20
Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

пред 10 месеци - +Инфо - Спорт

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во второто коло на фјучрсот во Мајами, откако го совлада Рикардо Хочевар (Бразил) со 2-0.

Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

пред 10 месеци - Курир - Спорт

Во првиот сет Македонецот не загуби ниту еден гем (6:0), а во вториот беше 6:4. Во следната рунда противник на Јотовски ќе биде шпанскиот тенисер Мигуел Семлер.

Јотовски се избори второ коло на фјучрсот во Мајами

Јотовски се избори второ коло на фјучрсот во Мајами

пред 10 месеци - Идивиди - Спорт

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во второто коло на фјучрсот во Мајами, откако го совлада Рикардо Хочевар (Бразил) со 2-0.

Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

пред 10 месеци - A1on - Тенис

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во второто коло на фјучрсот во Мајами, откако го совлада Рикардо Хочевар (Бразил) со 2-0.

Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

Јотовски избори второ коло на фјучрсот во Мајами

пред 10 месеци - Лидер - Спорт

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во второто коло на фјучрсот во Мајами, откако го совлада Рикардо Хочевар (Бразил) со 2-0.

Второ коло за Јотовски на фјучрсот во Мајами

Второ коло за Јотовски на фјучрсот во Мајами

пред 10 месеци - Сител - Македонија

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски успешно ја мина првата пречка на фјучрсот во Мајами, што се игра за нагарден фонд од 15.

Јотовски во два сета до второто коло на фјучерсот во САД

Јотовски во два сета до второто коло на фјучерсот во САД

пред 10 месеци - Дерби - Тенис

Македонскиот тенисер, Томислав Јотовски обезбеди пласман во второто коло на ИТФ фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави кој се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.

Јотовски експресно го заврши настапот во двојки во Плантејшн

Јотовски експресно го заврши настапот во двојки во Плантејшн

пред 10 месеци - Курир - Спорт

Најдобриот македонски тенисер и неговиот партнер од Полска, Мачеј Рајски по еден час и 14 минути игра загубија од српско-босанската комбинација Никола Чачиќ и Томислав Бркиќ со 2-0 во сетови.

Јотовски експресно го заврши настапот во двојки во Плантејшн

Јотовски експресно го заврши настапот во двојки во Плантејшн

пред 10 месеци - Дерби - Тенис

Македонскиот ас, Томислав Јотовски експресно го заврши својот настап во игра на двојки на фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави.

Јотовски игра со Хочевар во Мајами

пред 10 месеци - Дневник - Спорт

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4. коло од квалификациите.

Јотовски како  среќен губитник  ќе игра во Форт Лодердејл

Јотовски како „среќен губитник“ ќе игра во Форт Лодердејл

пред 11 месеци - Sportmedia - Спорт

Нашиот тенисер иако изгуби во последното квалификациско коло, сепак, како „среќен губитник" се најде во главниот ждреб на фјучр турнирот вреден 15.

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

пред 11 месеци - Канал 5 - Тенис

Македонецот вчеравечер загуби од домашниот тенисер Мајкл Зу со 2-1, по сетови 6:2, 2:6 и 7:6, но оди на главниот турнир како „лаки лузер“.

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

Јотовски ќе игра во главната фаза фјучрсот во Мајами

пред 11 месеци - A1on - Тенис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ќе настапува во главната фаза фјучрсот во Мајами и покрај поразот во 4.коло од квалификациите.

Јотовски киксна во 4 квалификациско коло  но ќе игра во главната фаза на турнирот во САД

Јотовски киксна во 4.квалификациско коло, но ќе игра во главната фаза на турнирот во САД

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Најдобриот македонски рекет, Томислав Јотовски не успеа да го мине последното четврто квалификациско коло на ИТФ фјучерсот...

Јотовски како  среќен губитник  ќе игра на фјучрсот во Мајами

Јотовски како „среќен губитник“ ќе игра на фјучрсот во Мајами

пред 11 месеци - Сител - Тенис

Најдобриот макеоднски тенисер Томислав Јотовски ќе настапува на фјучрсот во Мајами (награден фонд 15.000 долари, земјена подлога).

Јотовски на чекор од главната фаза на фјучрс во Мајами

Јотовски на чекор од главната фаза на фјучрс во Мајами

пред 11 месеци - Канал 5 - Тенис

Македонецот во мечот од 3.коло, без изгубен гем со 2-0 во сетови го совлада Иван Калинин од Русија. Јотовски е рангиран како прв носител во квалификациите во кои настапуваат 128 тенисери.

Јотовски на чекор од главнат6а фаза на фјучрс во Мајами

Јотовски на чекор од главнат6а фаза на фјучрс во Мајами

пред 11 месеци - A1on - Тенис

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски се пласира во четвртото квалификациско коло од фјучср турнир во Мајами што се игра за награден фонд 15.

Јотовски пред пласман во главната фаза на фјучерсот во САД

Јотовски пред пласман во главната фаза на фјучерсот во САД

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Првиот македонски рекет, Томислав Јотовски е пред пласман во главната фаза на ИТФ фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави.

Јотовски експрес но  во 3 коло од квалификациите на фјучрсот во Мајами

Јотовски експрес(но) во 3.коло од квалификациите на фјучрсот во Мајами

пред 11 месеци - Сител - Тенис

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски по успешно одработените подготовки во Мексико новата сезона ја почна со настап на фјучср турнир во Мајами (награден фонд 15.

Јотовски годината ја почна со победа

Јотовски годината ја почна со победа

пред 11 месеци - Сител - Тенис

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски сезоната во 2017 година ја почна со победа откако во 2.коло од квалификациите на фјучрсот во Плантејшн синоќа го совлада Американецот МекКлеин Кеслер со 2:0 во сетови.

Јотовски се пласира во третото квалификациско коло на турнир во САД

Јотовски се пласира во третото квалификациско коло на турнир во САД

пред 11 месеци - Канал 5 - Тенис

Тој во 2.коло од квалификациите на фјучрсот во Плантејшн, САД, синоќа го совлада Американецот МекКлеин Кеслер со 2:0 во сетови.

Јотовски се пласира во третото квалификациско коло на турнир во САД

Јотовски се пласира во третото квалификациско коло на турнир во САД

пред 11 месеци - A1on - Тенис

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски 2017 година ја почна со победа. Тој во 2.коло од квалификациите на фјучрсот во Плантејшн, САД, синоќа го совлада Американецот МекКлеин Кеслер со 2:0 во сетови.

Јотовски го мина и второто квалификациско коло на турнирот во САД

Јотовски го мина и второто квалификациско коло на турнирот во САД

пред 11 месеци - Дерби - Тенис

Македонскиот тениски рекет, Томислав Јотовски го мина и второто квалификациско коло на ИТФ фјучерсот во Плантејшн, Соединетите Американски Држави кој се игра за награден фонд од 15.

Времеплов
x