20
Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

пред 11 месеци - Кајгана - Кошарка

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

пред 11 месеци - Денар - Спорт

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

Ноќ на домаќините во НБА лигата

Ноќ на домаќините во НБА лигата

пред 11 месеци - Алфа - Спорт

Во ноќта на домаќините во НБА лигата се одиграа пет натпревари на кои победи забележаа составите кои настапуваа на домашен терен.

Вестбрук стигна до 18 трипл дабл нов пад на шампионот

Вестбрук стигна до 18. трипл дабл, нов пад на шампионот

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

Расел Вестбрук ја предводеше Оклахома до победата над Мемфис (103:95). Нов пораз за Кливленд, овој пат на гостувањето кај Портланд 102:86.

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

пред 11 месеци - Точка - Кошарка

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

Хјустон ја прекина серијата победи шампионите повторно поразени

Хјустон ја прекина серијата победи, шампионите повторно поразени

пред 11 месеци - Тип - Кошарка

Дојде крајот на серијата од девет победи за Хјустон по ред. Тоа се случи на гостувањето кај Минесота 119:105 Харден иако постигна 33 поени и 12 асистенции, сепак Ракетите го запишаа и 10-от пораз.

Харден со петти трипл дабл на последните седум меча

Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча

пред 11 месеци - Дневник - Спорт

Џејмс Харден со нов трипл-дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот (121-114) во кошаркарската НБА-лига. Популарниот...

НБА Нова победа за Хјустон порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

НБА: Нова победа за Хјустон, порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Актуелниот шампион Кливленд беше непријатно изненаден на гостувањето кај Јута и загуби со 92-100. По изедначените 29-29 по првата четвтина, домаќинот успеа да се одлепи на +15 поени разлика на полувреме.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

пред 11 месеци - Утрински - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Дејвис за само 28 минути го реши Никс Дерик Роуз исчезна

Дејвис за само 28 минути го реши Никс, Дерик Роуз исчезна

пред 11 месеци - Вест - Спорт

Стартниот плејмејкер на Њујорк никс, Дерик Роуз, исчезна цел ден и го пропушти поразот на неговиот тим од Њу Орлеанс пеликанс на домашен терен од 110:96.

НБА 40 поени на Харден за победа на Хјустон

НБА: 40 поени на Харден за победа на Хјустон

пред 11 месеци - Сител - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Хјустон и натаму победува порази за Кливленд и Сан Антонио

Хјустон и натаму победува, порази за Кливленд и Сан Антонио

пред 11 месеци - Алфа - Спорт

Нов трипл дабл на Џејмс Харден за продолжување на победничката серија на Хјустон во НБА лигата. Рокетс го победија Шарлот со 121:114, што за нив е девети триумф во низа.

 Брадата повторно растури шампионот загуби од Јута

„Брадата“ повторно растури, шампионот загуби од Јута

пред 11 месеци - Дерби - Кошарка

Хјустон игра навистина атрактивно уште од стартот на сезоната, но во последно време „ракетите“ фатија и еден континуитет кој сега ги однесе и до деветтата последователна победа во низа.

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

пред 11 месеци - Start.mk - Спорт

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

пред 11 месеци - Република - Кошарка

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

пред 11 месеци - Курир - Кошарка

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто –...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

пред 11 месеци - Канал 5 - Кошарка

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто –...

Одлично издание на Брадата  порази за С А и Кливленд

Одлично издание на „Брадата“, порази за С.А. и Кливленд

пред 11 месеци - Денар - Спорт

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

пред 11 месеци - A1on - Кошарка

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Голден Стејт одново до лесна победа Спарси шокирани дома

Голден Стејт одново до лесна победа, Спарси шокирани дома

пред 11 месеци - Тип - Кошарка

Голден Стејт го победи Мајами со 107:95, иако Вајтсајд се врати со 28 поени и 20 скока. Кари заврши со 24 поени, 9 асистенции и 8 скока, а Дурант постигна 28 поени за победата број 33 сезонава.

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

пред 11 месеци - Кајгана - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Јута го згази шампионот Голден стејт го чува врвот

Јута го згази шампионот, Голден стејт го чува врвот

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Кливленд загуби на гостувањето кај Јута со 100:92, додека "воините" славеа сигурна победа на домашен терен над Мајами со 107:95 Кошаркарите на Јута славеа голема победа на домашен терен против актуелниот НБА шампион Кливленд со 100:92.

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

пред 11 месеци - Точка - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

пред 11 месеци - Локално - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Нов трипл дабл на Харден шампионот Кливленд поразен од Јута

Нов „трипл-дабл“ на Харден, шампионот Кливленд поразен од Јута

пред 11 месеци - Екипа - Кошарка

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Јута ги шокираше Кавси нов трипл дабл на Харден

Јута ги шокираше Кавси, нов трипл-дабл на Харден

пред 11 месеци - Sportmedia - Кошарка

Кливленд беше поразен на гостувањето кај Јута (100:92) во дебито на Кајл Корвер. Џејмс Харден го забележа 11. трипл-дабл сезонава за нова победа на Хјустон, овој пат над Шарлот.

Дејвис го предводеше Њу Орлеанс за триумф над Њујорк

пред 11 месеци - Дневник - Спорт

Со 40 постигнати поени и 18 скока Ентони Дејвис го предводеше Њу Орлеанс до гостинската победа над Њујорк во кошаркарската НБА-лига.

Њујорк го казни Роуз за прескокнувањето на мечот со Њу Орлеанс

Њујорк го казни Роуз за прескокнувањето на мечот со Њу Орлеанс

пред 11 месеци - Дерби - Кошарка

Екипата на Њујорк Никс игра очајно во изминатиов месец во НБА лигата и на последните 16 натпревари забележа само пет победи што е премалку за составот од „Медисон Сквер Гарден“ кој минатото лето драстично го засили играчкиот кадар.

Дејвис најзаслужен за триумфот на Њу Орлеанс над Њујорк

Дејвис најзаслужен за триумфот на Њу Орлеанс над Њујорк

пред 11 месеци - Утрински - Спорт

Со 40 постигнати поени и 18 скока Ентони Дејвис го предводеше Њу Орлеанс до гостинската победа над Њујорк. Триумфот за „пеликанс“ е значаен во борбата за пласман во плеј-офот.

Времеплов
x