20
Франција убедлива против Бразил на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - Идивиди - Спорт

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на 25.

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на 25.

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - Канал 5 - Ракомет

Во првото полувреме одличен на голот на француската репрезентација беше Тиери Омејер со 14 одбрани. Во ист стил во вторите 30 минути голот го чуваше Винсент Жерар.

Франција 2017  Светскиот првак почна со победа

Франција 2017: Светскиот првак почна со победа

пред 11 месеци - Сител - Ракомет

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на  25.

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на  25.

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - Курир - Ракомет

Во првото полувреме одличен на голот на француската репрезентација беше Тиери Омејер со 14 одбрани. Во ист стил во вторите 30 минути голот го чуваше Винсент Жерар.

Франција со убедлива победа против Бразил на стартот на СП 2017

Франција со убедлива победа против Бразил на стартот на СП 2017

пред 11 месеци - Денар - Спорт

Најголемиот фаворит за освојување на златниот медал на Светското првенство во ракомет, репрезентацијата на Франција со убедлива победа го отвори првенството на домашен терен.

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - A1on - Ракомет

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на 25.

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - Лидер - Спорт

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на  25.

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

Франција убедлива против Бразил на отворањето на ракометниот Мундијал

пред 11 месеци - Локално - Спорт

Убедлива победа изразена со 15 голови разлика (31:16) забележа домаќинот Франција против Бразил синоќа во Нант на отворањето на  25.

Бразил првата жртва на Франција

Бразил првата жртва на Франција

пред 11 месеци - Се за спорт - Ракомет

Во премиерниот меч на Светското првенство, домаќинот оствари уверлив триумф од 31-16, и со тоа на маестрален начин ја започна одбраната на титулата.

Франција го декласираше Бразил на стартот

Франција го декласираше Бразил на стартот

пред 11 месеци - Утрински - Спорт

Франција го декласираше Бразил во првиот меч на Светското првенство. Домаќинот и атуелен светски шампион на мечот кој се одигра во Париз покажа доминантна игра и славеше убедлива победа од 31:16.

Франција супериорна против Бразил

Франција супериорна против Бразил!

пред 11 месеци - Топки - Без катеторија

Премиерата на Светското првенство ја одиграа Франција и Бразил. Домаќинот убедливо победи со 31:16 и покажа дека се спремни да ја одбранат титулата.

 Експертите  тргнаа триумфално

„Експертите“ тргнаа триумфално

пред 11 месеци - Македонски Спорт - Ракомет

Домаќинот на премиерата од Мундијалот оствари убедлива победа од 31:16 над Бразил и покажа дека се наоѓа во одлична форма.

ФРАНЦУЗИТЕ ГО ОТВОРИЈА МУНДИЈАЛОТ  Триколорски шок за  кариоките

ФРАНЦУЗИТЕ ГО ОТВОРИЈА МУНДИЈАЛОТ: Триколорски шок за „кариоките“

пред 11 месеци - Телеграф - Ракомет

Селекцијата на Франција го отвори Мундијалот на којшто е домаќин со висока победа од 31:16 против Бразил и на тој начин најдобро што може влезе во новото натпреварување.

Франција го прегази Бразил

Франција го прегази Бразил

пред 11 месеци - Start.mk - Спорт

Ракометната репрезентација на Франција уште на стартот од Светското првенство ја покажа својата моќ. „Триколорите" во првиот натпревар ја торпедираа репрезентцијата на Бразил со 31:16.

Фуриозно отворање на Мундијалот  Франција го прегази Бразил

Фуриозно отворање на Мундијалот: Франција го прегази Бразил

пред 11 месеци - Start.mk - Спорт

Во премиерниот меч на Светското првенство, домаќинот оствари уверлив триумф од 31-16, и со тоа на маестрален начин ја започна одбраната на титулата.

Франција го прегази Бразил

Франција го прегази Бразил

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Ракометната репрезентација на Франција уште на стартот од Светското првенство ја покажа својата моќ. „Триколорите" во првиот натпревар ја торпедираа репрезентцијата на Бразил со 31:16.

Франција тргна со убедлива победа над Бразил

Франција тргна со убедлива победа над Бразил

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Со натпреварот меѓу Франција и Бразил стартуваа големите возбудувања на Светското Првенство во ракомет кое се одржува во Франција.

Фуриозно отворање на Мундијалот  Франција го прегази Бразил

Фуриозно отворање на Мундијалот: Франција го прегази Бразил

пред 11 месеци - Република - Ракомет

Во премиерниот меч на Светското првенство, домаќинот оствари уверлив триумф од 31-16, и со тоа на маестрален начин ја започна одбраната на титулата.

Франција ги декласира Бразил на стартот на СП 2017

Франција ги декласира Бразил на стартот на СП 2017

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Б.Петрушева Домаќинот Франција предводена од неповторливиот Тиери Омејер супериорно го отвори 25.

Франција демонстрираше моќ над Бразил

Франција демонстрираше моќ над Бразил

пред 11 месеци - Sportmedia - Ракомет

Во премиерниот меч на Светското првенство, домаќинот оствари уверлив триумф од 31:16, и со тоа на маестрален начин ја започна одбраната на титулата.

СП во ракомет  Франција го згази Бразил во премиерата

СП во ракомет: Франција го згази Бразил во премиерата

пред 11 месеци - Нова ТВ - Спорт

Фото: francehandball2017.com Франција го декласира Бразил со 31:16 во првиот меч на 25. Светско првенство во ракомет. Бранителот на титулата беше убедлив во единствените 60 минути на првиот мундијалски ден.

Француската машинерија го декласираше Бразил за успешно мундијалско отворање

Француската машинерија го декласираше Бразил за успешно мундијалско отворање

пред 11 месеци - Дерби - Ракомет

Француската ракометна репрезентација во голем стил го отвори Светското првенство чиј организатор е и со победата над Бразил (31:16) најави дека и овојпат ќе атакува на највисок мундијалски пласман.

Времеплов
x