дресот на Барселона

пред 9 месеци - Дерби - Фудбал

Луис Суарез и донесе водство од 1:0 на Барселона со голот во 35. минута од реваншот против Атлетик Билбао во Копа дел Реј на „Камп Ноу“.

ТИП НА ДЕНОТ  Барселона влегува во ритам против Атлетик

ТИП НА ДЕНОТ: Барселона влегува во ритам против Атлетик

пред 9 месеци - Телеграф - Без катеторија

Фудбалерите на Барселона влегуваат како фаворити против составот на Атлетик Билбао во реваншот од Купот на Шпанија. Се очекува Каталонците да се изборат за триумф и за пласман понатаму, но за таа цел ќе мора да победа со два гола разлика.

Времеплов
x